מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות הרשויות המקומית

הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרים ברשויות המקומיות, העלתה אתר האינטרנט

0
0

מטרת הפרסום עתה ב’אינטרנט’ היא לאפשר גם לציבור לקבל גישה לחקיקה, לפסיקה, לכללים ולעקרונות האמורים להנחות את נבחרי הציבור בשלטון המקומי בפעילותם, על מנת למנוע ניגוד עניינים ◄ האתר מוקדש אמנם לנושא הנבחרים ב’רשויות המקומיות’, אך הוא כולל מידע והסברים שיכולים לסייע לכל מי שמתעניין ב’מינהל תקין’ ובמניעת ניגודי עניינים בשירות הציבורי בכלל.
הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרים ברשויות המקומיות, העלתה אתר האינטרנט
הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרים ברשויות המקומיות, העלתה אתר האינטרנט

כבר נאמר, כי השלטון המקומי בישראל הוא פסיפס של 251 רשויות מקומיות, שבהן נכללת כמעט כל אוכלוסיית ישראל, השלטון המקומי, מבוסס על 3 שיטות ארגון: עירייה, מועצה מקומית ומועצה אזורית. כידוע, הרשות המקומית, נבחרת על-ידי התושבים ומייצגת מצד אחד את ענייניהם אצל השלטון המרכזי, ומצד שני משמשת כנציג השלטון המרכזי אצל התושבים. אלא מאי? לא פעם מוטלים כלפי נבחרי ציבור בשלטון המקומי, כי לא נהגו, לדעת היועץ המשפטי לממשלה, לפי הנורמות הנדרשות בתחום ’ניגוד העניינים’, האם אכן נבחרי הציבור, ברשויות המקומיות בפרט, אינם מודעים לנורמות המתבקשות עד אשר הם מועמדים ומועדים לדין פלילי.

ב’משרד המשפטים’, הוחלט להטיל על וועדה לגבש את הכללים בנושא ולפרסם אותם כדי להביאם לידיעת כלל הציבור וציבור הנבחרים. מדובר בקמתה של ’הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרים ברשויות המקומיות’ בראשותה של הגב’ דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ), אשר העלתה אתמול (שלישי) לאתר האינטרנט של משרד המשפטים עדכון רחב היקף.

הוועדה, הוקמה לאחר שנמצא, כי זה שנים רבות נבחרי ציבור בשלטון המקומי, לא נהגו, לדעת היועץ המשפטי לממשלה, לפי הנורמות הנדרשות בתחום ניגוד העניינים.

אגב, בדיקת העמדתם לדין פלילי, נשמעה בזמנו הטענה, כי נבחרי הציבור אינם מודעים לנורמות אלו ולכן, הוחלט להטיל על הוועדה לגבש את הכללים ולפרסם אותם כדי להביאם לידיעת כלל הציבור וציבור הנבחרים ברשויות המקומיות בפרט.

הכללים, אושרו בידי הנהלת ’מרכז השלטון המקומי’ והתפרסמו ב’ילקוט הפרסומים 3087, התשמ”ד’, עמ’ 3114. בתחילה לתקופה של שנתיים, ולאחר מכן, ללא הגבלת זמן.

מטרת הפרסום עתה ב’אינטרנט’ היא לאפשר גם לציבור לקבל גישה לחקיקה, לפסיקה, לכללים ולעקרונות האמורים להנחות את נבחרי הציבור בשלטון המקומי בפעילותם, על מנת למנוע ניגוד עניינים.

בראש ובראשונה, נועד האתר לסייע ל’נבחרי הציבור’ עצמם, אך הוא יוכל לשמש גם את היועצים המשפטיים ב’רשויות המקומיות’, את מנכ”לי הרשויות המקומיות וכמובן את הציבור הרחב.

במסגרת העדכון, הועלו לאינטרנט חוות דעת חדשות רבות של הוועדה, כמו למשל; חוות הדעת המתייחסת לחברי מועצה המבקשים לגייס תרומות.

בנוסף, באתר ’הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרים ברשויות המקומיות’, עודכנו חוות דעת קיימות, למשל; חוות הדעת העוסקות בהגבלות החלות על חבר מועצה בעל עסק; חוות הדעת בנושא המגבלות החלות על נבחרי הציבור בשל אינטרסים של קרובי משפחה; חוות דעת בנושא מניעת ניגוד עניינים בתחום התכנון והבניה; חוות דעת המתייחסת לחבר מועצה הקשור לעמותה הפועלת במסגרת הרשות המקומית ועוד.

העדכון כולל גם פרק חדש, הכולל אזכורי חקיקה וחוות דעת בעניין המגבלות החלות על ראשי רשויות מקומיות וסגניהם.

האתר מוקדש אמנם לנושא הנבחרים ב’רשויות המקומיות’, אך הוא כולל מידע והסברים שיכולים לסייע לכל מי שמתעניין ב’מינהל תקין’ ובמניעת ניגודי עניינים בשירות הציבורי בכלל.

☚ הלינק לאתר המחודש של ’הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרים ברשויות המקומיות’.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן