"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

בריאות הציבור חדשות בריאות

האגודה לזכויות החולה לשלב קול של החולים בסל התרופות

פרסום החלטות 'וועדת סל התרופות' על תוספת של 106 תרופות, תכשירים וטכנולוגיות חדשות עבור כ-70 אלף חולים – לא הרגיע את יושב ראש האגודה לזכויות החולה, שמוליק בן יעקב; "התוספת השנתית צריכה להיות פרופורציונאלית לתקציב הקופות ולהתפתחות הטכנולוגיה וצריכה לעמוד על 2% בשנה. אילו הייתה הממשלה מקבלת המלצות אלו, היו הרבה פחות חולים מאוכזבים השנה".
שמוליק בן יעקב, יושב ראש האגודה לזכויות החולה | רקע: רופא עם סטטוסקופ
שמוליק בן יעקב, יושב ראש האגודה לזכויות החולה | רקע: רופא עם סטטוסקופ

האגודה לזכויות החולה, הגיבה על פרסום החלטות 'וועדת סל שירותי הבריאות' לשנת 2018, היום (שישי, י"א בטבת התשע"ח) בו הוכנסו הפעם 106 תרופות, תכשירים וטכנולוגיות ומזון רפואי עבור מעל ל-70 אלף מטופלים ב-460 מיליון ₪. כ-40 מיליון ₪, נוספים, הוקצו לבריאות השן. בתרופות שאף הן נכנסו לסל התרופות, גם התרופה לטיפול בניוון שרירים SMA.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

האגודה לזכויות החולה, טוענת, כי; "המחסור בנציגות של חולים ב'וועדה סל שירותי הבריאות' היא בעיה מורכבת ועמוקה; "אנו רואים חשיבות רבה בהכנסה גורם שיוכל להשמיע את קול ציבור החולים, הן את אלה שצריכים תרופה מצילת חיים והן את אלה שאיכות חייהם נפגעת עקב מצבם הרפואי ואין מי שישמיע את קולם…".

יושב ראש האגודה לזכויות החולה, מר שמוליק בן יעקב, התייחס לפרסום של החלטות 'וועדת סל התרופות' לשנת 2018; "השנה הוועדה, עמדה בפני אתגר קשה במיוחד.

כבכל שנה, עוד ועוד תרופות טכנולוגיות מוגשות ל'סל התרופות' אך התקציב נותר מצומצם; כ-1% (אחוז) מתקציב קופות החולים, בעוד שהמלצות 'מועצת הבריאות' וגורמים מקצועיים במערכת הבריאות, הן שהתוספת השנתית צריכה להיות פרופורציונאלית לתקציב הקופות ולהתפתחות הטכנולוגיה וצריכה לעמוד על 2% (אחוז) בשנה.

מר שמוליק בן יעקב, הוסיף והדגיש, כי; "אילו הייתה הממשלה מקבלת המלצות אלו, היו הרבה פחות חולים מאוכזבים השנה.

לבסוף, העלות הגבוהה של תרופות לטיפול במחלות נדירות שנידונו בהרחבה השנה מחייבת בחינה מחודשת של רשימת ה"מחלות הקשות" לפיהן מתוקצבות הקופות והתאמתה לאתגרים ולרמה הטכנולוגית של היום". סיכם יושב ראש האגודה לזכויות החולה, מר בן יעקב.

█ 'וועדת סל שירותי הבריאות'

סל הבריאות ובשמו הרשמי סל שירותי הבריאות (זוכה גם לכינוי הנפוץ אך השגוי; סל התרופות) הוא רשימת השירותים הרפואיים והתרופות הניתנים לתושבי ישראל על ידי קופות החולים, במימון המדינה, בהתאם לחוק ביטוח בריאות ממלכתי.

הרשימה המפורטת של תכולת סל שירותי הבריאות מופיעה בתוספות לחוק.

אל רשימת התרופות של 'וועדת סל שירותי הבריאות לשנת 2018'.
דילוג לתוכן