לימודים | קורסים פטנטים | המצאות

שעון המציג את השעה ב… אוויר באמצעות אשלייה

פרויקט גמר במחלקה להנדסת אלקטרוניקה – במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל: הוליד שעון שמציג את השעה באוויר באמצעות אשליית מהירות הסיבוב דור רוזנצוויג הוא האיש שתכנן שעון ומדחום מוארים, המוצג כולל: שעה, תאריך וטמפרטורה באוויר, ניתן להציגו בכל מקום בבית או בעבודה.
0
0

פרויקט גמר במחלקה להנדסת אלקטרוניקה – ב’מכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל’; הוליד שעון שמציג את השעה באוויר באמצעות אשליית מהירות הסיבוב. האיש הצועד עם הזמן, מוכר בשם; דור רוזנצוויג, אומר, כי תכנן שעון ו-מדחום מוארים, כאשר המוצג, כולל; שעה, תאריך וטמפרטורה באוויר, יתרונו בכך, כי ניתן להציגו בכל מקום בבית או בעבודה.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר‘.

לדברי ראש המחלקה להנדסת אלקטרוניקה, המהנדס מיכאל שפרנסקי; “פרויקט הגמר, של רוזנצוויגבוצע ברמת גימור גבוהה מאוד והוא יכול לשמש כ’אב טיפוס למוצר תעשייתי‘. הפרויקט זכה לשבחים מבוחני מה”ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע) החיצוניים ולמעשה ממחיש את היכולת הגבוהה שאליה אנו שואפים להביא את כלל הסטודנטים במהלך לימודיהם”.

שעון המציג את השעה ב... אוויר באמצעות אשליית מהירות הסיבוב | עיבוד צילום: שולי סונגו
שעון המציג את השעה ב… אוויר באמצעות אשליית מהירות הסיבוב | עיבוד צילום: שולי סונגו

עוזרת דוברת לתחומי מדעים, הנדסה וארכיטקטורה | אוניברסיטת אריאל, הגב’ מרב קליק לרנר, מסרה, לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; פרויקט זה בא להציג שעון, שבעזרתו אשליית מהירות הסיבוב, נראה כאילו שעתו מוצגת ב.. אוויר. הנתונים אשר מציג השעון הם;

  • שעה,
  • תאריך,
  • טמפרטורה.

יתרונו של שעון בכך שהוא מציג את “השעה באוויר”, כאמור, השעון, יכול להיות מוצג בכל בית או מקום עבודה.

█ שעון המציג את השעה ב… אוויר איך עובד הפרויקט וכיצד נעשה השימוש בו;

מתברר, כי הפרויקט כולל 9 לדים, הם מחוברים לכרטיס המסתובב במהירות גבוהה על ידי ‘מנוע DC’ ועקב כך, נוצרת האשליה של הצגת נתוני שעה, תאריך וטמפרטורה המרחפים באוויר, כאילו היו מורכבים מהרבה לדים. הפרויקט, קולט את הנתונים (שעה, תאריך וטמפרטורה) ממעגל ‘שעון זמן אמת’ וכן חיישן טמפרטורה המחוברים למעגל המסתובב.

הסטודנט דור רוזנצוויג שהמציא את שעון בפרויקט הגמר המציג את השעה באוויר מקבל תעודת הצטיינות
הסטודנט דור רוזנצוויג שהמציא את שעון בפרויקט הגמר המציג את השעה באוויר מקבל תעודת הצטיינות

לאחר שהתקבלו הנתונים הם מוצגם ב”אשליית הלדים“. ניתן לסובב את ה’פוטנציומטר’ במעגל הנייח של המנוע, כדי להרחיב או להצר את פריסת התצוגה של הנתון המוצג. לכל נתון יש צבע המייחד אותו ולכן תצוגה גרפית שונה – צורה וצבע סדר החלפת תצוגת הנתונים נקבע מראש, כמו גם משך הזמן שבו מוצג כל נתון.

בכך הגן דור רוזנצוויג, על פרויקט הגמר שלו בראשית החודש, וכך צעד צעד נוסף לעבר סיום חובותיו וקבלת הדיפלומה. מזל טוב, שפע ברכות ובהצלחה!

0
0



אודות הכותב

שולי סונגו

שולי סונגו, ממשתתפות מערכת אתר כאן ישראל (כאן נעים) עיסוקה העיקרי מנהלת חשבונות מדופלמת עשרות שנים בתחום.

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן