"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: כ- 2,650 ’רוכבי אופניים’, נפגעו בישראל במהלך 7 השנים האחרונות

מהם כ- 30% ילדים עד גיל 14 ◄ בין השנים 2003-2009 נפגעו 771 ילדים כרוכבי אופניים בתאונות דרכים, מהם 14 הרוגים וכ- 250 פצועים קשה ◄ שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק; "על ההורים להקפיד שילדיהם לא ייסעו עם אופניים על הכביש, אלא בפארקים וגני שעשועים סגורים ומסודרים.
אור ירוק: כ- 2,650 ’רוכבי אופניים’, נפגעו בישראל במהלך 7 השנים האחרונות
אור ירוק: כ- 2,650 ’רוכבי אופניים’, נפגעו בישראל במהלך 7 השנים האחרונות

כ- 2,650 רוכבי אופניים נפגעו בישראל במהלך 7 השנים האחרונות, כ- 30% מהם ילדים עד גיל 14, כך מדווחת עמותת אור ירוק מניתוח נתוני הלמ"ס.

על פי הנתונים, שעיבד אלון חן, מנהל מדיה מקומית ומגזרית, של אור ירוק, קבוצת הגיל שנפגעת הכי הרבה כ’רוכבי אופניים’, הינם ילדים בגילאי 10-14.

במהלך אותה תקופה נפגעו 515 ילדים בגיל זה בתאונות דרכים (מהווים כ-20% מכלל רוכבי האופניים בישראל שנפגעו). גם ילדים בני 5-9 הינם קבוצה עם שיעורי היפגעות גבוהים במיוחד, עם כ-250 נפגעים במהלך 7 השנים האחרונות.

שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק; "האופניים, הפכו בשנים האחרונות לכלי תחבורה נפוץ ברחובות הערים ובכבישי הארץ. הרכיבה על האופניים פופולארית בקרב כל הגילאים, ובעיקר בקרב ילדים, הנעזרים בו על מנת לנסוע ממקום למקום וכן לצורך הנאה ופעילות ספורטיבית בשעות הפנאי.

אך הרכיבה על אופניים טומנת בחובה גם סכנות, בייחוד בנסיעה על הכביש. חשוב לזכור שרוכבי אופניים, בדיוק כמו הולכי הרגל, הינם משתמשי דרך פגיעים מאוד וכל מפגש בינם לבין רכב הוא קטלני.

אם נוסיף לכך את העובדה, כי לילדים, יש קושי רב יותר להבין ולתרגם את הנעשה על הכביש, הרי שהסכנה גדולה שבעתיים"

◄ רוב תאונות האופניים של ילדים מתרחשות בערים;

מבין כלל הילדים שנפגעו בישראל כרוכבי אופניים בתאונות דרכים בתקופה האמורה, כ-75% נפגעו ב- 70 הערים המרכזיות בישראל ובסך הכול נפגעו בכל 70 הערים שנבדקו 563 ילדים כרוכבי אופניים.

◄ הערים בהן נפגעים הכי הרבה ילדים כרוכבי אופניים;

מבין 70 הערים שנבדקו, בעיר תל אביב, בלבד, נפגעו 91 ילדים כרוכבי אופניים, המהווים כ-15% מכלל הילדים שנפגעו כרוכבי אופניים בכל הערים גם יחד.

מבין 91 הילדים שנפגעו כרוכבי אופניים בעיר, 2 ילדים נהרגו ו-7 נפצעו קשה. גם בעיר בני ברק, המצב מאוד לא טוב.

במהלך השנים 2003-2009, נפגעו בעיר 46 ילדים כ’רוכבי אופניים’, יותר מאשר בערים הגדולות ממנה בהרבה. בעיר ירושלים, נפגעו 36 ילדים כרוכבי אופניים, בעיר חולון, נפגעו 33, בעיר בת ים, נפגעו 20 ובעיר רחובות והעיר ראשל"צ, נפגעו 18 ילדים רוכבי אופניים בכל אחת מהערים, נכון לתקופה האמורה.

עוד נמצא על פי ניתוח הנתונים, כי בששת הערים, הללו, נפגעו כמחצית הילדים, רוכבי האופניים, מתוך כלל 70 הערים שנבדקו במהלך 7 השנים האחרונות!

אבואב; "על ההורים להקפיד שילדיהם לא ייסעו עם אופניים על הכביש, אלא בפארקים וגני שעשועים סגורים ומסודרים. רכיבה על שבילים המופרדים לחלוטין מהכביש היא הדרך הבטוחה והטובה ביותר לשמור על חיי הילדים. בנוסף לכך, חשוב מאוד לחבוש קסדה.

במחקר שנעשה עבור אור ירוק, הוכח, כי חבישת קסדה מפחיתה ב-88% את הסיכוי לפגיעת ראש, שהיא הפגיעה החמורה ביותר והשכיחה ביותר בקרב ילדים הרוכבים על אופניים.

בנוסף לקסדה, מומלץ מאוד לשים גם כפפות לידיים וכן בגדים בהירים או זוהרים, המשפרים את הנראות".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן