חג סוכות שמח

מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

פסיכולוגיה

“שער מנשה”: פריחת האביב המקצועי של ד”ר דובינסקי טטיאנה ב”חממה לטיפוח רופאים”

0
0

מהרפואה ברוסיה לרפואה בישראל – כמעט מסלול כפול לרופאה העולה לארץ ◄ סיימה בהצלחה מבחני שלב ב’ בהתמחות בפסיכיאטרייה, נבחרה למתמחה מצטיינת מטעם אגוד הפסיכיאטרייה בישראל, והוסמכה כמדריכה מתמחה בפקולטה לרפואה בטכניון.

“שער מנשה”: פריחת האביב המקצועי של ד”ר דובינסקי טטיאנה ב”חממה לטיפוח רופאים”

האביב המקצועי של דר’ טטיאנה דובינסקי (37) פורח השנה במלא עוצמתו. דר’ דובינסקי, סיימה בהצלחה את מבחני שלב ב’ למתמחים כאחת מתוך 2 רופאים מהמרכז לבריאות הנפש “שער מנשה”, אשר עברו בהצלחה את הבחינות הקשות, ובשנה זו, נבחרה כמתמחה מצטיינת מטעם איגוד הפסיכיאטרייה בישראל, ולמדריכה מתמחה בפקולטה לרפואה שבטכניון.

ד”ר דובינסקי, הייתה כבר רופאה מוערכת ברוסיה מולדתה, ערכה מחקרים, הכשירה סטודנטים לרפואה, הרצתה בקתדרה לפסיכיאטריה, עבדה כרופאה מומחית בבית חולים לחולי נפש, ובמרכז לפסיכותרפיה, עד לעלייתה ארצה בשנת 1999.

פרק חייה החדש בארץ ישראל, היה גם התחלה חדשה לדרכה המקצועית, כנהוג, לגבי רופאים המקבלים הסמכתם בחו”ל והכוללים מבחן כללי לקבלת רשיון ישראלי לעסוק ברפואה, התמחות מחדש וכמעט אותו מסלול שכבר עשתה בעבר, ברוסיה.

את דרכה המקצועית החלה במרכז לבריאות הנפש “שער מנשה”, בית חולים פסיכיאטרי בקרבת פרדס חנה-כרכור. בשנת 2003, כמתמחה ב-פסיכיאטריה ובשנת 2008, סיימה שלב א’ בהתמחות, ולפני כחודשיים סיימה שלב ב’.

ד”ר טטיאנה דובינסקי, מודעת למסלול הקשה שעוברים רופאים עולים מארצות חבר העמים וחלקם “נופלים” בדרך הקשה. לשיטתה, המתכון להצלחה הוא; “דבקות במטרה, עקשנות, ויתור על חיי השגרה ואהבת התחום”.

“שער מנשה” מבחינתה של ד”ר דובינסקי הוא “חממת טיפוח” שנתן לה סביבת עבודה נהדרת, מקור לידע מקצועי, תמיכה, ועזר לה רבות להגיע להישגיות. לשאלה איפה תהיה בעוד 10 שנים, עונה דר’ דובינסקי, בצורה המצביעה על אופייה; “אהיה בן אדם טוב, רופאה טובה, עם רצון להמשיך ולקבל סיפוק ממה שאני עושה”.

פרופסור ריצנר מיכאל, יו”ר ועדת ההתמחות במרכז לבריאות הנפש “שער מנשה”, אומר; “ד”ר דובינסקי, הייתה מתמחה חרוצה, אחראית ואני שמח בהצלחתה. בתקופה שהתמחתה במחלקתי, ערכנו מחקר שהתפרסם ברבים ולא כל מתמחה זוכה לכך.

אנחנו משוועים למתמחים כאלה, ובהחלט, שער מנשה, יכול להצמיח את הדור הבא של בכירי הפסיכיאטרים. לצערי, רופאים צעירים ומצליחים מחפשים את הדרך מעבר לגבולות המדינה ואנו חייבים לעשות הכל על מנת להשאירם פה”. סיכם פרופ’ ריצנר.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן