מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

יום הזיכרון לשואה ולגבורה כנסת ישראל תערוכות | מוזיאונים

טקס ‘לְכָל אִישׁ יֵשׁ שֵׁם’ יתקיים הבוקר בכנסת ישראל

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בכנסת יפתחו הבוקר (חמישי) בכנסת ישראל בטקס ‘לְכָל אִישׁ יֵשׁ שֵׁם’ - מפעל ההנצחה של מוסד יד ושם, לתיעוד שמות הנספים בשואה. ידליקו את נרות הזיכרון בטקס ‘לְכָל אִישׁ יֵשׁ שֵׁם’; ניצולת השואה גב' סוזי קסטנר (אמא של חברת הכנסת מרב מיכאלי), ניצול השואה מר חיים נוי יחד עם חבר הכנסת אלעזר שטרן (קרוב משפחתו), ניצול השואה מר מרסל לוי יחד עם חבר הכנסת אבי דיכטר, ניצולת השואה גב' רחל זיני, ניצול השואה מר אהרון פצ'רקובסקי (גמלאי הכנסת), גב' מירי יכין (עובדת כנסת).
0
0
יוֹשֵׁב רֹאשׁ הכנסת יולי אדלשטיין
יוֹשֵׁב רֹאשׁ הכנסת יולי אדלשטיין

במסגרת אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בכנסת, יתקיים טקס ‘לְכָל אִישׁ יֵשׁ שֵׁם’ היום (יום הזיכרון לשואה ולגבורה, חמישי, כ”ז בניסן התשע”ח) בשעה 11:00 הטקס נערך זו השנה ה-29 (משנת 1989) בטרקלין שאגאל בנושא: ניצולי השואה מעצבים זיכרון ובונים מדינה – בסימן 70 שנה למדינת ישראל במהלכו של הטקס יוקראו שמות של יהודים שנספו בשואה על ידי ראשי המדינה, שרים וחברי כנסת.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

יושב ראש הכנסת מר יואל (יולי) אדלשטיין, ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, המשנה לנשיאות בית המשפט העליון, שרים, חברי כנסת, ראש העיר ירושלים ויושב ראש הנהלת “יד ושם“, יקריאו בטקס שמות נספים. טקס ‘לְכָל אִישׁ יֵשׁ שֵׁם’ – מפעל ההנצחה של מוסד יד ושם, לתיעוד שמות הנספים בשואה.

טקס “לכל איש יש שם” הוא פרי יוזמתו של יו”ר הכנסת דב שילנסקי זכרו לברכה להנצחת ולשימור זכר קורבנות השואה. הטקס מאורגן על ידי הכנסת בשיתוף “יד ושם” ומרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט.

 ידליקו את נרות הזיכרון בטקס ‘לְכָל אִישׁ יֵשׁ שֵׁם’;

  • ניצולת השואה גב’ סוזי קסטנר (אמא של חברת הכנסת מרב מיכאלי)
  • ניצול השואה מר חיים נוי יחד עם חבר הכנסת אלעזר שטרן (קרוב משפחתו)
  • ניצול השואה מר מרסל לוי יחד עם חבר הכנסת אבי דיכטר
  • ניצולת השואה גב’ רחל זיני
  • ניצול השואה מר אהרון פצ’רקובסקי (גמלאי הכנסת)
  • גב’ מירי יכין (עובדת כנסת)

 מכחול זיכרון: תערוכת ציורים של ניצולי שואה בכנסת ישראל

האמנים שלמה שוורץ מהעיר רמת השרון והגב’ רִנה בֶּקִין מקריית טבעון, ניצולי שואה, יציגו לצד הטקס “לכל איש יש שם” באולם שאגאל בכנסת,תערוכה ציורים מעבודותיהם ויצירותיהם את סיפור חייהם וזיכרונות טרגדיית הילדות, המלווה את האמנים טבוע ביצירותיהם בדרכים שונות.

זיכרון השואה בכנסת ישראל, עומד השנה בסימן ‘ניצולי השואה מעצבים זיכרון ובונים מדינה’ וכחלק מכך, תוצג תערוכה מיוחדת, כאמור, לצד הטקס המסורתי ‘לכל איש יש שם’ בטרקלין שאגאל. תערוכה זו, נקראת ובחרת בחיים והיא מבטאת את המשכיות העשייה והיצירה של ניצולי השואה בישראל.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן