קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

עו"ד מוני עזורה פרשת השבוע

פרשת תזריע | מצורע: לערוך חישוב מסלול חיים מחדש

בימים אלו, אסד, נשיא סוריה, חלה במחלה קשה של התנשאות וגאווה, המשכיחה ממנו את האנושיות והרי כל מי שמטיל תאי גזים מן האוויר, אינו אלא אדם חולה. החלטה של מדינות העולם הנאור, כי הוא “ירחץ במים עכורים” יעזרו לו להבין, כי עליו לערוך חישוב מסלול מחדש של חייו, כמו נטישת שלטונו ואולי מעבר למדינה שתיתן לו מקלט מדיני, כך יציל את עצמו מעצמו ואת העם הסורי. מבחינה משפטית, עולה השאלה; האם שתיקת העולם היא בדין לנוכח מראה השימוש שעושה נשיא סוריה באמצעות שימוש בגזים רעילים?
בשאר אל-אסד, ברקע ילדים שנפגעו מנשק כימי
בשאר אל-אסד, ברקע ילדים שנפגעו מנשק כימי

הסתיים יום הזיכרון לשואה ולגבורה – העולם שתק כאשר אחינו היהודים נרצחו בתאי גזים על ידי הנאצים ולכן, אמרנו השבוע; נזכור ולא נשכח – לא עוד! העולם שותק גם היום, כאשר מאות ואלפים נרצחים בתאי גזים שמוטלים עליהם מן האוויר על ידיי רודן מתנשא – נשיאהּ הנוכחי של סוריה מיוני 2000, בשאר אלאסד . بَشَّار ٱلأَسَد, שרוצח את בני עמו (זאת שאלה מעניינת לכשעצמה לנוכח השוני בין הזרמים הדתיים שם; עלווי, סונים ושיעים).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

פרשת השבוע 'פרשת תזריע' אותה קוראים ביחד עם 'פרשת מצורע' בוחנת מחלות גוף האדם בראי האימרה; "מאיגרא רמא לבירא עמיקתא" ומאזכרת בהפטרת השבוע את דמשק בירת סוריה, כאילו נועדו לבחון את התנהלותו של נשיא סוריה.

הפרשה מספרת לנו; "אָדָם, כִּי-יִהְיֶה בְעוֹר-בְּשָׂרוֹ שְׂאֵת אוֹ-סַפַּחַת אוֹ בַהֶרֶת, וְהָיָה בְעוֹר-בְּשָׂרוֹ, לְנֶגַע צָרָעַת–וְהוּבָא אֶל-אַהֲרֹן הַכֹּהֵן, אוֹ אֶל-אַחַד מִבָּנָיו הַכֹּהֲנִים". כלומר, המחלה (שאת) מסמלת מחלה של התנשאות וגאווה ומשם מסתבך מצבו הבריאותי לשפל (נגע הצרעת) ואז מבין אותו אדם, כי גאוותו סיכנה את חייו ועליו לעשות "חישוב מסלול מחדש של חייו".

לצורך ההדגמה, במסגרת 'הפטרת השבוע' מביאים את סיפורו של נעמן שר צבאו של מלך ארם, וסיפורו הוא סיפורו של נשיא סוריה היום – בשאר אסד.

נעמן, שר צבא ארם (היא סוריה של היום) חלה בצרעת ושפחת אשתו, הציעה לו לבוא בפני הנביא אלישע, המתגורר בישראל, שלו יש היכולת להצילו והוא שמע לעצתה.

נעמן, הגיע מול ביתו של הנביא ושם פגש את שליחו של הנביא והשליח, הבהיר לנעמן, כי עליו לרחוץ במימי הירדן.

השר נעמן, ראה בכך פגיעה בכבודו וסרב לכך וטען מתוך גאווה וזלזול כי; "הֲלֹא טוֹב אֲמָנָה וּפַרְפַּר נַהֲרוֹת דַּמֶּשֶק מִכֹּל מֵימֵי יִשְרָאֵל הֲלֹא אֶרְחַץ בָּהֶם וְטָהָרְתִּי וַיִּפֶן וַיֵּלֶךְ בְּחֵמָה" (מלכים, ב ה, יב).

 אסד, נשיא סוריה, חלה במחלה קשה של התנשאות וגאווה, המשכיחה ממנו את האנושיות

כלומר, אני נעמן, שר צבא ארם, רגיל לרחוץ רק בנהרות דמשק שנקראו; אמנה ופרפר, שהם טובים, איכותיים וצלולים יותר ולכן, לא ארחץ את גופי במימי הירדן, שהינם עכורים יותר.

הנביא אלישע, עמד על דעתו והבהיר בפניו, כי צרעתו היא תוצר קלאסי של אסונו, גאוותו והתנשאותו ולכן, עליו לרחוץ במימי הירדן, אפילו הם עכורים בעיניו, כלומר; רד מתפקידך ומעמדך המתנשא לשפלך ורק ככה, תבריא את חייך בבחינת חישוב מסלול מחדש.

לבסוף רחץ נעמן, בלית ברירה, במימי הירדן והבריא ממחלתו תוך שהוא מבין, כי עליו לערוך חישוב מסלול חייו מחדש.

בימים אלו, אסד, נשיא סוריה, חלה במחלה קשה של התנשאות וגאווה, המשכיחה ממנו את האנושיות והרי כל מי שמטיל תאי גזים מן האוויר, אינו אלא אדם חולה.

החלטה של מדינות העולם הנאור, כי הוא "ירחץ במים עכורים" יעזרו לו להבין, כי עליו לערוך חישוב מסלול מחדש של חייו, כמו נטישת שלטונו ואולי מעבר למדינה שתיתן לו מקלט מדיני, כך יציל את עצמו מעצמו ואת העם הסורי.

מבחינה משפטית, עולה השאלה; האם שתיקת העולם היא בדין לנוכח מראה השימוש שעושה נשיא סוריה באמצעות שימוש בגזים רעילים?

התשובה לכך, היא מסובכת מבחינת המשפט הבינלאומי ואולם, יש הצדקה לשימוש צבאי כנגד הצבא הסורי ונבהיר;

השימוש ב'גז עצבים' כנראה סארין (מבוסס על תרכובות זרחן אורגניות נוזליות) נאסר בהחלטת האומות המאוחדות 687 משנת 1997. בהחלטתה, נקבע, כי גז עצבים, הינו נשק לא קונבנציונלי הגורם ל'השמדה המונית' ולכן, אסורה אגירתו ו/או ייצורו.

גז זה, גורר אחריו מצב של איבוד שליטה על השרירים וחנק. המונח נשק לא קונבנציונלי, מוכר לנו מהמונח א.ב.כ, ראשי-תיבות של נשק אטומי, ביולוגי, כימי.

 ישראל, הבהירה, כי מבחינתה שימוש ב'נשק כימי' בסוריה, על ידי מי מהצדדים, נחשב כחציית הקווים האדומים

יחד עם זאת, מסתבר, כי; "גז כלור מדולל" שנעשה בו שימוש בסוריה, החל משנת 2013 כנגד המורדים אינו נחשב נשק לא קונבנציונלי ולכן, אפשרי לתקוף בו מטרות אזרחיות.

בכל מקרה, על פי הסכם משנת 2013, התחייבה סוריה כלפיי ארצות הברית ורוסיה להשמיד את מצבורי הנשק הכימי הנמצאים בארצה וזאת כאשר ארצות הברית עמדה לתקוף אותה תוך שימוש בטענה, כי סוריה מסכנת את ארצות הברית ואת היציבות העולמית.

ישראל, הבהירה, כי מבחינתה שימוש ב'נשק כימי' בסוריה, על ידי מי מהצדדים, נחשב כחציית הקווים האדומים. אם ייעשה שימוש בנשק כימי סמוך לגבול עם ישראל, או נגד מטרות בתוך שטח ישראל, יגרור הדבר תגובה צבאית קשה עד כדי מלחמה.

העולם שתק כאשר נעשה שימוש בנשק כימי בקרב איפר השני (אפריל 1915) במלחמת העולם הראשונה על ידי הגרמנים.

או כאשר נשיא איטליה העריץ בניטו מוסוליני (Benito Amilcare Andrea Mussolin ) בין השנים 1922–1943, השתמש מוסוליני בנשק כימי בפלישת איטליה הפשיסטית לאתיופיה.

או כאשר טורקיה, עשתה בו שימוש בעת "טבח דרסים" שביצע הממשל הטורקי נגד הכורדים בשנים; 1938-1937.

או כאשר גַּמַאל עַבֵּד אֵ־נַאסֵּר (جمال عبد الناصر) נשיא מצרים, עשה בו שימוש במלחמתו בתימן או כאשר סדאם חוסיין (صدام حسين عبد المجيد التكريتي) בין השנים; 28 באפריל 1937 –30 בדצמבר 2006), שליט עיראק, השתמש ב-נשק כימי במלחמתו בכורדים, תושבי צפון ארצו שלו וגם כנגד מטרות איראניות במלחמת איראן-עיראק.

העולם, רשאי להתערב בנעשה בסוריה, אך הוא כנראה, ימשיך בשתיקתו.

מבחינתנו, נקווה לשקט בארצנו, שבת שלום.
אודות הכותב

מוני עזורה

* הכותב עו"ד עזורה מוני הבעלים של משרד עורכי הדין, הינו בוגר אוניברסיטת תל אביב ובעל רישיון עריכת דין מאז 1988. מומחה בייצוג זוכים בתיקי הוצל"פ (הוצאה לפועל) ודיני חברות. חייבים בתיקי פשיטות רגל, חברות במסגרת פירוק ו/או הקפאת הליכים, מייצג הורים בנושאי חינוך שונים, מייצג בעתירות מינהליות, ערעורים אזרחיים.

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן