מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

לימודים | קורסים פטנטים | המצאות

שעון המציג את השעה ב… אוויר באמצעות אשלייה

פרויקט גמר במחלקה להנדסת אלקטרוניקה – במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל: הוליד שעון שמציג את השעה באוויר באמצעות אשליית מהירות הסיבוב דור רוזנצוויג הוא האיש שתכנן שעון ומדחום מוארים, המוצג כולל: שעה, תאריך וטמפרטורה באוויר, ניתן להציגו בכל מקום בבית או בעבודה.

פרויקט גמר במחלקה להנדסת אלקטרוניקה – ב’מכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל’; הוליד שעון שמציג את השעה באוויר באמצעות אשליית מהירות הסיבוב. האיש הצועד עם הזמן, מוכר בשם; דור רוזנצוויג, אומר, כי תכנן שעון ו-מדחום מוארים, כאשר המוצג, כולל; שעה, תאריך וטמפרטורה באוויר, יתרונו בכך, כי ניתן להציגו בכל מקום בבית או בעבודה.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר‘.

לדברי ראש המחלקה להנדסת אלקטרוניקה, המהנדס מיכאל שפרנסקי; “פרויקט הגמר, של רוזנצוויגבוצע ברמת גימור גבוהה מאוד והוא יכול לשמש כ’אב טיפוס למוצר תעשייתי‘. הפרויקט זכה לשבחים מבוחני מה”ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע) החיצוניים ולמעשה ממחיש את היכולת הגבוהה שאליה אנו שואפים להביא את כלל הסטודנטים במהלך לימודיהם”.

שעון המציג את השעה ב... אוויר באמצעות אשליית מהירות הסיבוב | עיבוד צילום: שולי סונגו
שעון המציג את השעה ב… אוויר באמצעות אשליית מהירות הסיבוב | עיבוד צילום: שולי סונגו

עוזרת דוברת לתחומי מדעים, הנדסה וארכיטקטורה | אוניברסיטת אריאל, הגב’ מרב קליק לרנר, מסרה, לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; פרויקט זה בא להציג שעון, שבעזרתו אשליית מהירות הסיבוב, נראה כאילו שעתו מוצגת ב.. אוויר. הנתונים אשר מציג השעון הם;

  • שעה,
  • תאריך,
  • טמפרטורה.

יתרונו של שעון בכך שהוא מציג את “השעה באוויר”, כאמור, השעון, יכול להיות מוצג בכל בית או מקום עבודה.

█ שעון המציג את השעה ב… אוויר איך עובד הפרויקט וכיצד נעשה השימוש בו;

מתברר, כי הפרויקט כולל 9 לדים, הם מחוברים לכרטיס המסתובב במהירות גבוהה על ידי ‘מנוע DC’ ועקב כך, נוצרת האשליה של הצגת נתוני שעה, תאריך וטמפרטורה המרחפים באוויר, כאילו היו מורכבים מהרבה לדים. הפרויקט, קולט את הנתונים (שעה, תאריך וטמפרטורה) ממעגל ‘שעון זמן אמת’ וכן חיישן טמפרטורה המחוברים למעגל המסתובב.

הסטודנט דור רוזנצוויג שהמציא את שעון בפרויקט הגמר המציג את השעה באוויר מקבל תעודת הצטיינות
הסטודנט דור רוזנצוויג שהמציא את שעון בפרויקט הגמר המציג את השעה באוויר מקבל תעודת הצטיינות

לאחר שהתקבלו הנתונים הם מוצגם ב”אשליית הלדים“. ניתן לסובב את ה’פוטנציומטר’ במעגל הנייח של המנוע, כדי להרחיב או להצר את פריסת התצוגה של הנתון המוצג. לכל נתון יש צבע המייחד אותו ולכן תצוגה גרפית שונה – צורה וצבע סדר החלפת תצוגת הנתונים נקבע מראש, כמו גם משך הזמן שבו מוצג כל נתון.

בכך הגן דור רוזנצוויג, על פרויקט הגמר שלו בראשית החודש, וכך צעד צעד נוסף לעבר סיום חובותיו וקבלת הדיפלומה. מזל טוב, שפע ברכות ובהצלחה!
דילוג לתוכן