בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

צרכנות

משרד התקשורת יציג התיקון לחוק בעניין מדיניות ההסדרה בשירותי הוידיאו עפ"י דרישה VOD

התיקון לחוק בעניין מדיניות ההסדרה בנושא שירותי הוידיאו, יוצג מחר, שני, בוועדת הכלכלה של הכנסת, לקראת הגשתו לקריאה שנייה ושלישית ■ במידה והתיקון יאושר, יוכלו גם מאות אלפי מנויי חברת Yes, ליהנות משירותים אלה.
משרד התקשורת יציג התיקון לחוק בעניין מדיניות ההסדרה בשירותי הוידיאו עפ
משרד התקשורת יציג התיקון לחוק בעניין מדיניות ההסדרה בשירותי הוידיאו עפ"י דרישה VOD

ועדת הכלכלה של הכנסת צפויה לאשר מחר (שני) את התיקון לחוק בעניין מדיניות ההסדרה בנושא שירותי הוידיאו על-פי דרישה (VOD), ולהעביר את ההצעה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת, עוד לפני יציאתה לפגרת הקיץ בסוף השבוע.

הצעת החוק תאפשר לכל מפעיל ובין היתר, גם לחברת Yes, להצטרף למפעילות ה- VOD על גבי תשתית רחבת פס ADSL. כיום נהנים רק לקוחות הטלוויזיה בכבלים משירותי VOD, ואילו מנויי הטלוויזיה בלווין, לא יכולים לקבל שירות מתקדם זה.

דובר משרד התקשורת ד"ר יחיאל שבי, מסר, כי כאמור, במידה והתיקון יאושר, יוכלו גם מאות אלפי מנויי חברת Yes, ליהנות משירותים אלה. מהלך זה יגביר את התחרות בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית לטובת צרכני המדיה.

לתחרות בשוק ה- VOD, היבט צרכני מובהק מכיוון שהיא תאפשר לצרכן בישראל, אפשרות בחירה בין החברות מחד, וקבלת שירותי תוכן טובים יותר, מאידך.

וידאו על פי דרישה VOD

VOD (בראשי תיבות: Video on demand), הקרוי בשפה העברית וידאו על פי דרישה, הוא שירות אינטראקטיבי של תכנים לממירי הטלוויזיה. באמצעות שירות זה יכולים המשתמשים להזמין תוכן טלוויזיוני כגון סרטי קולנוע ותוכניות טלוויזיה לפי הזמנה אישית.

השירות מאפשר לכל משתמש לקבל את התוכן באופן אישי ולא כשידור כללי. השימוש בשירות זה נעשה באמצעות ממיר התומך בקו חזור המסוגל לקבל את הנתונים שמסופקים על ידי המשתמש ולנתבם לעבר ספק השירות כך שתתקבל תקשורת דו-כיוונית.

ברשת הכבלים קיימות שתי שיטות עיקריות לעבודה על גבי קו חזור. הטכנולוגיה הישנה יותר נקראת return channel והיא יציבה אך איטית יותר מגורמים שונים. השיטה החדשה יותר קרויה "דוקסיס" והיא מהירה ויציבה מהטכנולוגיה הישנה.

טכנולוגיית ה-VOD מהווה מהפך מסוים בתרבות הצריכה בכך שהיא מאפשרת לבחור מתוך מגוון תכנים מה לראות. היתרון הנוסף הוא אפשרות השליטה במהלך הצפייה, כגון; הקפאת תמונה והרצת הסרט קדימה ואחורה.

התכנים מצויים על גבי שרת מרכזי ולא ניתן לשמור תכנים אלו באופן מקומי, להבדיל מממירי ה-PVR (מקליט דיגיטלי אישי) המאפשרים להקליט תוכן טלוויזיוני ולצפות בו במועד מאוחר יותר.

המצב בישראל

עם עליית שירות ה-VOD לראשונה בארץ, חברת הכבלים הישראלית הוט השתמשה גם ב-Near video on demand וגם ב-VOD, אך כיום היא משתמשת בשירות ה-VOD בלבד.

נכון לתחילת 2007, חברת Yes הטלוויזיה בלוויין משתמשת ב-Near video on demand ושוקלת להתחיל להשתמש ב-Push video on demand מכיוון שהממשלה אינה מאפשרת לחברת האם שלה, חברת הטלפון בזק, להתקין שירות VOD ואז להשתמש בו באופן בלעדי ביחד עם חברת הבת שלה Yes (כפי שהיא מבקשת לעשות). כל זאת, אף על פי שהתשתית בבזק (ADSL) מוכנה לשימוש ויס כבר משווקת ממירי טלוויזיה תומכים.

עוד על שירות ה-VOD, היכנסו לאתר ויקיפדיה
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן