פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דת | יהדות פלילים

אישום כנגד 16 נאשמים ואגודת השוחטים יפו-תל אביב

על פי כתב האישום, יעקב אסתרזון, ששימש כמנהל אגודת השוחטים יפו-תל אביב, רקם תכנית עבריינית שמטרתה הונאת רשות המסים על ידי האגודה באמצעות הנפקת תלושי שכר כוזבים והגדלת הכנסת העובדים על פיהם. הונפקו באמצעות אסתרזון, מיכאל איינהורן ושנטרפלר, תלושי שכר כוזבים, עבור עובדים פיקטיביים וזאת ביודעם, כי אלו לא היו עובדי האגודה באותה עת או שהיו עובדיה אך תלושי השכר שלהם היו גבוהים מהשכר שקיבלו בפועל עבור עבודתם.
שוחט יהודי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אישום כנגד 16 נאשמים ואגודת השוחטים יפו-תל אביב | שוחט יהודי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

שחיטה ביהדות היא כידוע, מצווה המכשירה את בעל החיים; בהמה, חיה או עוף טהורים – לאכילה או לקורבן, על ידי נטילת חייהם זאת באמצעות חיתוך צווארם בסכין על פי ‘הלכות שחיטה’ אלא שב’אגודת השוחטים יפו-תל אביב’ חשבו אחרת והגו “תכנית העבריינית” ממנה ניסו להכשיר ‘הכנסה כספית כלל לא כשרה’. אגב, שחיטה שלא נעשתה כהלכה הופכת את הבשר הנשחט לנבלה או במקרה שלנו למעשה נבלה ותרמית שבעקבות כך, הגישה , היום (חמישי, ‏כ”ט תשרי תשע”ח) פרקליטות מיסוי וכלכלהאל בית משפט השלום בעיר תל אביב, כתב אישום כנגד 16 נאשמים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

בין הנאשמים; אגודת השוחטים יפו-תל אביב ומי ששימשו מנהליה ועובדיה בעת ביצוע העבירות; יעקב אסתרזון, מנהל האגודה, שושנה שנטרפלר, חשבת השכר באגודה, יוסף כהן, חבר ועד ההנהלה, חיים אליעזר יעקב, חבר ועד ההנהלה ורב במספר משחטות, מיכאל איינהורן, חבר ההנהלה, חנוך הרשקוביץ, מנהל עובדי האגודה במשחטת זוגלובק ועוד מספר שוחטים ו-משגיחי כשרות.  

אגודת השוחטים, מעניקה שירותי שחיטה והשגחה על כשרות שחיטה המתבצעת במשחטות עופות ברחבי הארץ, ובין היתר למשחטות; “דגם עוף“, “זוגלובק“, “עוף טנא“, “עוף ברקת“, “בייבי עוף“, “עוף ראשון“, “הוד חפר“, “עוף הנגב” ומשחטות נוספות.

דוברת  מחוז מרכז של משרד המשפטים | עורכת דין הגב’ רוני ליבנה, מסרה לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי; על פי כתב האישום, יעקב אסתרזון, אשר שימש כמנהל העמותה ויושב ראש ועד ההנהלה, רקם תכנית עבריינית שמטרתה הונאת רשות המסים על ידי האגודה באמצעות הנפקת תלושי שכר כוזבים והגדלת הכנסת העובדים על פיהם.

אסתרזון, הציג את התכנית העבריינית באותה עת ל‘חברי ועד ההנהלה’ אז, ביניהם; יוסף כהן וחנוך הרשקוביץ וקיבל את הסכמתם לביצועה. לפי התכנית העבריינית, הונפקו באמצעות אסתרזון, מיכאל איינהורן ושנטרפלר, תלושי שכר כוזבים, עבור עובדים פיקטיביים וזאת ביודעם, כי אלו לא היו עובדי האגודה באותה עת או שהיו עובדיה אך תלושי השכר שלהם היו גבוהים מהשכר שקיבלו בפועל עבור עבודתם.

בהתאם ל‘תלושי השכר הכוזבים’ ומכח זכויות החתימה שהיו להם באגודת השוחטים, חתמו; כהן, הרשקוביץ ואחרים על המחאות של האגודה לעובדים פיקטיביים, שעה שידעו, כי לא היו עובדי האגודה בתקופה הרלוונטית.

“התלושים הכוזבים שהונפקו שימשו למרמה והסבו נזק כספי משמעותי להכנסות מדינת ישראל

בנוסף, משכורותיהם של חלק מהנאשמים פוצלו באופן בו שכרם המדווח, היווה אך חלק מן השכר שקיבלו בפועל והחלק האחר, נמסר להם באמצעות המחאות על שמם של העובדים הפיקטיביים. כשהמחאות אלו, נמסרו כתוספת לשכרם המדווח והופקדו בהוראתם בחשבונות בנק על שמם ובחשבונות בנק על שמם של אחרים עבורם או נפרטו אצל נותני שירותי מטבע.

תוספות השכר בשנים; 2003-2011, בסך של 18,444,762 ₪ לכל הפחות, נוספו על הכנסותיהם המדווחות באופן שלא דווח לרשויות כדין.

פיצול המשכורות, נטען בכתב אישום של אגודת השוחטים יפו-תל אביב, נועד למרמת רשויות המס, באמצעות הפחתת הכנסתם החייבת שלא כדין, כך שחלקי המשכורת לא יחרגו מעבר למדרגת השכר המחויבת במס ולא יחויבו כלל בתשלום מס, או שמקבלי המשכורות ישלמו מס נמוך יותר מן המס שהיה עליהם לשלם לו היה מדווח דיווח אמת על שכרם.

חלק מהעובדים הפיקטיביים השתמשו בתלושי השכר הכוזבים על שמם על מנת להימנע מתשלום דמי ביטוח לאומי כנדרש בחוק, ולקבל במרמה כספים הכוללים, בין היתר; דמי אבטלה, דמי לידה והבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי, הנחה בתשלומים למוסדות חינוך וארנונה, הלוואות שונות מבנקים ולמטרות נוספות”.

מפרקליטות מיסוי וכלכלה, נמסר לפורטל ‘כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי; “לאורך שנים, פעלו האגודה והנאשמים באופן שיטתי וממוסד ורימו את רשות המסים באמצעות מערך של גורמים אשר הוציאו את התכנון העברייני אל הפועל. זאת, בידיעה, כי התלושים הכוזבים שהונפקו שימשו למרמה והסבו נזק כספי משמעותי להכנסות מדינת ישראל“.

התיק נחקר על ידי פקיד שומה חקירות מרכז ברשות המסים ומשטרת ישראל.

התיק מנוהל על ידי עורכת הדין יעל שניידר מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

אל ‘כתבי האישום בפרשת אגודת השוחטים יפו-תל אביב‘;

כתב אישום שטרנפלר ועוד

כתב אישום אסתרזון
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן