ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

חוף הכרמל סביבה | אקולוגיה

חוף הכרמל – המשרד להגנת הסביבה הוציא צו שמירת ניקיון נגד המועצה

על המועצה האזורית חוף הכרמל, יש לפנות את הפסולת הקיימת בחופי המועצה לאתר מורשה בתוך שבועיים, או שיוגש לה ’צו שמירת ניקיון’. בסיור של פקחי המשרד להגנת הסביבה, התברר, כי במועצה, התעלמו מההתראה והפסולת לא פונתה משטח החוף ואף נוספה שם פסולת חדשה.
0
0
המשרד להגנת הסביבה הוציא צו שמירת ניקיון נגד מועצה אזורית חוף הכרמל
פסולת בחוף הכרמל

המשרד להגנת הסביבה הוציא צו שמירת ניקיון ל’מועצה אזורית חוף הכרמל’, לאחר שהתעלמה מדרישות והתראות המשרד ולא טיפלה בערמות הפסולת המזהמות את החופים בשטחה. הפסולת לאורך החופים ובדרכי הגישה לים ממשיכה להיערם ולזהם, והמועצה נדרשת לפנות אותן מיד, או שתועמד לדין ותישא בעונשים הקבועים בחוק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

המשרד להגנת הסביבה, הוציא בשבוע שעבר ‘צו שמירת ניקיון’ נגד מועצת חוף הכרמל, לאחר שהתעלמה מדרישות והתראות המשרד ולא טיפלה בערמות הפסולת המזהמות את החופים בשטחה.

המועצה, נדרשה לפנות מיד את הפסולת או שתישא בעונשים הקבועים בחוק.

דובר המשרד להגנת הסביבה, מציין, כי בחודש שעבר (נובמבר 2015), נשלחה התראה אל ראש מועצת חוף הכרמל לפני הוצאת צו ניקיון ההתראה, על פי המשרד להגנת הסביבה, קבעה, כי על המועצה האזורית חוף הכרמל, יש לפנות את הפסולת הקיימת בחופי המועצה לאתר מורשה בתוך שבועיים.

או שיוגש לה ’צו שמירת ניקיון’. בסיור של פקחי המשרד להגנת הסביבה, התברר, כי במועצה, התעלמו מההתראה והפסולת לא פונתה משטח החוף ואף נוספה שם פסולת חדשה.

אי ביצוע הצו, מהווה עבירה פלילית, ואם לא יפונו המפגעים, מזהיר, המשרד להגנת הסביבה, כי ישקול המשך טיפול ואכיפה הכולל קנסות וחקירה פלילית.

בחופים שונים הנמצאים בתחום המועצה האזורית חוף הכרמל, נמצאו ערימות פסולת מפוזרות לאורך החופים בתוך הצמחייה ובדרכי הגישה אל ה-ים.

התראה על מפגעים דומים ניתנה למועצה האזורית גם באוגוסט 2015, בעקבותיה פינתה המועצה את המפגעים.

עם זאת, נראה, כי המועצה האזורית חוף הכרמל, אינה נוקטת באמצעים למנוע היווצרות מפגעים דומים כפי שנדרשת על פי חוק. מדובר, כאמור במפגעים חמורים לסביבה ומטרדים לציבור, המהווים עבירה על ‘חוק שמירת הניקיון’.

במהלך החודשים האחרונים, חופי המועצה האזורית חוף הכרמל, מוגדרים כ”מלוכלכים” ב”מדד חוף נקי” שמפרסם המשרד להגנת הסביבה.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן