"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל

משרד החקלאות פתח יבוא פטור ממכס של מלפפונים

רובם המוחלט של המלפפונים מיועדים לתעשייה, אינם מגודלים על ידי חקלאים ישראלים, אינם מלפפונים המופנים ל'צריכה ביתית' ואשר אינם נמצאים בשווקים וברשתות השיווק◄ משרד החקלאות; פתיחת המכסות נועדה להשלמת הביקוש המקומי לזני ואינם נצרכים כמלפפונים טריים.
משרד החקלאות פתח יבוא פטור ממכס לתעשיית המלפפונים החמוצים | עיבוד צילום: שולי סונגו©
משרד החקלאות פתח יבוא פטור ממכס לתעשיית המלפפונים החמוצים | הדמייה | עיבוד צילום: שולי סונגו©

משרד החקלאות הודיע אתמול רביעי, י"ד אייר תשע"ז) כי הורה לפתוח את מכסת יבוא מוגבלת פטורה ממכס למלפפונים המיועדים ל'תעשיית המלפפונים החמוצים'. עוד הובהר, כי רובם המוחלט של המלפפונים לתעשייה אינם מגודלים על ידי חקלאים ישראלים.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

בישראל נצרכים מדי שנה כ-30,000 טון מלפפונים חמוצים. למעט  כמות זעירה של מאות טונות, רובם מוחלט של המלפפונים לתעשייה זו,  איננו מגודל על ידי חקלאים ישראלים. זני המלפפונים המגודלים לתעשייה אינם מלפפונים המופנים ל'צריכה ביתית' ואשר אינם נמצאים בשווקים וברשתות השיווק.

עוזרת דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגברת יעל פרידנרייך, מסרה ל'פורטל 'כאן נעים'  | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה' | סקירת חדשות ואירועים ב'רשויות מקומיות', כי; בתחילת שנת 2017, נפתחה מכסה של 4,000 טון מלפפונים משומרים לתעשייה, המחולקים למפעלים על ידי משרד הכלכלה.

אולם עתה, התעורר צורך ל'השלמה למכסה' זאת, ולאחר התייעצות עם ארגוני המגדלים ומשרד הכלכלה, החליט משרד החקלאות על פתיחת מכסה נוספת של 1,000 טון מלפפונים טריים שייעודם לתעשייה בלבד (לא זנים למאכל).
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן