מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה

ביהמ”ש לענייני משפחה בעיר תל אביב, קבע – הקטין יעבור ברית מילה בניגוד לרצון האב

האב, טען, כי עוד טרם לידת הקטין, הבהיר, כי אין הוא מסכים לעריכת ברית מילה, וטען, כי הוא מתנגד לעריכת הברית מסיבות מצפוניות ומסיבות של דאגה לשלומו של הקטין ובריאותו. לטענתו, ניתן לדחות את הברית למועד בו הקטין, יבחר אם לקיימה או לאו מתוך רצונו החופשי.
ביהמ
ביהמ”ש לענייני משפחה בעיר תל אביב, קבע – הקטין יעבור ברית מילה בניגוד לרצון האב

בית המשפט לענייני משפחה בעיר תל אביב, נעתר לבקשה בהולה שהגישה אם, בה ביקשה צו לעריכת ברית מילה לבנה הקטין. ביהמ”ש, ציין בהחלטתו, כי; “הלקוח” האמיתי במקרה זה הוא הקטין, והוא אינו צריך לשאת במחדלי הוריו בהתנהלותם מול בית המשפט.

המבקש והמשיבה – בני זוג לשעבר, אינם נשואים, יהודים, תושבי ישראל, ואזרחיה. בחודש אוגוסט, נולד לצדדים בנם, ועד להחלטת בית המשפט הוא טרם נימול, וזאת בעקבות קרע בין בני הזוג והתנגדותו של האב לקיום ברית מילה.

לטענת האם, האב, אף איים על הרופא אשר במרפאתו, אמורה הייתה להתקיים הברית. האם, צירפה מסמך רפואי מטעם רופאת ילדים, לפיו מוטב לבצע את ברית המילה בהקדם לטובת הקטין.

האב, מנגד, טען, כי עוד טרם לידת הקטין, הבהיר, כי אין הוא מסכים לעריכת ברית מילה, וטען, כי הוא מתנגד לעריכת הברית מסיבות מצפוניות ומסיבות של דאגה לשלומו של הקטין ובריאותו. לטענתו, ניתן לדחות את הברית למועד בו הקטין, יבחר אם לקיימה או לאו מתוך רצונו החופשי.

כב’ השופטת שפרה גליק, מבית המשפט לענייני משפחה בעיר תל אביב, קיבלה, כאמור, את בקשת האם. השופטת, ציינה, כי מינתה שני מומחים רפואיים, אשר יחוו דעתם בעניין טובתו של הקטין והטילה את תשלום שכרם על ההורים, אך גם האב וגם האם, סירבו לכך, וכי היא מקבלת את דברי האפוטרופה לדין שמונתה לקטין, לפיהם, נראה, כי ההורים עסוקים במאבקים שונים ביניהם, ואינם פנויים לדיון בשאלת טובתו של הקטין.

עם זאת, ולמרות שהאם לא צירפה חוות דעת רפואית, ואף סירבה לממן מומחה רפואי בניגוד להוראת בית המשפט, נפסק, כי בנסיבות המקרה, ניתן להסתפק במסמך הרפואי שהגישה האם, ולקבוע, כי; “היתרון היחסי” עומד לצידה.

כב’ השופטת גליק, ציינה, כי; לו היה האב מגיש חוות דעת שונה בתמיכה לטענותיו, יתכן והפסיקה היתה שונה, אך משלא עשה כן ואף לא הגיש בקשה לצו מניעה שלא לבצע ברית מילה, ולאור המסמך הרפואי שהגישה האם, הרי שעקרון טובת הילד מחייב במקרה זה את קבלת בקשת האם להורות על עריכת ברית מילה לקטין.

הצדדים, חויבו לשאת בשכרה של האפוטרופה לדין בסך 15,000 ש”ח, ובשל התנהלותם, חויב כל אחד מהם לשלם הוצאות של 2,500 שקלים לטובת אוצר המדינה.

• אל פסק הדין בעניין ט.ל נגד ע.ה.ס

__________

הידיעה הובאה באדיבות אתר המשפט הישראלי “פסק-דין”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן