"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל קהילה

המשרד לשוויון חברתי, מדריך אזרחים לתביעות מול רומניה

השרה לשוויון חברתי בישראל, חברת כנסת הגב' גילה גמליאל; "שמחתי על הפניות הרבות של אזרחיות ואזרחים ותיקים יוצאי רומניה למוקד 8840* של המשרד לשוויון חברתי. הנחיתי את מנכל משרדי להכשיר במהירות מרבית את צוות המוקד כדי לספק מענה מהיר ויעיל לאלפי הפונים. תוך ימים ספורים תושלם ההכשרה, ומוקדני 8840* יעשו כל שביכולתם על מנת להפוך את ההישג המדיני שהובלנו לממשי, ולתרגמו הלכה למעשה לפיצוי כספי לניצולי השואה יוצאי רומניה וליורשיהם".
השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל ברקע: פרעות יאשי "פוגרום יאשי" ברומניה ביוני 1941 שהחלו השמדת יהדות אירופה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
גילה גמליאל

לאחר שזכתה להכרת תודה עמוקה מניצולי שואה יוצאי רומניה ברחבי הארץ והעולם הודיעה כב' השרה לשוויון חברתי חברת כנסת ("הליכוד") גילה גמליאל, כי בימים אלו, עוברים מוקדני 8840* הכשרה מקצועית על מנת שיוכלו להדריך ולכוון את האזרחיות והאזרחים הוותיקים 'יוצאי רומניה' וכמו גם את יורשי אלו שאינם בין החיים למצות זכויותיהם למול הממשלה הגרמנית. כבר בתחילת השבוע הבא, יהיו זמינים מוקדני 8840* לפניותיהם של יהדות יוצאי רומניה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

יצוין, כי המוקד 8840*, פעיל בימים; א'-ה' בין השעות; 8:00-20:00 ו-נגיש ב-שבע שפות שונות.

במשרד לשוויון חברתי, מדגישים, כי ניתן, יהיה להגיש את התביעות לממשלה הגרמנית, תוך שבועות ספורים על פי מועדים שייקבעו יחד עם ממשלת גרמניה.

השרה הראשונה לשוויון חברתי בישראל, חברת כנסת הגב' גילה גמליאל; "שמחתי על הפניות הרבות של אזרחיות ואזרחים ותיקים יוצאי רומניה אל מוקד 8840* של המשרד לשוויון חברתי. הנחיתי את מנכל משרדי להכשיר במהירות מרבית את צוות המוקד, כדי לספק מענה מהיר ויעיל לאלפי הפונים.

תוך ימים ספורים תושלם ההכשרה, ומוקדני 8840* יעשו כל שביכולתם על מנת להפוך את ההישג המדיני שהובלנו לממשי ולתרגמו הלכה למעשה לפיצוי כספי לניצולי השואה יוצאי רומניה וליורשיהם".

מדוברות המשרד לשוויון חברתי הגב' נאוה פיטוסי ומר אוהד כהן, מסרו לפורטלכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; כזכור, לאחר משא ומתן מדיני מאומץ שהוביל 'המשרד לשוויון חברתי' למול ממשלת גרמניה, בשבוע שעבר (חמישי), נקבע ציון דרך היסטורי כשממשלת גרמניה.

זאת לאחר שממשלת גרמניה נעתרה לטענות ממשלת ישראל בהובלת המשרד לשוויון חברתי והכירה ב-8000 אזרחיות ואזרחים ותיקים יוצאי רומניה, ששהו במהלך מלחמת העולם השנייה ב-20 ערים שונות ברומניה, כ'ניצולי שואה'.

רשימת הערים של הגטאות הפתוחים*;

 1. יאס,
 2. בוטושאן,
 3. טרגו מורש,
 4. גלץ,
 5. פוקשאן,
 6. טקוץ,
 7. רומן,
 8. פייטרהניימץ,
 9. ברלד,
 10. ווסלוי,
 11. אלבה יוליה,
 12. קוסטאנצה,
 13. טרגוניימץ,
 14. הרלאו,
 15. בוזאו,
 16. רומניקוסראט,
 17. שטפנשט,
 18. קריובה,
 19. פאשקן,
 20. בקאו.

המשמעות היא, שהללו, יהיו זכאים לקצבה חודשית מהמוסד לביטוח סוציאלי הגרמני אשר תנוע בין 100-200 € בחודש וכמו גם לפיצוי רטרואקטיבי ל-20 שנה, שערכו יכול להגיע לכדי 1.536 מיליארד ₪.

כאשר מעבר לאזרחים הוותיקים עצמם, גם יורשיהם של אלו שאינם בין החיים, יוכלו לתבוע את הפיצוי הרטרואקטיבי.

מאז פרסום ההישג, נתקבלו במוקד 8840* של המשרד לשוויון חברתי, מאות רבות של פניות של אזרחים ותיקים יוצאי רומניה ובני משפחותיהם המבקשים מידע, סיוע והדרכה למימוש זכאותם למול ממשלת גרמניה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן