מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

פטנטים | המצאות

ישראל במקום ה-15 בעולם מבחינת המצאות עם 1,719 פטנטים שנרשמו בשנת 2007

המובילות ברשימה זו הן: ארה”ב, עם יותר מ-30% מכלל הפטנטים בעולם, יפן עם כ-20%, גרמניה (כ-12%) ◄ איש העסקים והממציא יוסף שניידר: ארגונים גדולים בחו”ל להמצאות ולחדשנות לוטשים כבר היום את עיניהם לתעשיית ההמצאות הישראלית
ישראל במקום ה-15 בעולם מבחינת המצאות עם 1,719 פטנטים שנרשמו בשנת 2007
ישראל במקום ה-15 בעולם מבחינת המצאות עם 1,719 פטנטים שנרשמו בשנת 2007

“תעשיית הממציאים הישראלית מורגשת גם בחו”ל וארגונים גדולים מחו”ל העוסקים בהמצאות ובחשיבה חדשנית לוטשים כבר היום את עיניהם לישראל ולממציאים הישראלים” – כך מגלה מייסד המרכז הישראלי לממציאים ב”שיטת שניידר”, איש העסקים והממציא יוסף שניידר, בעקבות הדו”ח שפרסם השבוע הארגון העולמי לקניין רוחני WIPO הפועל במסגרת האו”ם, לפיו אחד מכל מאה פטנטים בעולם כולו נרשם על ידי ממציאים ישראלים.

על פי הדו”ח, ממוקמת ישראל במקום ה-15 בעולם מבחינת המצאות עם 1,719 פטנטים שנרשמו בה בשנת 2007 – כאחוז אחד מכלל ההמצאות שנרשמו בעולם באותה שנה. המובילות ברשימה זו הן ארה”ב, עם יותר מ-30 אחוז מכלל הפטנטים בעולם, יפן עם כ-20 אחוז, גרמניה (כ-12 אחוז) ואחריהן; קוריאה, צרפת, בריטניה, סין, שוויץ, איטליה, קנדה ו-פינלנד.

הדו”ח פורסם לרגל הכינוס השנתי של 138 המדינות החברות בארגון WIPO, בהן ישראל, שהתקיים בשבוע שעבר בג’נבה. הארגון עוסק, בין היתר, ברישום של סימני מסחר בינלאומיים ובהגנה על קניין רוחני וזכויות יוצרים.

לדברי שניידר, המקום ה-15 בעולם בו נמצאת ישראל הוא מטעה, מכיוון שמבחינת מספר הפטנטים שנרשמו ביחס למספר התושבים באותה מדינה, ממוקמת ישראל בין שלושת המדינות הפוריות ביותר בעולם בתחום ההמצאות, אחרי ארה”ב ויפן: “חלק מההישג הנהדר הזה אפשר לייחס לפעילותו ההולכת ומתרחבת של המרכז הישראלי לממציאים בשנים האחרונות”, הוסיף שניידר.

“יותר ויותר מוחות ישראלים יצירתיים ’מתעוררים’ מדי יום והופכים את ישראל למעצמה עולמית בתחום החדשנות. בנושא זה אני מייחס חשיבות גם לממציאים אשר המצאותיהם לא נרשמו כפטנט, שהם לדעתי רוב הממציאים בישראל, אשר העשייה שלהם מפרה את תעשיית ההמצאות הישראלית כולה – מעצבי דגמים ואריזות, בוני דגמים, יצרנים קטנים, משווקים, עורכי דין ועורכי פטנטים, משקיעים, מלווים עסקיים ועוד ועוד”.

ישראל בין שלושת המדינות הפוריות ביותר בעולם בתחום ההמצאות

שניידר, גם התייחס לנתון מעניין העולה מהדו”ח, לפיו כ-75 אחוזים מהפטנטים שמקורם בישראל נרשמו על-ידי חברות פרטיות, כ-20 אחוזים נרשמו על-ידי אוניברסיטאות ורק פחות משלושה אחוזים מהפטנטים מיוחסים למשרדי ממשלה בישראל.

“כל מוצר באשר הוא, בין אם הוא הייטק ובין אם לואוטק, נולד במוחו של ממציא” – אמר שניידר. “ואם אותו ממציא היה מקבל בישראל את אותה הכרה שמקבלים ממציאים בארצות מתקדמות, היינו הופכים כבר מזמן לגן עדן של חדשנות”.

בשנה הקרובה יפתח המרכז הישראלי לממציאים, בשיתוף גופיים מסחריים גדולים כדוגמת חברת CINTERRA GROUP בבעלות ארז חגי, המתמחה במיתוג, יעוץ אסטרטגי ולובינג קמעונאי עבור עסקים שרוצים לחדור לשוק הישראלי והבינלאומי, התחרות השנתית, ראשונה מסוגה בעולם, תפגיש חברות וגופים שונים בתחומי תעשיית ההמצאות, שיתבקשו להפוך רעיון המצאתי חדשני למוצר מכיר על המדף; “אני בטוח שהתחרות השנתית הזו תעורר את ההכרה הציבורית בציבור הממציאים הישראלי המוכשר עד מאוד, ואיחוד כוחות יצירתיים ותעשייתיים שכזה יבסס סופית את מעמדה של ישראל כמעצמה עולמית בתחום החדשנות” – סיכם שניידר.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן