איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

אורן הלמן | טור נגיש חדשות נגישות כאן ישראל

לא יכול להיות פתרון לקצבאות הנכות בלי לטפל בחוק לרון

דיסריגארד בסכום של 3,400 ₪ הוא חסם משמעותי שעומד בפני אנשים עם מוגבלות שרוצים להשתלב בחברה, לחיות חיים רגילים כמו כל אחד אחר, לתרום לכלכלה, להתפרנס, לעשות מה שכל אחד מאיתנו עושה: לעבוד◄'חוק לרון' מעודד אנשים עם מוגבלות למעשה "לעבוד בשחור", בלי תלושי שכר ובלי להצהיר על השכר שלהם וכך הם הופכים השקרנים ומכבדים גם את זכויותיהם הסוציאליות ◄צריך להעלות את ה"דיסריגארד" שממנו מתבטלת הקצבה לסכום של 15,000 ₪. פי 1.5 מ-השכר הממוצע במשק.
עובדים עם מוגבלות בשוק העבודה
עובדים עם מוגבלות בשוק העבודה

אין ולא יכול להיות פתרון לסוגיית קצבאות הנכות בלי לטפל בחוק לרון ולהעלות משמעותית את הדיסריגארד – תשלום המשולם לאדם כאנונה (סכום כסף המשולם בתדירות קבועה, בדרך כלל מדי חודש – ושממנו מתחילים לקזז את הקצבאות לאנשים עם מוגבלות שעובדים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’נגישות-נטב’פייסבוק או ב’טוויטר.

החוק ההיסטורי שיזמנו, שמחייב משילוב של 5% עובדים עם מוגבלות בכל גוף ממשלתי, מטפל בצד ההיצע של מקומות עבודה עבור אנשים עם מוגבלות ויביא לשילוב גדול שלהם בעבודה, אבל חשוב מכך; הוא יביא לשילוב שלהם בתהליך קבלת ההחלטות לגביהם, כי הם יהיו חלק אינטגרלי מהגופים בהם מתקבלות ההחלטות האלה.

לא עוד החלטות לגביהם – בלעדיהם. כעת, אנחנו מנהלים קמפיין להעלאה משמעותית של ה‘דיסריגארד’ – אותו סכום שממנו מתחילים לקחת לאנשים עם מוגבלות את קצבאות הנכות במסגרת חוק לרון.

השינוי ב‘דיסריגארד’ אמור לטפל בצד השני של התופעה; הביקוש לעבודה מצד אנשים עם מוגבלות. העמדה שלנו היא שדיסריגארד, נמוך במסגרת “חוק לרון – המוסד לביטוח לאומי” קובע למעשה, כי אנשים עם מוגבלות שמתחילים לעבוד מפסידים כסף כשהם מתחילים לעבוד, החל מסכום נמוך ביותר של 3,400 ₪.

 ‘חוק לרון’ מעודד אנשים עם מוגבלות למעשה “לעבוד בשחור”

‘דיסריגארד’ בסכום של 3,400 ₪, הוא חסם משמעותי שעומד בפני אנשים עם מוגבלות שרוצים להשתלב בחברה, לחיות חיים רגילים כמו כל אחד אחר, לתרום לכלכלה, להתפרנס, לעשות מה שכל אחד מאיתנו עושה; לעבוד.

הדיסריגארד הנמוך, פוגע במוטיבציה של אנשים עם מוגבלות לצאת לעבוד. הוא מסלול המכוון אותם לעבוד בשכר נמוך מאוד, כי הם חוששים לאבד את הקצבה. שכר נמוך, משמעותו גם תפקידים זוטרים.

‘חוק לרון’ מעודד אנשים עם מוגבלות למעשה “לעבוד בשחור“, בלי תלושי שכר ובלי להצהיר על השכר שלהם וכך הם הופכים השקרנים ומכבדים גם את זכויותיהם הסוציאליות.

החוקים הללו גורמים לאנשים עם מוגבלות להיות כמו תגרנים בשוק ולעסוק בחישובים אינסופיים של שכר מול אחוזי נכות וקצבה.

צריך לעודד אנשים עם מוגבלות לצאת לעבוד ולהשתלב בחברה ולהפסיק את התופעה שהם מפסידים את כל הקצבה כשהם מתחילים לעבוד.

צריך להעלות את ה”דיסריגארד” שממנו מתבטלת הקצבה לסכום של 15,000 ₪. פי 1.5 מ-השכר הממוצע במשק.
אודות הכותב

אורן הלמן

הכותב הוא סמנכ"ל בחברת החשמל. מייסד דף הפייסבוק הפופלרי והלינק דין "סיכוי שווה" לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה | קהילה וירטואלית ללא מנגנון, לא למטרות רווח, מייסודו של אורן הלמן במטרה להנגיש הזדמנויות עבודה לאנשים עם מוגבלות וליצור סדר יום.

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן