קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

יום העצמאות

מדינת ישראל חוגגת 59 שנים לעצמאותה

משטרת ישראל וכוחות הביטחון נערכו בכוננות הגבוהה ביותר לאבטחת אירועי חגיגות העצמאות מחר חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי וטקס הענקת פרסי ישראל. לכל בית ישראל, חג שמח!
מדינת ישראל חוגגת 59 שנים לעצמאותה
מדינת ישראל חוגגת 59 שנים לעצמאותה

טקס הדלקת 12 המשואות בהר הרצל, בירושלים במעמד ממלאת מקום הנשיא, יושבת ראש הכנסת דליה איציק, פתח רשמית הערב (יום ב’) רשמית את חגיגות העצמאות ה-59 של מדינה ישראל. משטרת ישראל וכוחות הביטחון נערכים בכוננות הגבוהה ביותר לאבטחת אירועי חגיגות ערב העצמאות ובמהלך יום חג העצמאות

מדליקי המשואות השנה, היו:

• יצחק נבון, שהיה נשיא מדינת ישראל בין השנים 1978-1983.

• אליהו סחרוב, שהיה בראשית שנות ה-30 עוזרו של ראש המפקדה הארצית של ה"הגנה".

• שולמית כהן-קישיק, שבשנת 1947 הפכה לסוכנת של המוסד, סיפקה מידע מודיעיני חשוב, סייעה בהעברת יהודים שברחו מארצות ערב לישראל ואף נאסרה ונדונה למוות בביירות – אך בסופו של דבר עונשה הומתק למאסר עולם לאחר 6 שנים שוחררה בעיסקת שבויים.

• פרופ’ יוסף שנקר, מומחה בינלאומי, מזה 45 שנים, ליילוד וגניקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים ומנהל מחלקת נשים ויולדות בהדסה עין-כרם.

• אבינועם מור חיים, אביו של החייל דביר ז"ל שנפל בלבנון ושחקן תיאטרון. מנחה סדנאות תיאטרון.

• רחל סעד-נקר, ילידת ירושלים, אחותו של עולה הגרדום מאיר נקר אשר היה מלוחמי האצ"ל הוצא להורג על ידי הבריטים ב-1947, לוחמת לח"י בעבר וכיום מתנדבת.

•מרדכי אליאב (סולי) שהקים וניהל את המדרשה החינוכית "ראשית ירושלים", את המרכז החינוכי "לך ירושלים" ואת הקרן למורשת הכותל המערבי אותה הוא מנהל כיום.

• אורי עמדי, שמאז שנת 1984 מנהל את המינהל הקהילתי "לב העיר" בירושלים, סייע בהקמת ועד עובדים מאורגן בשוק, ייסד פרויקט להקניית השכלה בסיסית לנערים ממזרח ירושלים העובדים בשוק. בתקופת הפיגועים בעיר הקים קבוצת תמיכה למשפחות הנפגעים.

• הפרופסור נאווה בן-צבי, ילידת תל אביב ותושבת ירושלים, כימאית בהשכלתה, מקימת אתר סנונית הוותיק באינטרנט, דמות מרכזית ומובילה בקידום ההשכלה הגבוהה בישראל בתחום המדעים. כיום מכהנת כנשיאת "המכללה האקדמית הדסה" בירושלים. הייתה בין מקימי האוניברסיטה הפתוחה ב-1975.

• רות חשין, דור שישי בישראל נשיאת הקרן לירושלים העוסקת בשיפור רווחתם של תושבי ירושלים גייסה כמיליארד דולר לקרן.

• רס"ב אברהם יהודה שריקי, המשרת כחבלן בכיר במחוז ירושלים, מאז 1978, נכה כוחות הביטחון שזכה לעיטור על טיפול במכונית תופת במרכז ירושלים, חילוץ טיל לאו מגופו של חייל שהובא במצב אנוש לבית החולים ונטרול חגורת נפץ מעל גופו של מחבל שנתפס באוטובוס במחסום א-זעים.

• סנ"צ פארס פרג’, המשרת 34 שנה במשטרה. במלחמת לבנון השנייה שירת כמפקד תחנת קריית שמונה.

• רס"ר (מיל’) יוסף ליברמן, שנולד להורים ניצולי שואה, לחם בכל מלחמות ישראל מאז מלחמת ההתשה, וצויין לשבח ע"י אלוף פיקוד המרכז בעת שירותו בצה"ל.

• רס"ן (מיל’) ד"ר דוד יהודה, מומחה לכירורגיה אורטופדית, כירורגיית הגפה העליונה ומיקרו כירורגיה. שירת כרופא בגדוד 890 והתנדב למלחמת לבנון השנייה.

■ אוכלוסיית מדינת ישראל כ-7,150,000 תושבים

ערב יום העצמאות ה-59, מונה אוכלוסיית מדינת ישראל כ-7,150,000 תושבים. בעת הקמתה מנתה אוכלוסיית המדינה כ-806 אלף תושבים בלבד, כשליש מהם חיים היום בארץ. כ-5,725,000 תושבים הם "יהודים ואחרים" המהווים 80% מכלל האוכלוסייה: מתוכם 5,415,000 יהודים (76% מכלל האוכלוסייה) ועוד כ- 310,000 (4%) "אחרים" שהם עולים וצאצאיהם אשר אינם רשומים כיהודים במשרד הפנים.

■ רמת כוננות גבוהה ביותר בערב ובחג העצמאות

משטרת ישראל וכוחות הביטחון, נערכים היום בכוננות הגבוהה ביותר לאבטחת אירועי חגיגות ערב העצמאות ובמהלך יום חג העצמאות זאת מחשש לפיגועים. הסגר הכללי על שטחי יו"ש ורצועת עזה, נמשך.

■ מד"א נערך בכוננות שיא באירועי יום הזיכרון וחגיגות יום העצמאות תשס"ז

אלי בין מנכ"ל מד"א הנחה להעלות את רמת הכוננות במד"א לרמה ב’ שהיא אחת לפני הגבוה ביותר. מגן דוד אדום, יעמוד בכוננות חסרת תקדים ויאבטח בצוותים מתוגברים את טקסי יום הזיכרון, אירועי החוצות והבמות המתוכננות לפעול ביום העצמאות תשס"ז ברחבי הארץ. ארגון מד"א פונה לציבור ומבקש להודיע למוקד מד"א 101, על כל נפגע.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן