ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ספרים | סופרים | משוררים תערוכות | מוזיאונים

האקדמיה ללשון העברית תקיים סיורים בעקבות אליעזר בן יהודה

"מילים מילים הוא בדה ממוחו הקודח" – האקדמיה ללשון העברית תקיים במהלך במהלך החופש הגדול באוגוסט, סיורים בעקבות אליעזר בן יהודה מי שנחשב מחייה השפה העברית ומזמינה ילדים ומבוגרים לחוויה לדעת וללמוד על האירועים שהובילו ל'החייאת השפה העברית'.
0
0
צילום ציור של אליעזר בן-יהודה
צילום ציור של אליעזר בן-יהודה

‘האקדמיה ללשון העברית’ מזמינה ילדים, בני נוער ומבוגרים לבקר במהלך החופש הגדול בבית האקדמיה שבגבעת רם בירושלים, כדי ללמוד על האירועים שהובילו ל’החייאת השפה העברית’, להתוודע למפעל חידוש המילים ולמפעל המילון ההיסטורי בעבר והיום.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

מדריכים מטעם האקדמיה ללשון, יספרו למבקרים על השפה העברית מתקופת הגלות ועד ימינו, על חידושי מילים בעבר הרחוק, יסבירו למה כל הזמן צריך להכניס לשפה מילים חדשות וכמו כן, הם ילמדו על חידושי המילים של אליעזר בן יהודה.

אליעזר בן יהודה (אליעזר יצחק פרלמן) בין השנים; 1858 –‏ 1922, מי שחשב כמחוללה של החייאת הדיבור העברי בארץ ישראל בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20, והדמות המזוהה ביותר עם תהליך הזה; מייסד ועד הלשון העברית, מייסד ועורך ‘עיתון הצבי’ ואת ‘כתב העת השקפה’ ומחבר ‘מילון בן-יהודה’.

בנוסף, יסופר סיפור חייהם של בני משפחת בן יהודה ועל השפה המיוחדת ששימשה רק את בני המשפחה.

║ יוצגו למשתתפים מסמכים אישיים ותמונות של מחייה השפה העברית ובני משפחתו

המשתתפים, יבקרו בחדר של אליעזר בן יהודה ובו רהיטים וחפצים של בני משפחת בן יהודה וכן, יוצגו למשתתפים מסמכים אישיים ותמונות של מחייה השפה העברית ובני משפחתו.

ממשרד יעוץ תקשורתי ויחסי ציבור של הגב’ ורד ליון-ירושלמי, נמסר לפורטלכאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; הביקורים, יתקיימו בימים שני ורביעי במהלך אוגוסט; ילדים בני 6-10, החל משעה 10:00 עד 11:00 ולבני נוער בגילאי 11-15 באותם הימים, משעה 11:30 עד 12:30.

ואלו הימים בהם יתקיימו הסיורים; יום שני 14 באוגוסט;  יום רביעי 16 באוגוסט; יום שני 21 באוגוסט; ויום רביעי 23 באוגוסט.

מחירים; ילדים ובני נוער (גילאי 6-15) – 20 ₪, הורה מלווה – 10 ₪.

אפשר לרכוש כרטיסים דרך אתר האקדמיה ללשון בכתובת www.hebrew-academy.org.il או בטלפון; 02-6493512 בין השעות 8:00 ל-15:00.

חשוב לדעת, כי ילדים בגיל 6-10, מחויבים להגיע אך ורק בלוויית מבוגר ומו כן, אין להביא ילדים מתחת גיל 6, כל  זאת מטעמי בטיחות.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן