פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

עיתונות | תקשורת המונים

המכון לחקר מדיה חדשים חברה ופוליטיקה: 58% מן הישראלים מסתדרים בלי עיתון יומי

כך עולה ממצאי הדו”ח השנתי של ’המכון לחקר מדיה חדשים חברה ופוליטיקה’, הפועל במסגרת בית הספר לתקשורת ב’מרכז האוניברסיטאי אריאל’ בשומרון ◄ עוד עולה בדו”ח; תכניות הריאליטי עניינו אותנו, יותר מהגרעין האיראני ◄ 62% מהמשתתפים בסקר TGI, הביעו הסכמה עם הקביעה; “המקום הראשון שבו אני מחפש הוא באינטרנט”.
המכון לחקר מדיה חדשים חברה ופוליטיקה: 58% מן הישראלים מסתדרים בלי עיתון יומי
המכון לחקר מדיה חדשים חברה ופוליטיקה: 58% מן הישראלים מסתדרים בלי עיתון יומי

עוד מסמר בארון המתים של העיתונות הישראלית. בשנת 2011, חלה ירידה נוספת במספר הישראלים הרואים צורך להתעדכן באירועים באמצעות עיתון יומי. 58.4% (אחוזים) מכלל הציבור, הביעו הסכמה להיגד; “אני יכול להסתדר בקלות ללא עיתון יומי” בסקר TGI, שנערך בסוף השנה שעברה. בשנת 2010, השיבו באורח דומה כ-57.2% ובשנת 2009 – 56.5% אחוזים.

ממצאים אלה, ורבים אחרים מתפרסמים ועולים מדו”ח השנתי “התקשורת בישראל 2011 – סדרי יום, שימושים ומגמות”, אשר הוכן ב’מכון לחקר מדיה חדשים, חברה ופוליטיקה’, הפועל במסגרת בית הספר לתקשורת ב’מרכז האוניברסיטאי אריאל’ בשומרון.

הדו”ח, הופק בשיתוף עם יפעת מחקרי מדיה, ועם קנטאר מדיה מחקרי TGI. הוא נערך, ונכתב על ידי ד”ר רפי מן, וד”ר אזי לב-און, העומד בראש המכון ובית הספר לתקשורת.

מתברר, כי עפ”י הממצאים, שיעור ההסכמה הגבוה ביותר לקביעה זו, היה בקבוצת הגיל 25 עד 34, שבה 71.2 אחוז, אינם רואים צורך חיוני ב’עיתון יומי’. לעומת זאת, בקבוצת הגיל של בני 65 ומעלה, רק 40.2 אחוז, מעידים, כי הם יכולים להסתדר ללא עיתון, כזה.

בדו”ח, נכללים גם נתונים על היקף השימוש ב’אינטרנט’, למטרות שונות. 62 אחוז מהמשתתפים ב’סקר TGI’, הביעו הסכמה עם הקביעה; “המקום הראשון שבו אני מחפש הוא ב’אינטרנט’”.

ד”ר אזי לב-און

יצוין, כי בשנת 2010, השיבו באופן דומה 59 אחוז, וב-2009, השבו 56.5 אחוז.

הדו”ח השנתי של ’המכון לחקר מדיה חדשים חברה ופוליטיקה’, כולל גם השוואות בין היקף הסיקור בתקשורת המסורתית ל”תקשורת החדשה”, בנושאים שונים, בהם; “המחאה החברתית של קיץ 2011”, “האביב הערבי”, אפשרות התקיפה באיראן, שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, פרשת הנשיא לשעבר משה קצב, הדרת נשים, ועוד.

כן נכללות בדו”ח סקירות על הלחצים הפוליטיים והכלכליים על התקשורת הישראלית בשנת 2011, יוזמות חקיקה ופסיקות מרכזיות בנושאי תקשורת, ונתונים על התקשורת הערבית בישראל.

לדברי ד”ר לב-און; “הדו”ח, מיועד להציג בפני חוקרים, אנשי תקשורת, פרסום ושיווק והציבור הרחב, תמונה מקיפה של מפת התקשורת הישראלית, והתהליכים שעברה בשנת 2011.

בימים אלה, עוסקים במכון בהכנת דו”ח דומה על שנת 2012. במסגרת המכון, שהחל לפעול בשנה שעברה, נערכים בימים אלה, מחקרים, חלקם תוך שיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים נוספים, משרדי ממשלה, חברות וארגונים”.

מצ”ב גרסת PDF של הדו”ח השנתי (2011) של המכון לחקר מדיה חדשים חברה ופוליטיקה, ניתן להקטין ולהגדיל (-, +) את תצוגת הדף בזכוכית המגדלת ואו בחץ.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן