ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

בריאות הציבור

סגן שר הבריאות: הארכת תקופת הפטנט מהנדרש על תרופות תיפגע בבריאות התושבים

0
0

בדו”חות השנתיים של נציבות הסחר האמריקאית (USTR), מופיעה מדינת ישראל, מזה 4 שנים, ב”רשימה השחורה” של מדינות שאינן מגינות על קניין רוחני, בין השאר לאור הפרות בהגנה על קניין רוחני של תרופות פטנט בעיקר תרופות גנריות (תרופות העתק), והמוליכה שבהן חברת “טבע”.
סגן שר הבריאות: הארכת תקופת הפטנט  מהנדרש על תרופות תיפגע בבריאות התושבים
סגן שר הבריאות: הארכת תקופת הפטנט מהנדרש על תרופות תיפגע בבריאות התושבים

ההגנה על קניין רוחני בישראל בתחום התרופות איננה נופלת מההגנה הנהוגה במדינות החברות ב- OECD. הארכת תקופת הפטנט על תרופות מעבר לנדרש, תיפגע בבריאות תושבי מדינת ישראל, ותפחית את הנגישות לתרופות זולות ובטוחות. הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, מתנגד לכל וויתור שעשוי להרע את מצב החולים בארץ – כך נמסר מלשכתו לאתר “כאן נעים” – עיתון האינטרנט של כל המדינה (Kan-naim.co.il).

במשרד הבריאות, רואים בדרישות האמריקאיות מישראל, חריגות מבחינת היקף ההגנה על תרופות שהאמריקאים, דורשים מעצמם בארה”ב.

בדו”חות השנתיים של נציבות הסחר האמריקאית (USTR), מופיעה מדינת ישראל, מזה 4 שנים, ב”רשימה השחורה” של מדינות שאינן מגינות על קניין רוחני, בין השאר לאור הפרות בהגנה על קניין רוחני של תרופות פטנט בעיקר תרופות גנריות (תרופות העתק), והמוליכה שבחברות היא חברת “טבע”.

בדו”ח, שפורסם במאי 2009, מופיעה ישראל, ברשימת המדינות המצויות במעקב מחמיר לצד מדינות, כמו; סין, רוסיה, אלג’יריה, צ’ילה, והודו.

לדברי מקורות במשרד הבריאות, אין היגיון שישראל, תהיה המדינה היחידה שמחוקקת חוק שפוגע בנגישות תושביה לתרופות זולות.

הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, קורא למנהלי המשא והמתן למול USTR, ו- OECD, לשמור על האינטרסים של מערכת הבריאות לרווחתם של החולים ולנגישות לתרופות.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן