קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות יקנעם עילית

מדא יקנעם, תקלוט 24 חובשי רפואת חירום ונהגי האמבולנס

טקס סיום קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של תחנת מדא יקנעם, התקיים בישוב עין העמק הסמוך ליקנעם ◄ פאראמדיק מדא מר שלמה זולר, מדריך הקורס; "הקורס הזה מאוד מיוחד, אפשר לראות בו מתנדבים מכל קצוות האוכלוסייה ◄בין החובשים והנהגים החדשים ישנם; יהודים, ערבים, דרוזים ובדואים, נשים וגברים כאחד, מה שמאחד את כולם זה הברק בעיניים, הנתינה והרצון להציל חיים".
מסיימי קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס מתנדבים חדשים של תחנת מגן דוד אדום ביקנעם | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מסיימי קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס מתנדבים חדשים של תחנת מגן דוד אדום ביקנעם | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

24 חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס חדשים סיימו קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של תחנת מגן דוד אדום בעיר יקנעם, טקס למסיימי הקורס, התקיים בבית העם שבישוב עין העמק, הסמוך ליקנעם והם ישתלבו כמתנדבים וככונני תגובה מיידית בתחנת מדא ביקנעם ויסייעו במתן מענה מהיר וייעול הטיפול בחולים ופצועים במרחב.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

דובר מדא, מר זכי הלר, מסר לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; מתוך 24 הבוגרים, אשר הוכשרו במהלך ששת החודשים האחרונים בתחנת מדא בעיר יקנעם, ישתלבו 12 כנהגי אמבולנס ו-5 מתנדבים נוספים יוכשרו לרכב על אופנועי מדא.

נשיא מגן דוד אדום, מר אבי זהר, שפתח את הטקס הגיע כסבא של אחת הבוגרות ונשא דברי ברכה לבוגרים ובסיומו קיבלו כלל החניכים תיקי עזרה ראשונה עם ציוד החייאה מתקדם, איתו יוכלו להעניק טיפול ראשוני כ'כונני תגובה מיידית'.

קורס זה, הינו הקורס החמישי המתקיים ב'מרחב כרמל' בתוך כשמונה חודשים, זאת כחלק מתהליך שיפור זמני התגובה של מגן דוד אדום במרחב.

מדריך הקורס, פאראמדיק מדא מר שלמה זולר, סיפר; "את דרכי במדא התחלתי כמתנדב בתור חובש רפואת חירום ונהג אמובלנס, כך שההזדמנות שניתנה לי להדריך נהגים וחובשים, היא סגירת מעגל עבורי.

לצד הגאווה לראות את המתנדבים שהדרכתי בעצמי מסיימים את הקורס בהצלחה, יש לי גם גאווה אישית; בני הבכור המתנדב במדא מאז היותו בן 15, הינו אחד מ-24 המתנדבים המוכשרים והמקצועיים אשר סיימו את הקורס. הקורס מאוד מיוחד, אפשר לראות בו מתנדבים מכל קצוות האוכלוסייה.

 מנכל מגן דוד אדום, מר אלי בין; "כוחו המרכזי של מדא מבוסס על מערך מתנדבים איכותי, מקצועי ומסור…"

בין החובשים והנהגים החדשים ישנם; יהודים, ערבים, דרוזים ובדואים, נשים וגברים כאחד, שמה שמאחד את כולם זה הברק בעיניים, הנתינה והרצון להציל חיים. אין לי ספק שהם יצליחו ויתרמו רבות למאמץ המשותף שלנו".

מנהל מרחב כרמל במדא, מר שמעון ביטון; "24 המתנדבים אשר סיימו את הכשרתם מצטרפים לבוגרים של ארבעה קורסים נוספים שהתקיימו במרחב כרמל בחודשים האחרונים, הכל כחלק ממאמצי מדא לקצר ולייעל את זמני התגובה ולתת את המענה הנכון בזמן הקצר ביותר.

אני גאה במתנדבים ובמדריכים על עשייתם החשובה והערכית. אנו נמשיך לפתח את השירות הניתן לתושבים במרחב על מנת לצמצם את זמן התגובה ולהעניק עזרה ראשונית וטיפול בחולים במהירות האפשרית".

רפי שטרן, חניך ב-קורס מדא; "היום למעשה, אני מסיים את קורס חובשי ונהגי האמבולנס של מדא בפעם השנייה. בצעירותי, לפני למעלה מ-30 שנה, הייתי חובש ונהג אמבולנס עובד ומתנדב בעיר חיפה. לאחר שבמרוצת השנים, נאלצתי להיפרד מההתנדבות בארגון, אני חוזר לכאן היום אחרי שרוח ההתנדבות דחפה אותי לעשות זאת.

לאחר 30 שנה בהן לא היית בארגון אני יכול לומר שמגן דוד אדום השתנה באופן משמעותי בהשוואה לימיי בארגון. אפשר לראות זאת במספר המתנדבים והעובדים שגדל יחד עם גודלן של התחנות והציוד שהפך משוכלל הרבה יותר מבעבר והביטוי הישיר לכך נמצא גם בשטח, בזמן ובאיכות התגובה".

מנכל מגן דוד אדום, מר אלי בין; "כוחו המרכזי של מדא מבוסס על מערך מתנדבים איכותי, מקצועי ומסור. המתנדבים מהווים עבורנו מכפיל כוח, הם מסייעים בהצלת חיים יום יום ושעה שעה. יש בי הערכה גדולה כלפי מי שבוחר לפנות זמן ואנרגיות לפעילות החשובה והמוסרית ביותר, הצלת חיים. אני מאחל לכל המסיימים הצלחה והמשך עשייה ערכית, בשם כל ארגון מדא; גאים בכם".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן