קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

יום העצמאות

האירועים המרכזיים במהלך חג העצמאות ה-59 למדינת ישראל

משטרת ישראל וכוחות הביטחון, נערכים גם היום בכוננות הגבוהה ביותר לאבטחת אירועי חגיגות יום חג העצמאות זאת מחשש לפיגועים אין התרעות ממוקדות ■ הבוקר, יתקיים חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי וטקס הענקת פרסי ישראל יינעל את אירועי החג.
האירועים המרכזיים במהלך חג העצמאות ה-59 למדינת ישראל
האירועים המרכזיים במהלך חג העצמאות ה-59 למדינת ישראל

תושבי מדינת ישראל חוגגים החל מהבוקר את חג העצמאות ה-59, בשורה של אירועים שונים פיקניקים משפחתיים "על האש", בפארקים, הגנים והחורשות חגיגות בחיק הטבע וטיולים ברחבי המדינה; חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי; יום פתוח של משטרת ישראל שיתקיים בגני התערוכה בתל אביב החל מהשעה 10:00; אירועי צה"ל בחניוני ובסיסיו שייפתחו לקהל ועריכת תצוגות צבאיות ברחבי הארץ את אירועי יום העצמאות ינעל טקס הענקת פרסי ישראל.

משטרת ישראל וכוחות הביטחון, נערכים גם היום בכוננות הגבוהה ביותר לאבטחת אירועי חגיגות יום חג העצמאות זאת מחשש לפיגועים. לא דווח לפי שעה על כל התרעות ממוקדות. הסגר הכללי על שטחי יו"ש ורצועת עזה, נמשך.

גם שירותי ההצלה ביניהם מד"א, דיווחו, כי אלי בין מנכ"ל מד"א הנחה להעלות את רמת הכוננות במד"א לרמה ב’ שהיא אחת לפני הגבוה ביותר. מגן דוד אדום, יעמוד בכוננות חסרת תקדים ויאבטח בצוותים מתוגברים את אירועי החוצות והבמות המתוכננות לפעול היום חג העצמאות ברחבי הארץ. ארגון מד"א פונה לציבור ומבקש להודיע למוקד מד"א 101, על כל נפגע.

האירועים המרכזיים שיתקיימו במהלך חג העצמאות;

■ חידון התנ"ך העולמי לנוער

מדי שנה מתקיים בבוקר יום העצמאות חידון בקיאות בתנ"ך בהשתתפות בני נוער יהודים מישראל ומרחבי העולם. חידון התנ"ך הראשון לנוער התקיים בשנת 1959 בנוכחות ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, דוד בן גוריון.

חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי, שבו ישתתפו 70 בני נוער מהארץ ומחו"ל, יתקיים בתיאטרון ירושלים בשעה 11:00. החידון, שיעמוד השנה בסימן 40 שנה לאיחוד ירושלים, ישודר בשידור חי בערוץ הראשון.

■ אירועי צה"ל:

אירועי צה"ל, הכוללים פתיחת חניוני ובסיסי צה"ל ועריכת תצוגות צבאיות ברחבי הארץ, לכבוד יום העצמאות ה-59 למדינת ישראל. האירועים יערכו בערב יום העצמאות, יום שני, 23 באפריל 2007, ה’ באייר תשס"ז וביום העצמאות, יום שלישי, 24 באפריל 2007, ו’ באייר תשס"ז:

באזור הצפון:

• חניוני צה"ל ביישובים: מעלות-תרשיחא יפתחו שעריהם לקהל הרחב ביום ג’ בין השעות 09:00-16:00. בחניונים יוצגו כלי שריון, תותחים, נגמ"שים, כלי רכב, נשק קל ואמצעי קשר.

• באתר חטיבת גולני בצומת גולני, תיפתח לקהל תצוגת כלי נשק קל ביום ג’ בין השעות 09:00-14:00. יש לתאם הגעה עם הנהלת האתר.

• בסיס חיל הים בנמל חיפה יפתח את שעריו לקהל הרחב ביום ג’ בין השעות 09:00-14:30 ויוצגו בו אמצעי לחימה וכלי שיט, תצוגת מורשת של מוזיאון ההעפלה וחיל הים. בבמה המרכזית יופיעו להטוטני ג’אגלינג, להקות מחול, קפוארה ולהקות צבאיות. הכניסה הינה משער 10 (בת גלים, כיכר צים). החניה תתאפשר בחניון הרכבת, בחוף השקט ובקרית אליעזר, אולמי עירון. במקומות אלו יועמדו לרשות המבקרים אוטובוסים אשר יסיעו אותם באופן חופשי, מהחניונים וחזרה.

• בסיס חיל האוויר ברמת דוד והבסיס הטכני של חיל האוויר בחיפה יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ביום ג’ בין השעות 09:00-13:00. בבסיסים יוצגו תערוכות של מטוסי החיל לדורותיו ואמצעי לחימה שונים.

באזור המרכז:

• חניון צה"ל בקרני שומרון יהיה פתוח ביום ג’ בין השעות 8:00-18:00. במקום תוצג תערוכת אמצעי חילוץ. בנוסף תתקיים צעדה בנחל קנה.

• בסיסי חיל האוויר בתל נוף ובשדה דב בתל אביב יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ביום ג’ בין השעות 09:00-13:00. בבסיסים יוצגו תערוכות של מטוסים ואמצעי לחימה שונים של חיל האוויר.

• במוזיאון ’יד לשריון’ בלטרון תיפתח לקהל הרחב תצוגת רכבים וכלים משוריינים וממוגנים, ביום ד’ בין השעות 09:00-17:00.

באזור הדרום:

• חניון צה"ל ברהט יהיה פתוח ביום ג’ בין השעות 8:00-17:00. במקום יוצגו נגמ"שים, תותחים, טנקים ואמצעי לחימה וקשר. בנוסף, יהיו במקום מתקנים מתנפחים, פינות הפעלה לילדים ומאהל אירוח בדואי שמקים גדוד הסיור הבדואי.

• חניון צה"ל בשדרות יהיה פתוח לקהל הרחב ביום ב’ בין השעות 20:00-22:00, וביום ג’ בין השעות 8:00-17:00. במקום תוצג תערוכת כלים משוריינים, קשר, כלי נשק ואופטיקה.

• חניון צה"ל בנתיבות יהיה פתוח לקהל הרחב ביום ב’ החל מהשעה 20:00 וביום ג’ בין השעות 9:00 – 24:00. במקום תוצג תערוכת כלים משוריינים, אמצעי קשר, אמצעי לחימה ואיסוף ורפואה צבאית. בנוסף, יהיו במקום תחנות הפעלה לילדים בשיתוף עם תנועות הנוער.

• מחנה נתן בבאר שבע ייפתח לקהל הרחב בין השעות 9:00-16:00. במקום יוצגו כלים משוריינים, כלי הנדסה, כלי נשק ואמצעים אופטיים. כמו כן, במקום יפעלו אטרקציות לילדים.

■ משטרת ישראל ב"יום פתוח"

משטרת ישראל מזמינה את הציבור הרחב לחגוג את יום העצמאות ב"יום פתוח" שיתקיים בגני התערוכה בתל אביב החל מהשעה 10:00. במסגרת החגיגות יתקיים מיצג של יחידות המשטרה והפעלות מגוונות לכל המשפחה.

■ טקס הענקת פרסי ישראל

טקס הענקת פרסי ישראל במעמד ממלאת מקום נשיא המדינה, ראש הממשלה, נשיאת בית המשפט העליון, ראש עיריית ירושלים ושרת החינוך ובהשתתפות משפחות מקבלי הפרס, שרים, חברי כנסת ואורחים. הטקס יתקיים בתיאטרון ירושלים בשעה 19:30 וישודר בשידור חי בערוץ הראשון.

■ נתונים על אוכלוסיית ישראל בערב יום העצמאות

ערב יום העצמאות ה-59 מונה אוכלוסיית מדינת ישראל כ-7,150,000 תושבים. אוכלוסיית ישראל גדולה כמעט פי 9 מהאוכלוסייה בזמן הקמת המדינה.

לכל בית ישראל, חג שמח!
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן