בעולם כסף מדבר מלחמת חרבות ברזל מסים צבא | משטרה | ביטחון

הוקם כוח משימה בינ”ל לסכל זרימת הכספים המקושרים ל’חמאס’

מטרת כוח משימה בין-לאומי, לשלב ולחזק את המאמצים לסכל את זרימת הכספים המקושרים ל'חמאס' ולתמוך במאבק הבין-לאומי במימון טרור באמצעות תיאום של מודיעין פיננסי ושיתוף מידע. מתקפת הטרור על מדינת ישראל ב-7 באוקטובר 2023, מהווה תזכורת כואבת למשימת הליבה של היחידות למודיעין פיננסי; לאתר, לסכל ולמנוע מימון טרור ◄ שיתוף פעולה צמוד עם מוסדות פיננסיים ו-חברות טכנולוגיה, עד כמה שניתן במסגר סמכויותיהן של הרשויות הציבוריות, הוא קריטי לזיהוי ועצירת נתיבי הכסף של טרוריסטים.
0
0
עורך דין עילית אוסטרוביץ’־לוי, ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור | ברקע: טרוריסטים של החמאס | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עילית אוסטרוביץ’־לוי

הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, בראשות עורך דין עילית אוסטרוביץ’־לוי, הודיעה היום (יום שני, י”ד כסלו תשפ”ד) כי הוקם כוח משימה בין-לאומי לסכל זרימת הכספים, המקושרים לארגון טרור ‘חמאס’ (حماس) באמצעות יחידות המודיעין הפיננסי של; ישראל, אוסטרליה, קנדה, אסטוניה, צרפת, גרמניה, ליכטנשטיין, לוכסמבורג, הולנד, ניו-זילנד, שוויץ, בריטניה וארצות הברית, כמו גם יחידות מודיעין פיננסי נוספות (“חברות כוח המשימה”) מיד לאחר מתקפת הטרור האכזרית של חמאס, כנגד ישראל ב-7 באוקטובר 2023.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

את כוח המשימה לסכל זרימת הכספים, המקושרים ל-חמאס, מנהיגות במשותף ה’יחידות למודיעין פיננסי‘ של גרמניה, ישראל, הולנד וארצות הברית.

מטרת כוח משימה בין-לאומי, לשלב ולחזק את המאמצים לסכל את זרימת הכספים המקושרים ל’חמאס‘ ולתמוך במאבק הבין-לאומי במימון טרור באמצעות תיאום של מודיעין פיננסי ושיתוף מידע.

מתקפת הטרור על מדינת ישראל ב-7 באוקטובר 2023, מהווה תזכורת כואבת למשימת הליבה של היחידות למודיעין פיננסי; לאתר, לסכל ולמנוע מימון טרור.

כדי לסכל באופן אפקטיבי מימון טרור של חמאס וארגוני טרור נוספים, חברות כוח המשימה, מתחייבות לנקוט במאמצים קונקרטיים, כדי;

  1. להגביר את יכולות איתור מודיעין פיננסי בכל הנוגע למימון טרור הקשור לתזרים פיננסיים ופעילויות כלכליות.
  2. להעצים ולהגביר את שיתוף המודיעין הפיננסי בכל הנוגע למימון טרור, ופעילויות נלוות, כגון; תזרים פיננסי ופעילויות כלכליות של ארגוני הטרור.
  3. לקדם שיח בין הרשויות השותפות בכוח המשימה ולשתף ב-שיטות חקירה, מידע על שיטות מימון טרור על מנת לשפר את היכולות של המדינות להילחם ולסכל פעילויות של מימון טרור.
  4. לחזק ולקדם קשרי עבודה בין יחידות למודיעין פיננסי ורשויות חקירה, כמו גם עם הסקטור הפרטי, כדי להתמודד עם האיום של מימון טרור.

החברות בכוח משימה בין-לאומי, מכירות בחשיבות הסקטור הפרטי בהשגת המטרות לעיל, בפרט בזיהוי והתמודדות עם האופן שבו טרוריסטים משתמשים במערכת הפיננסים הגלובלית למימון טרור.

דוברת היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, הגב’ כרמית אורפז-ימין, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה‘ כי שיתוף פעולה צמוד עם מוסדות פיננסיים ו-חברות טכנולוגיה, עד כמה שניתן במסגר סמכויותיהן של הרשויות הציבוריות, הוא קריטי לזיהוי ועצירת נתיבי הכסף של טרוריסטים.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן