ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות

מדא נערך ב’מבצע רבנו’ לבוא אלפי המתפללים לאומן בחגים

בארגון מגן דוד אדום, נערכים לקראת בואם של עשרות אלפי המתפללים לאומן בראש השנה ◄ השנה, יפעיל מדא, גם 'קו חירום מיוחד עבור המתפללים באומן' באמצעות מספר טלפון מקומי שאליו יוכלו המתפללים לחייג במקרה חירום רפואי ◄מנכל מדא, אלי בין: ״אין לי ספק, כי ההיערכות הנרחבת של כונני ומתנדבי מדא באומן שעומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר תסייע להציל חיים במהלך ימי החג".
אלי בין מנכל מגן דוד אדום בישראל, ברקע: הכניסה לקברו של רבי נחמן מברסלב באוקראינה | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אלי בין מנכל מגן דוד אדום בישראל, ברקע: הכניסה לקברו של רבי נחמן מברסלב באוקראינה | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

בימים אלו הולכת ונשלמת ההערכות בארגון מגן דוד אדום ל’מבצע רבנו’ – מבצע אבטחה רפואית של רבבות המתפללים שיגיעו אל קברו של רבי נחמן מברסלב בעיירה אוּמן (באוקראינית: Умань, בפולנית: Humań) שבאוקראינה. המבצע המורכב, נערך בשיתוף פעולה מלא עם משרד החוץ, שגרירות ישראל באוקראינה ועם ארגוני ההצלה השונים, כש’מגן דוד אדום’ עומד בראשם.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

ארגוני “הצלה ללא גבולות”, הצלה גליל, זק”א, הצלה יבנאל, הצלה דרום הצלה, צוות הצלה והצלה בני ברק, ייקחו חלק בפעילות גם. כמו כן, ייקח חלק בפעילות החשובה השנה גם ארגון מדא-הצלה אוקראינה.

במגן דוד אדום, מציינים, כי כבר לפני כחצי שנה, הוכשרו על ידי מדא מתנדבים, המתגוררים במקום ככונני ‘מדא-הצלה אוקראינה’ על מנת שיתנו מענה ראשוני לכל מקרה חירום במהלך כל ימות השנה.

במהלך ימי חגי תשרי הקרובים, יפעלו באוּמן למעלה מ- 100 מתנדבים וכוננים של מדא ו-ארגוני ההצלה שיעניקו טיפול רפואי לכל מי שעלול להזדקק לכך.

ההערכות לקראת בואם של האלפים אל העיירה אומן, מתבטאת בעיקר בהבאת ציוד רב ותרופות מטעם מגן דוד אדום בישראל ובתכנון פריסת הכוננים עם הציוד רפואי בכל אזור הציון הקדוש, באזורי המגורים והכנסת האורחים.

במדא, מציינים, כי מטופלים, יפונו אל מרפאה המקומית הפועלת על ידי ‘ארגון ברסלב’ במקום ובמידת הצורך, יפונו לבתי חולים באוקראינה.

מדא, הודיע, כי השנה, יפעיל גם ‘קו חירום מיוחד עבור המתפללים באומן’. קו חירום זה, יפעל כמספר טלפון מקומי, שהגישה אליו עבור המתפללים הרבים שמגיעים ל עיירה אומן, קלה, נוחה וזולה יותר.

מנכל מדא, מר אלי בין: ״ההיערכות הנרחבת של כונני ומתנדבי מדא ב’אומן’ תסייע להציל חיים במהלך החג

בחיוג למספר החירום המיוחד שהוקם לצורך המבצע, ייענו הפונים על ידי החובשים והפאראמדיקים במוקד החירום101 של מדא בארץ והוא זה שיפעיל את הכוננים הפעילים באוּמן במהלך ימי החג.

לטובת הנוסעים הרבים, להלן מספר הטלפון שאליו תוכלו לחייג בשעת חירום0-800-200-101

יודגש, כי החיוג באוּמן אל מוקד החירום היא ללא עלות ויכולה להתבצע גם באמצעות מכשירי טוקמן וכו׳.

סגן מנהל מרחב ירושלים והאחראי על ההיערכות ל׳מבצע רבנו׳ מר אבי חובב; ״למעלה מ- 100 מתנדבים וכוננים של מדא-הצלה, יעמדו באומן לרשותם של המתפללים הרבים הגודשים את קברו של רבי נחמן, ויעניקו כל סיוע רפואי נדרש לאלפי היהודים באומן לאורך כל ימי החג.

לרשות המתפללים הרבים, עומד קו החירום המיוחד שהוקם לרגל המבצע וכן ‘אפליקציית מדא שלי’ שתשדר לכונני מדא את מיקומו המדויק של הפונה ותאפשר להגיע אליו בקלות ובמהירות״.

מנכל מדא, מר אלי בין: ״אין לי ספק כי ההיערכות הנרחבת של כונני ומתנדבי מדא באומן שעומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר תסייע להציל חיים במהלך ימי החג. מדובר בהיערכות ארוכה, שנמשכת לאורך כל השנה ומגיעה לשיאה בחגי תשרי.

ארגון מגן דוד אדום, כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל, יעמוד לצד אזרחי המדינה גם כאשר הם נמצאים מעבר לים. בהזדמנות זו, אאחל שנה טובה לכל בית ישראל בשמי ובשם כל עובדי ומתנדבי הארגון״.

העיירה אומן | אוקראינה

אוּמן (באוקראינית: Умань, בפולנית: Humań) היא עיר במרכז אוקראינה במחוז צ’רקאסי. היא עיר תעשייתית, ובה כ־88,300 תושבים (נכון לראשית 2004).

אוּמן היא עיר אוקראינית בעלת חשיבות רבה ל’חסידות ברסלב‘ כי שם נקבר מייסדה, רבי נחמן מברסלב. קברו, מהווה מוקד עליה לאלפי חסידים, ובראש השנה מדי שנה פוקדים אותו עשרות אלפי יהודים, ביניהם גם רבים שאינם חסידי ברסלב.

עוד בהרחבה על העיר באוקראינה אוּמן.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן