מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

פטנטים | המצאות

13 עצות לממש המצאה, רעיון, או פטנט לרגל הכנס הממציאים הישראלי הראשון

יש לכם רעיון המצאה מיזם או פטנט? הנה 13 טיפים באדיבות המרכז הישראלי לממציאים בהנהלת יוסף שניידר ואביב צידון, שניהם אגב פיתחו כל אחד בתחומו למעלה מ-20 המצאות שיושמו בהצלחה רבה.
13 עצות לממש המצאה, רעיון, או פטנט לרגל הכנס הממציאים הישראלי הראשון
13 עצות לממש המצאה, רעיון, או פטנט לרגל הכנס הממציאים הישראלי

“המרכז הישראלי לממציאים” בשיטת שניידר נוסד ע”י יוסף שניידר לפני 9 שנים ונחשב כיום לבית הרשמי של הממציא הישראלי. בשנה מספק המרכז מענה וייעוץ ראשוני ללמעלה מ-1000 ממציאים המבקשים לבחון מימוש של המצאה או רעיון פרי מחשבתם.

בעזרת הייעוץ הראשוני מספק המרכז לממציא הישראלי נתונים על הכלים והצרכים הדרושים למימוש ההמצאה בזמן הקצר ביותר עבור הממציא. המרכז עובד בשיתוף חברות ישראליות עתירות ידע וכן מפעלי ייצור בארץ ובעולם.

למרכז הישראלי לממציאים חב’ שיווק עצמאית אשר מספקת פתרונות שיווק לממציא הישראלי בשוק הישראלי ובשוק הבינלאומי.

המושג “המוח היהודי” בהחלט מצדיק את הכינוי, הישראלים אוהבים להמציא והם עושים זאת בהצלחה רבה. בשנת 2006 הוגשו כ 7,426 בקשות לרישום פטנט, גידול ניכר מהשנה שלפני- 2005, וזאת לצד עשרות אלפי המצאות נוספות שהמציאו אנשים (נשים, גברים, בני נוער, ילדים וגם זוגות שפיתחו המצאה משותפת) ולא נרשמו כפטנט רישמי.

מנכ”ל ומייסד המרכז יוסף שניידר אומר, כי: “הדגש במרכז הישראלי לממציאים הוא על הממציא ולא על ההמצאה ומסביר כי בכל אדם חבוי פוטנציאל של ממציא, גם בין אלו העושים זאת לפרנסתם וגם בין אלו העושים זאת להנאתם”.

בשנה האחרונה הצטרף למרכז הישראלי לממציאים אביב צידון, בעליה של חב’ BVR ומי שמוכר לציבור מתוכנית “הכרישים” בערוץ 10 שבה נפגשים ממציאים ויזמים עם אנשי עסקים ישראלים במטרה לעניין אותם בהמצאה שפיתחו או ברעיון עיסקי.

בעקבות הצטרפותו של צידון כשותפו של יוסף שניידר גדל מספר חטיבות השירות שעומדות לרשות הממציא הישראלי. בראשית החודש הבא 6 בספטמבר, יתקיים “כנס הממצאים הראשון בישראל במרכזו יעמוד פאנל בנושא; “השפעת הממציא על החברה והכלכלה בישראל” במעמד פרופ’ דני לוויתן רקטור האוניברסיטה של תל אביב, וד”ר ברק ירוחם ראש “שיאים” המרכז הבינתחומי לספורט באוניברסיטת תל אביב ויוסף שניידר המייסד בית המרכז הישראלי לממציאים בשיטת שניידר ואביב צידון יו”ר הדירקטוריון.

יש לכם רעיון המצאה מיזם או פטנט? הנה 13 טיפים באדיבות יוסף שניידר ואביב צידון, שניהם אגב פיתחו כל אחד בתחומו למעלה מ-20 המצאות שיושמו בהצלחה רבה.

1. נסו לפתור בעיות שאנשים נתקלים בהם בחיי היום יום.

2. הסירו קיבעונות מחשבתיים.

3. צרו מהר ככל האפשר אבטיפוס פשוט למוצר, שיבדוק היתכנות טכנית ומחיר.

4. אם המחיר גבוה מדי, נסו להשתמש בחומרים או בטכנולוגיות אחרות.

5. אל תתאהבו ברעיון שלכם.

6. התאמצו לבצע חלק גדול ככל האפשר בתהליך בכוחות עצמכם.

7. לפני פגישה עם משקיע, הכינו תוכנית עסקית פשוטה עם מספרים הגיוניים.

8. לימדו את המונחים הבסיסיים בשוק. אל תשתמשו במונחים שאינכם שולטים בהם.

9. המשקיע עבד קשה כדי להרוויח את כספו. אל תאמרו משפט כמו “זה רק 100,000 דולר, אתה מחזיר את זה בשנה.

10. שילטו בשוק שבו אתם פועלים, הגדירו מתחרים ואת יתרונכם על פניהם, נסו לבצע השוואה לשווקים או לספקים מצליחים בעלי מקרים דומים.

11. היו אטרקטיביים למשקיע. גם לכם יש “מחיר חדירה” למגרש של הגדולים. בפעם הבאה תזכו למחיר גבוה יותר.

12. ניצול כל כספי המשקיע יביא לעימותים או לדילול שלכם בעתיד. הכינו רזרבות כסף לתהליך של פיתוח ושיווק.

13. אל תתביישו לבקש מהמשקיע פרטים עליו ועל חוסנו הפיננסי.

__________

* הפניה לגברים ונשים.

אתר המרכז הישראלי לממציאים: www.icoi.co.il.

צילום Felipe מתוך אתר Flickr
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן