איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות לב וכלי דם

המרכז הרפואי הלל יפה חושף כך החל נער משוּתק ללכת שוב

נער כבן 15 הגיע לחדר מיון ילדים ב'מרכז הרפואי הלל יפה' לאחר שלקה בשיתוק פתאומי בשתי רגליו. באבחון מהיר אותר דימום משמעותי בלתי מוסבר בעמוד השדרה, שגרם לשיתוק. ניתוח בהול, אותו ביצע דר' איל ברבלק, מנהל מחלקה אורתופדית א', הצליח להחזיר את הנער "על הרגליים" עניין המוגדר כ-אירוע נדיר ביותר.

גַ’ת המועצה מקומית במשולש, בצפון השרון ובסמוך לקו הירוק, נסערת ובעיקר נרגשת מהתרחשות של נס אמיתי שקרה לנער עלי ותד, בן ה- 15 שהגיע אל חדר המיון של ‘המרכז הרפואי הלל יפה’ בעיר חדרה, כשהוא מתקשה לדרוך על רגליו אם בכלל ונישא על כפות ידי אחיו.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

דר' איל ברבלק, מנהל אורתופדית א' במרכז הרפואי הלל יפה, מלווה את הנער עלי ביום השחרור על רגליו אחרי השיתוק | צילום דוברות הלל יפה | עיבוד: שולי סונגו©
דר’ איל ברבלק, עם עלי ותד

מנהלת מחלקת ילדים “הלל יפה“, דר’ עדי קליין, שקיבלה את הנער עלי, הבחינה מיד, כי מדובר באירוע חריג והפנתה אותו ל’בדיקת MRI’ דחופה. בבדיקה אובחן שטף דם בתעלת עמוד השדרה שנבע מהתפוצצוּת בלתי מוסברת של עורקיק קטן, אשר גרם לשיתוק פלג גופו התחתון של הנער.

עלי, הובהל במהירות לחדר הניתוח על מנת לנקז את הדימום, שם נותח על ידי דר’ אייל ברבלק, מומחה עמוד שדרה ומנהל מחלקה אורתופדית א’ במרכז הרפואי “הלל יפה“.

שלושה ימים לאחר הניתוח, הנער עלי, הדהים כששב לעמוד על רגליו, אירוע שהוגדר על ידי דר’ ברבלק כנדיר ביותר. בשפת העם, קוראים לזה; נס רפואי. תבחרו מה שנוח לכם.

“הספרות הרפואית המקצועית מדברת על כך, כי עד שנת 2012, דווחו כ- 100 מקרים בלבד בכל רחבי העולם של דימום ספונטני בתעלת עמוּד השדרה“, מסביר דר’ ברבלק.

“המקרה הזה נדיר עוד יותר כיוון שמדובר בבחור צעיר, בריא, ללא מחלות גנטיות של כלי דם או תפקודי קרישה לקויים. כאמור ב-ספרות הרפואית, ברוב המוחלט של המקרים, דובר על דימום ספונטני שנבע ממחלות כלי דם ידועות”. הוסיף דר’ אייל ברבלק.

דר’ ברבלק; לאחר שיתוק מלא של פלג גוף תחתון, קיים סיכוי נמוך מאוד לחזור ולעמוד על הרגליים בשל תאי עצב פגועים שאין ביכולתם להתחדש.

מוחמד, אחיו של עלי, סיפר בהתרגשות; “באמצע הלילה, אחי עלי, הרגיש ש”נתפס לו הגב“. כשהגיע הבוקר, התלונן על נימול בכפות הרגליים. כמה שעות לאחר מכן, כבר התפשט הנימוּל עד הברך והבנתי שקורה משהו לא טוב ולא רגיל.

החלטנו ללכת לחדר המיון ובכניסה עלי, כבר לא הצליח לעמוד על הרגליים. למזלנו, הצוות ב”הלל יפה” פעל במהירות, שלח אותו מיד לצילום, שלאחריו, הובהל עלי ישירות אל חדר הניתוח“.

דוברת ‘המרכז הרפואי הלל יפה’ הגב’ דפנה נבו, הוסיפה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי יום לאחר הניתוח, הנער עלי, כבר החל להזיז את הרגליים ושלושה ימים לאחר מכן, קם מהמיטה והחל לעשות צעדים ראשונים.

דר’ ברבלק, סיכם; “מעטים הם המקרים, בדומה למקרה זה, המסתיימים ללא כל נזק. לאחר שיתוק מלא של פלג גוף תחתון, קיים סיכוי נמוך מאוד לחזור ולעמוד על הרגליים בשל תאי עצב פגועים שאין ביכולתם להתחדש.

לרוב, האדם, נותר משותק באופן חלקי. ההגעה המהירה לבית החולים, האבחון המהיר וביצוע הניתוח הבהול הם ללא ספק חלק לא מבוטל מכך שעלי יוצא מפה ‘על הרגליים‘. אני שמח שהיה לנו חלק בכך”.

היום יום ראשון, בבוקר, כשבועיים מתום הניתוח ומהאירוע הפתאומי, הנער עלי, משתחרר אל ביתו, כשהוא צועד על שתי רגליו, לשמחת כל הנוגעים בדבר.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן