דיני מקרקעין כאן תל אביב-יפו

בית משפט: אין זכויות קנייניות למחזיקים בקרקעות שכונת כפר שלם

עורך דין עדי הדר, שייצג את חב’ חלמיש ומדינת ישראל
עורך דין עדי הדר
הפסיקה החדשה בעניין קרקעות כפר שלם, תקל מאוד על ההתמודדות מול מחזיקי קרקעות המדינה בשכונת ’כפר שלם’ אשר מסרבים להתפנות ממנה בנימוק שהפיצוי הכספי המוצע להם אינו הולם את ציפיותיהם ◄ עו"ד עדי הדר, שייצג את חברת חלמיש, בדיון; "בית משפט המחוזי הבהיר את ההלכה הנכונה בעניין פינוי מחזיקים".
0
0
עורך דין עדי הדר, שייצג את חב’ חלמיש ומדינת ישראל
עורך דין עדי הדר

המאבק המשפטי בין ’חברת חלמיש’ לבין חלק מתושבי שכונת ’כפר שלם’, מקבל היום תפנית נוספת בבית המשפט המחוזי בעיר תל-אביב, שהפך את החלטת בית משפט השלום, וקבע, כי חברת חלמיש, תוכל לדרוש פינוי דיירים מקרקע מבלי שעליה להוכיח את גובה הפיצוי למחזיק.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק או בטוויטר.

כזכור, לפני כשנה דן בית משפט השלום בעיר תל-אביב, בתביעתם של כמה מתושבי כפר שלם, שלא לאפשר ל”חברת חלמיש” לפנותם מהשטח בו הם מחזיקים, עד שתציג חלמיש בפני בית המשפט, ראיות לגובה הפיצוי שהיא מתכוונת לשלם להם עבור פינוי קרקעות המדינה.

בית משפט השלום, קיבל את עמדת התושבים, דחה את תביעת הפינוי והורה לחברה לפעול על פי הפסיקה החדשה, אולם החברה (חלמיש), החליטה לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי.

בדיון שהתקיים ביום 6.9.11, בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים, בפני הרכב השופטים; ישעיהו שנלר, ד”ר קובי ורדי, ו-רות להב-שרון, החליט הרכב השופטים להפוך את החלטת בית משפט השלום.

בית משפט לערעורים אזרחיים, קבע, כי למחזיקים אין זכויות קנייניות בקרקעות שכונת כפר שלם, והחליט להחזיר את הדיון בתביעת הפינוי לשלב ההוכחות בבית משפט השלום.

בחלמיש, קיבלו בסיפוק רב את החלטת בית המשפט המחוזי, שתקל מאוד על ההתמודדות מול מחזיקי קרקעות המדינה בשכונת כפר שלם, אשר מסרבים להתפנות ממנה בנימוק שהפיצוי הכספי המוצע להם אינו הולם את ציפיותיהם.

שופטי המחוזי, שהורו על ביטול פסק הדין של בימש השלום, אף מתחו ביקורת על התנהלות המשפחה אשר ביקשה פיצוי על הקרקע, ולאחר-מכן, דרשה לדחות את התביעה נגדה, וקבעו, כי היא נעשתה בחוסר תום לב.

בית המשפט המחוזי, קבע שהתזה של בית משפט שלום, לפיה על התובע פינוי – להציע פיצוי בתביעה נפרדת, לא יכולה לעמוד.

עו”ד עדי הדר, שייצג את חב’ חלמיש ומדינת ישראל, בדיון, אמר, כי; “החלטת בימ”ש המחוזי בתל-אביב, תואמת את ההלכות הנהוגות בבית המשפט העליון, ומסירה כל ספק, אם נוצר, לגבי ההלכה בתחום השמירה על זכויות בעלי מקרקעין“.

0
0About the author

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן