פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל

משרד החקלאות פתח יבוא פטור ממכס של מלפפונים

רובם המוחלט של המלפפונים מיועדים לתעשייה, אינם מגודלים על ידי חקלאים ישראלים, אינם מלפפונים המופנים ל'צריכה ביתית' ואשר אינם נמצאים בשווקים וברשתות השיווק◄ משרד החקלאות; פתיחת המכסות נועדה להשלמת הביקוש המקומי לזני ואינם נצרכים כמלפפונים טריים.
משרד החקלאות פתח יבוא פטור ממכס לתעשיית המלפפונים החמוצים | עיבוד צילום: שולי סונגו©
משרד החקלאות פתח יבוא פטור ממכס לתעשיית המלפפונים החמוצים | הדמייה | עיבוד צילום: שולי סונגו©

משרד החקלאות הודיע אתמול רביעי, י”ד אייר תשע”ז) כי הורה לפתוח את מכסת יבוא מוגבלת פטורה ממכס למלפפונים המיועדים ל’תעשיית המלפפונים החמוצים’. עוד הובהר, כי רובם המוחלט של המלפפונים לתעשייה אינם מגודלים על ידי חקלאים ישראלים.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

בישראל נצרכים מדי שנה כ-30,000 טון מלפפונים חמוצים. למעט  כמות זעירה של מאות טונות, רובם מוחלט של המלפפונים לתעשייה זו,  איננו מגודל על ידי חקלאים ישראלים. זני המלפפונים המגודלים לתעשייה אינם מלפפונים המופנים ל‘צריכה ביתית’ ואשר אינם נמצאים בשווקים וברשתות השיווק.

עוזרת דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגברת יעל פרידנרייך, מסרה ל’פורטל ‘כאן נעים’  | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ | סקירת חדשות ואירועים ב’רשויות מקומיות‘, כי; בתחילת שנת 2017, נפתחה מכסה של 4,000 טון מלפפונים משומרים לתעשייה, המחולקים למפעלים על ידי משרד הכלכלה.

אולם עתה, התעורר צורך ל’השלמה למכסה‘ זאת, ולאחר התייעצות עם ארגוני המגדלים ומשרד הכלכלה, החליט משרד החקלאות על פתיחת מכסה נוספת של 1,000 טון מלפפונים טריים שייעודם לתעשייה בלבד (לא זנים למאכל).
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן