אברהם בן עזרא אורח נעים חדשות כל הכותבים מאזני הצדק

השופט יצחק עמית: אפשר לשופט אחר לכהן כנשיא ביהמש העליון

העיתונאי קלמן ליבסקינד, חשף, כי בידיו רשימת תיקים משפטיים שנדונו אצל כב' השופט יצחק עמית, בענייני הבנק הבינלאומי, מבלי שהשופט עמית, יַדִּיר - ירחיק עצמו מהשתתפות בדיונים בהם - עקב ניגוד עניינים ברור. מינויו של עמית כנשיא בית המשפט העליון – בלשון המעטה; אינו ראוי, גם עקב כהונתו של השופט עמית בענייני הבנק הבינלאומי הראשון ◄ יש מועמד רשמי לכהונת נשיא בית המשפט העליון, והוא כבוד השופט יוסף אלרון.
0
0
כבוד שופט בית המשפט העליון יצחק עמית ברקע: אולם בית המשפט העליון | צילום: הרשות השופטת | | צילום: אתר הגסת | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
כב’ השופט יצחק עמית

זה הזמן שראוי, כי המיועד לנשיא בית המשפט העליון (אם מיישמים את השיטה שלפיה בעל הוותק הכי רב, מתמנה לנשיא) כב’ השופט יצחק עמית, יבהיר, כי השיטה הקיימת אשר אינה קבועה בחוק – מתבטלת, כפי שאין תוקף משפטי ל’מגילת העצמאות’ כך גם השיטה הזו, אין לה שום בסיס, ובמצב זה, המועמד שנותר הוא כבוד שופט בית המשפט העליון, יוסף אלרון.

 

כב’ השופט יצחק עמית, לאפשר לשופט אחר להיות נשיא העליון

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

בכך ישיג השופט עמיתבית המשפט העליון משנת 2009) כמה מטרות חשובות; ראשית. הוא יבהיר במעשהו, כי ממנים את ה…ראוי ולא את ה… וותיק.

לא מינוי אקראי ובלתי מתחשב ברצונו של המועמד/כישוריו/השכלתו/מזגו – לא עוד בחירה על סמך נתון טיפשי.

אם אכן סבור בית המשפט העליון, כי הכי ותיק, הוא גם הכי ראוי – היה עליו להדוף את הקריאות נגד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו לפנות את מקומו, מן הטעם שהוא צבר הכי הרבה ניסיון עם וותק הכי משמעותי…

ועוד משהו; לכב’ השופט יצחק עמית, יש אח ששמו דב גולדפריינד, והוא מכהן כאחד הבכירים בבנק החמישי בגודלו בישראל; הבינלאומי הראשון לישראל בעירבון מוגבל, בנק מסחרי המספק מגוון שירותים בנקאיים.

קלמן ליבסקינד עיתונאי חוקר, פובליציסט ואיש תקשורת, חשף, כי הוא מחזיק בידיו רשימת תיקים משפטיים שנדונו אצל כב’ השופט יצחק עמית, בענייני הבנק הבינלאומי, מבלי שהשופט עמית, יַדִּיר – ירחיק עצמו מהשתתפות בדיונים בהם – עקב ניגוד עניינים ברור.

מינויו של עמית כנשיא בית המשפט העליון – בלשון המעטה; אינו ראוי, גם עקב כהונתו של השופט יצחק עמית כשופט בענייני הבנק.

כך שהעצה, כי השופט עמית, לא יסכים להיות הנשיא, פועלת לא רק לטובת הציבור בישראל ששבע מ-פרשיות של ‘ניגודי עניינים‘ ועוד, אלא גם לטובת השופט עמית שיַדִּיר עצמו, בין אם יועמד לדין ובין אם לא;

הציבור יודע, ניגוד העניינים, מפורסם ברבים, וזה לא יעשה טוב לנשיא בית המשפט העליון… לכן, מוטב שלא יהיה נשיא בית המשפט העליון.

יצחק עמית | يتسحاك عميت | Isaac Amit – שופט בית המשפט העליון

  • שופט בית המשפט העליון, יצחק עמית נולד בשנת 1958 בישראל. בשנת 1976 סיים את לימודיו התיכוניים בבית ספר התיכון צייטלין בעיר תל-אביב.
  • בשנים 19801976, שירת בצה”ל. בשנת 1985, סיים בהצטיינות את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים.
  • בשנים 19861984, התמחה במשרד עורכי דין. בשנת 1986 הוסמך כעורך דין. בשנים 19971987, עבד כעורך דין, תחילה כשכיר ולאחר מכן כעצמאי.
  • בשנת 1997, נבחר לכהונת שופט של בית משפט השלום במחוז חיפה. באוקטובר 2001, מונה לכהונה בפועל כשופט בית המשפט המחוזי בעיר חיפה.
  • ביולי 2002, נבחר לכהונת שופט של בית המשפט המחוזי בחיפה. באוקטובר 2009, מונה לכהונת שופט בית המשפט העליון.

(מתוך אתר הרשות השופטת).

0
0אודות הכותב

ד''ר אברהם בן עזרא

תושב זכרון יעקב הוא בעל תואר ראשון; BSc בהנדסה בנאית - הטכניון. תעודה בלימודים אורבניים - אוניברסיטת תל אביב. תואר שני; MA במדיניות ציבורית אוניברסיטת תל אביב. תואר שלישי; PhD בהנדסה אזרחית אונ/ PWU ארה"ב ■ עיסוקים; "בן עזרא מתכננים ויועצים בע"מ" ברחוב שער פלמר 1 חיפה ■ תחביב עיקרי; מתימטיקה ■ ספרים; רשימה חלקית: שעור חופשי, מחשבה תחילה,- הוצאת "קרטוב", אמר אברהם המחבר - הוצאת "אקדמון, על הנסים - הוצאת "נמרוד", תבונת העדות - הוצאת "שי", ספרי משפט בהוצאות הספרים "אתיקה", "בורסי", "שי" ועוד ■ ספרי הדרכה בתכנון ובבנייה בהוצאות הספרים; "קרטוב", "כתר", "שי", "מודן", "פרולוג". ועוד...

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן