מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

פטנטים | המצאות

המצאה: חיטוי אדמה חקלאית נגד נמטודות ומזיקים אחרים ללא חומרי הדברה

איגוד הממציאים והיזמים הישראלי, חושף פיתוח ישראלי חדש; שיטה לחיטוי אדמה חקלאית מפני תולעים נימיות (Nematoda, נמטודה), ומזיקים אחרים. עוד נמסר מיו”ר איגוד הממציאים והיזמים הישראלי (ע.ר.), מר ישראל סולודוך, כי; “בידי איגוד הממציאים והיזמים הישראלי, נמצאת רשימת המצאות מעניינות המצפות להמשך פיתוח.
המצאה: חיטוי אדמה חקלאית נגד נמטודות ומזיקים אחרים ללא חומרי הדברה
המצאה: חיטוי אדמה חקלאית נגד נמטודות ומזיקים אחרים ללא חומרי הדברה

יו”ר איגוד הממציאים, מר ישראל סולודוך, מוסר, כי הממציא רפי קורן, ממושב אביגדור, פיתח שיטה לחיטוי אדמה חקלאית, מפני תולעים נימיות (Nematoda, נמטודה), ומזיקים אחרים.

ה’נמטודות’, הן תולעים המצויות באדמה, וגורמות לנזקים קשים לצמחים. הנמטודה, היא אחת מכ-36 המערכות של ממלכת בעלי החיים ומהמגוונות שבהן. מעל ל-28,000 מינים של נמטודה תוארו ומתוכם כ-16,000 הם; טפילים. מוערך, כי המספר הכולל של מיני תולעים נימיות יכול להגיע אף למיליון.

השיטה הנמצאת עתה בתהליך פיתוח איננה עושה שימוש כל שהוא ב’חומרי הדברה’, עקב כך נמנעים נזקים לסביבה, ול’מי השתייה’. יצוין, כי ה’נמטודות’ הן תולעים נימיות מיקרוסקופיות אשר חיות באדמה, בקרקעית הים, ואף במים מתוקים.

הנמטודות, מונות כ-80,000 מינים שונים. ניתן לטפל בהן ע”י חומרי הדברה רעילים, אך במקרה כזה מובן שיגרם נזק סביבתי כבד. ניתן לטפל בהן ע”י טיפול סולארי ע”י כיסוי האדמה ביריעות ניילון. החום הנוצר משמיד את הנמטודות בשכבת האדמה העליונה, אך בשכבה התחתונה (בעומק של 30 ס”מ) הן אינן מושמדות, ולכן הטיפול אינו יעיל.

סוג מסוים של נמטודות, הינן בעלות צינור דק וחד המחדר לתוך השורש של הצמח שהן תוקפות. הנמטודה, ניזונה מתאי השורש והיא חיה כטפיל חיצוני הצמוד לשורשים.

סוג אחר של נמטודות הן בעלות חדק דק הפוצע את השורש. הנמטודה, חודרת אל השורש דרך הפתח שנוצר והיא ניזונה מתאי הצמח. במקום שבו היא מתיישבת נוצרת נפיחות והתעבות חיצונית הנקראת; “עפץ”. כתוצאה מפגיעות הנמטודות, נפגעת יכולת השורשים לקלוט מזון ומים מהקרקע.

נמטודה – תולעים נימיות

השורשים מקבלים גוון כהה, ובחלקם אף נוצר ריקבון, ניתן להבחין בשורשים בפצעים ובבליטות חיצוניות.

ישנם סוגים של “נמטודות מועילות”. הן ניזונות מבקטריות, פטריות, ומזיקים אחרים. לאחר חיטוי הקרקע בעזרת ההמצאה החדשה, ניתן להשיב אליה את “הנמטודות המועילות” וכך נישאר עם נמטודות מועילות בלבד, ללא הנמטודות המזיקות.

הממציא רפי קורן, מוסר, כי להמשך הפיתוח הוא זקוק להשקעה נוספת שתסייע להשלמת הפרויקט.

עוד נמסר מיו”ר איגוד הממציאים והיזמים הישראלי (ע.ר.), מר ישראל סולודוך, כי; “בידי איגוד הממציאים והיזמים הישראלי, נמצאת רשימת המצאות מעניינות המצפות להמשך פיתוח”. ביניהן ניתן למצוא את ההמצאות הבאות;

● מתקן ביתי לחסכון במים, החוסך עד 80% מצריכת המים הביתית.
● אפליקציה לסמארטפון, למציאת חניה בעיר.
● מתקן להצלת ילדים, מפני טביעה בבריכה או בים.
● מתקן להצלת ילדים, אשר נשכחו במכונית סגורה. מתקן זה, יכול גם לאתר ילדים שהלכו לאיבוד.

מר ישראל סולודוך, אומר, כי; “פיתוח ומימוש המצאות, יכול לשמש כמנוע צמיחה למשק הישראלי. ענף זה בכלכלה הישראלית תורם לעליונות טכנולוגית ולפיתוח התעשייה והיצוא הישראלים”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן