בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

בנקים חדשות מסחר | תעשייה

שר הכלכלה: בנק ישראל חסם כניסת גורמים לשוק הבנקאות

שר הכלכלה והתעשייה חבר כנסת מר אלי כהן; "'בנק ישראל' פעל ליצירת מערכת חסמים שלא תאפשר כניסה של גורמים חדשים אל 'שוק הבנקאות'. כאשר עסק מצליח, נפתחים עוד עסקים. למרות ההצלחה של הבנקים, לא נפתח בנק חדש כבר 47 שנה..." ◄"'מכון התקנים' זה מונופול. עולה זמן וכסף ומונע כניסה של עסקים קטנים. חברי ועדת התקינה של מכון התקנים, זה ניגוד עניינים. כאשר ועדת החלב שם - היה תפקידה, כדי למנוע יבוא...".
שר הכלכלה והתעשייה מר אלי כהן | צילום: ניר כפרי
שר הכלכלה והתעשייה מר אלי כהן | צילום: ניר כפרי

שר הכלכלה והתעשייה מר אלי כהן, תקף והאשים אמש את "בנק ישראל פעל ליצירת מערכת חסמים שלא תאפשר כניסה של גורמים חדשים לשוק הבנקאות" וטען, כי; "הבנק המרכזי של מדינת ישראל, פעל ליצירת מערכת חסמים שלא תאפשר כניסה של גורמים חדשים לשוק הבנקאות". חלק מהדברים נאמרו בכנס החירות של התנועה הליברלית החדשה ומרכז איין ראנד, נערך אמש (רביעי, י"ג בניסן התשע"ח) בעיר תל אביב בהשתתפות סגן שר האוצר חבר כנסת יצחק כהן, חבר כנסת אמיר אוחנה, מנכל פנינסולה, מר מיכה אבני, מנכל סודה סטרים מר דניאל בירנבאום ואחרים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

שר הכלכלה והתעשייה מר כהן, הוסיף ביקר והאשים את 'בנק ישראל' בכך, כי; "הבנק, פעל ליצירת מערכת חסמים שלא תאפשר כניסה של גורמים חדשים אל 'שוק הבנקאות'. כאשר עסק מצליח, נפתחים עוד עסקים. למרות ההצלחה של הבנקים, לא נפתח בנק חדש כבר 47 שנה".

השר כהן, ב"מצב רוח קרבי", ירה לכל הכיוונים והתייחס בדבריו גם ל'מכון התקנים' וטען; "זה מונופול. עולה זמן וכסף ומונע כניסה של עסקים קטנים. חברי ועדת התקינה של מכון התקנים, זה ניגוד עניינים. כאשר ועדת החלב שם – היה תפקידה, כדי למנוע יבוא.

השר כהן, לא חס בדברי ביקורתו וסיפר; "ישב שם נציג של 'תנובה'. רצו למנוע תחרות בממרחי 'ריבה' אז יצרו תקן הפוך לעולם; "כמות מינימום לסוכר…".

ברוטב "קטשופ היינץ" הנמכר ביותר בעולם, גילו שיש כמות שונה של נתרן אז יצרו תקן שונה ומנעו מהם להשתמש בשם; "קטשופ". כאלה דברים נועדו 'לדכא תחרות על חשבון הצרכן'".

ממשרד יחסי ציבור ניר הירשמן תקשורת, מסרה יועצת תקשורת הגב' עדי שרי לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי עוד במהלך האירוע, סגן שר האוצר, חבר כנסת יצחק כהן (סיעת ש"ס), התייחס למטבע ה'ביטקוין' ומטבעות דיגיטליים.
סגן שר האוצר, אמר, כי: "המטבעות הוירטואליים לא מייצגים ערך אמתי. זוהי קריאת השכמה בינלאומית ואנחנו צריכים לתת את הדעת על המטבעות הללו שעשויים בהחלט להפוך לפלטפורמת מסחר עולמית. אבל מאחורי הביטקוין אין כלום. זה סוג של 'פירמידה'".

סגן שר האוצר, מר כהן, הוסיף דברים על פתיחת השוק הפיננסי לתחרות; "הציבור לא טיפש. אני חושב ש'חינוך פיננסי' הוא המפתח. הקמנו המון כלים; מסלקה פנסיונית, תמכנו במיזם של אשראי קמעונאי שיתנו המוסדיים. עוד פעולה ועוד פעולה ונשחרר את השוק".

יושב ראש איגוד הביטקוין הישראלי, מר מני רוזנפלד, ענה לדברי סגן שר האוצר ואמר כי: "השימוש במילה פירמידה היא טעות.

בביטקוין אין אדם במרכז שמנהל אותה ואף אחד לא מקבל במציאות רווח אישי מהכנסת אנשים נוספים לתחום. הערך של ביטקוין נובע מהשימוש בו. בשקל משתמשים, כי אם לא תשתמש בו לתשלום מסים תיכנס לכלא.

 מה משותף לקזחסטן, קוסובו ורואנדה? וזו לא בדיחה!

ביטקוין משתמשים בגלל קלות השימוש והחירויות שהוא מעניק" – רוזנפלד, הוסיף, כי ביטקוין הוא הפרטה של המערכת המוניטרית "כמו שתעשיות שונות הופרטו, המדינה לאו דווקא, צריכה להיות אחראית על המדיניות המוניטרית. ביטקוין נותן אלטרנטיבה". סיכם יושב ראש איגוד הביטקוין הישראלי.

מנכל פנינסולה ויושב ראש איגוד חברות האשראי מר מיכה אבני; "כשאמרתי שאתחרה בבנקים, אמרו לי שאני מטורף. נכון להיום, המערכת הבנקאית עדיין שולטת ב- 98% מהשוק ואנחנו, יחד עם המתחרים, מחזיקים ב- 2% בלבד.

לשמחתי, הידיים שלנו כבר לא קשורות כבעבר – אם פעם לא היו מקורות מימון, לא היו בטחונות והבנקים לא שיחררו כסף, עכשיו הדברים, השתנו. כבר היום אנחנו מתחרים בבנקים, מגייסים אגרות חוב ועוד שורה של פעילויות פיננסיות".

חבר כנסת אמיר אוחנה (סיעת הליכוד), אמר באירוע, כי: מה משותף לקזחסטן, קוסובו ורואנדה? שלוש המדינות הללו נמצאות מעל מדינת ישראל בקלות עשיית העסקים, יחד עם עוד 50 מדינות נוספות. זה ולא הביטחון שמבדיל בינננו לבין מדינות כמו סינגפור ושוויץ.

אז למה כל כך קשה לעשות פה עסקים? רגולציה. בסוף 2016, מוקמה מדינת ישראל במקום אחד לפני אחרון ב- OECD בקטגוריית עודף רגולציה. הבירוקרטיה, היא מחלה קשה אבל לא חשוכת מרפא".

מנכל מרכז איין ראנד וממייסדי התנועה הליברלית החדשה מר בועז ארד; "עלינו להשתחרר מהשרידים המפאניקיים והכפייתיים שעדיין כובלים את המשק שלנו. חזינו היום בכל המגוון מהחקלאי שלא מאפשרים לו לגדל ולשווק ביצים ועד לחברות האשראי שלא מאפשרים לה להלוות כספים.

יש דרך לטפל בזה – להוריד את הרגולציה, המכסים ושאר העבותות הקושרות אותנו לקרקע, עלינו לאפשר למשק הישראלי לפרוח. זו האחריות שלנו ובעזרת מאמצים של רבים המקדמים מטרה זאת נראה שיש תקווה".

בפעם הראשונה בכנס, הוענק אות 'אביר החירות' למר דניאל דורון, מייסד המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי על חלוציות והישגיות ברפורמה כלכלית. אות 'מדד החירות' הוענק אף הוא במהלך האירוע לחברת כנסת שרן השכל (סיעת הליכוד).

"כנס החירות" של התנועה הליברלית החדשה ומרכז איין ראנד בישראל, מרכז בכל שנה את מיטב האנשים והגופים הפועלים למען קידום החירות האישית והכלכלית בישראל, לסדרה של דיונים בסוגיות הבוערות שעל סדר היום הכלכלי.

עוד נשאו דברים בכנס פרופ' עומר מואב, נחמיה שטרסלר, חבר כנסת לשעבר משה פייגלין, מנכל סודה סטרים מר דניאל בירנבאום, מנכל פנינסולה ויושב ראש איגוד חברות האשראי מר מיכה אבני ועוד.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן