מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

עמק חפר

עמק חפר: הפגנה מול ביתו של שר האנרגיה עוזי לנדאו, המשטרה, פיזרה ההפגנה

המשטרה עצרה אדם אחד, שנלקח לחקירה במשטרת כפר סבא, ועוד כמה עוכבו לחקירה ◄ יוני ארי, ראש מטה מאבק התושבים; “תושבי עמק חפר, לא יקבלו מפעל פטרוכימי שכזה בפתח ביתם. בכוונתנו לנהל מאבק חסר פשרות בכל הכלים העומדים לרשותנו ◄ רני אידן, ראש מועצת עמק חפר; “אני מבין ללב של התושבים… מפלס החרדה והזעם שלהם מתגבר. אני מנסה כבר מספר חודשים להיפגש עם השרים האחראיים ולקבל מהם תשובות, אך עד כה הם לא מצאו לנכון להיפגש עימי”.
עמק חפר: הפגנה מול ביתו של שר האנרגיה עוזי לנדאו, המשטרה, פיזרה ההפגנה
עמק חפר: הפגנה מול ביתו של שר האנרגיה עוזי לנדאו, המשטרה, פיזרה ההפגנה

האם עמק חפר, בוערת? עצור אחד, וכמה מעוכבים לחקירה הבוקר (שישי, בשעה 10:00), בהפגנה מול ביתו של שר האנרגיה והמים, ד״ר עוזי לנדאו, בעיר רעננה, על רקע החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה על הקמת מפעל לטיפול בגז טבעי, במרחק של מאות מטרים ספורים מבתי התושבים, וזאת לטענתם ללא בדיקה מדוקדקת של ההיבטים הבטיחותיים והביטחוניים והאסון שעלול להתרחש במקרה של תקלה במפעל.

מוקדם יותר, היום, הפגינו עשרות תושבים בכניסה ליישוב אחיטוב, שבעמק חפר. התושבים, חסמו את כביש 581, והבעירו צמיגים. כאן ההפגנה כוונה כנגד הקמת מפעל גז, ולהעביר את צינורות הולכת הגז בסמוך ליישוב ממש.

המפגינים, הניפו שלטים נגד הקמת מפעלי הגז ביבשה ובעד הקמת מפעלי הגז בים, ונגד התמיכה של השר בחלופה היבשתית שעלולה לסכן חיי אדם מבלי שבדק והשווה אותה לחלופה הימית. כל זאת בניגוד להוראת בית המשפט העליון.

בין היתר, דרשו התושבים, מהשר לנדאו, להיפגש איתם ולהסביר להם את פשר תמיכתו בפרויקט הבעייתי. כעבור 20 דקות, החלה המשטרה בפיזור ההפגנה, אדם אחד נעצר ונלקח לחקירה במשטרת כפר סבא, ועוד כמה עוכבו לחקירה.

כזכור באמצע השנה שעברה (יולי, 2012), המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בראשות מנכ”ל משרד הפנים מר עמרם קלעג’י, בחרה שתי חלופות יבשתיות לטיפול בגז טבעי מתגליות ימיות בנוסף לטיפול בגז במתקן ימי. החלופות היבשתיות שנבחרו הן אתר חגית, ומט”ש מרץ ב’עמק חפר’, שבהן קיימת קרבה לחיבור למערכת הולכת גז ארצית,

לדברי אנשי הוועדה; “החלופות, אינן פוגעת בייעוד קרקע במקום, החלופות מרוחקות מיישובים ומימושן מצמצם פגיעה בסביבה. וזאת בהתאם להחלטת המועצה לטיפול משולב ימי ויבשתי בגז טבעי, במטרה לאפשר ייצור חשמל בישראל באמצעות גז טבעי, שיצמצם את זיהום הסביבה בישראל”.

הפגנה של תושבי עמק חפר, המשטרה, מפזרת ההפגנה | צילום: אורן אהרוני

ההחלטה קיבלה גיבוי ותמיכה של השר לנדאו, שאמר, עם קבלתה, כי; ״אנו רואים חשיבות רבה באישורן של שתי חלופות צפוניות (אתר חגית, ומט”ש מרץ בעמק חפר, שבהן קיימת קרבה לחיבור למערכת הולכת גז ארצית). יש לכך חשיבות רבה הן לגבי יצירת ביטחון אנרגטי לישראל, והן ליצירת תחרות במשק זה.

לשם השגת מטרות אלו, לא ניתן להסתמך על צינור אחד בלבד. אני מברך על החלטת המועצה, ומצפה שתקודם בדרך המהירה ביותר שניתן, למען אזרחי מדינת ישראל״.

יוני ארי, ראש מטה מאבק התושבים; “תושבי עמק חפר, לא יקבלו מפעל פטרוכימי שכזה בפתח ביתם. בכוונתנו לנהל מאבק חסר פשרות בכל הכלים העומדים לרשותנו. הפעולות שראיתם היום הם רק ההתחלה, והם יוחרפו. הממשלה, והיזמים (תשובה, נובל אנרג’י) צריכים להבין שמה שנעשה כאן זהו מחדל שיוביל לאסון, לסיכון חיים ולבכייה לדורות”.

ראש מועצת עמק חפר מר רני אידן, טען, כי; “אני מבין לליבם של התושבים וצריך לדעת שמפלס החרדה והזעם שלהם מתגבר. כבר מספר חודשים שאני מנסה להיפגש עם השרים האחראיים ולקבל מהם תשובות – אך עד כה הם לא מצאו לנכון להיפגש עימי. כראש מועצה, המונה כ-40 אלף תושבים, אני מחויב לביטחונם ובטיחותם של התושבים.

מה שקורה כרגע, רחוק מלהרגיע אותנו ומתנהל באופן שערורייתי. איננו מקבלים תשובות לשאלות פשוטות שאנו מפנים וכל העניין מתנהל תחת מעטה חשאיות שמעורר חשד באופן קבלת ההחלטות”.

נודע, כי בשבועות הקרובים, ימשיכו התושבים בפעולות מחאה והפגנות ברחבי הארץ וליד בתיהם של השרים המעורבים בהחלטה; גלעד ארדן, ד”ר עוזי לנדאו, והשר אלי ישי, אשר מקדמים את הנושא ופוגעים לטענת התושבים בביטחונם. עוד בכוונת התושבים גם לקיים הפגנות בכבישים מרכזיים שחוצים את עמק חפר – כביש החוף וכביש מס’ 4.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן