איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל צרכנות

8 ₪ לליטר חלב? בעלי עסק הפקיעו מחירי מזון בסיסי נקנסו

לראשונה - במהלך הליך פלילי, פסקו בתי משפט פיצוי כספי למתלוננים שבעלי עסק הפקיעו מהם מחירי מצרכי מזון בסיסי ◄נאוה זקן, מנהלת מינהל אכיפה ומדידה במשרד הכלכלה: "בית עסק שיימצא מפר את החוק ומפקיע מחירים, ייפתחו כנגדו בהליכים פליליים ובנוסף לכך תבוצע בו ביקורות נוספות, כדי לוודא שההפקעות תוקנו והוראות החוק נשמרות".
נאוה זקן, מנהלת מינהל אכיפה ומדידה במשרד הכלכלה והתעשייה | ברקע: משפחה שותה חלב | עיבוד צילום: שולי סונגו
נאוה זקן, מנהלת מינהל אכיפה ומדידה במשרד הכלכלה והתעשייה

8 ₪ (שקלים) עבור ליטר חלב? כנראה שאין גבול לחוצפה. בהתאם לכך, פסקו בתי משפט לראשונה (בתי המשפט השלום בעיר ראשון לציון ובעיר בבית שאן) בשתי פסיקות שניתנו בימים האחרונים והעניקו פיצוי למתלוננים בסך של 1,000 ₪ אשר הופקעו מהם מחירי מצרכים בסיסיים וזאת לצד הרשעת בעלי העסק והטלת קנסות עונשיים עליהם.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

בפסיקה הנוגעת לבית העסק (תאגיד) לממכר מזון בראשון לציון, אשר הפקיע מחירי שני מצרכי מזון מפוקחים באחוזים גבוהים, פסק בית המשפט לצד הפיצוי למתלונן, קנס עונשי בסך של 15,000 ₪ וכן קבע התחייבות כספית של 50,000 ₪ לתקופה של 3 שנים למניעת הישנות העבירות.

בפסיקה הנוספת בהקשר זה, גזר בית משפט בצפון הארץ, על הנאשם בעל עסק מאזור הגליל (שגבה מהמתלונן שלא כדין סכום של 8 ₪ (שקלים) עבור 1 ליטר חלב, קנס עונשי בסך של 4,500 ₪ וחייב אותו לחתום על התחייבות להימנע מעבירה בסך של 20,000 ₪ למשך 3 שנים.

צריך לציין, כי בשני המקרים, הענישה והפיצוי למתלונן, נפסקו בעקבות הגעת הצדדים ל‘הסדר טעון’ בתיק וזאת לאחר ש’מינהל אכיפה, מסחר ומדידה‘ ב-משרד הכלכלה והתעשייה, חקר את התלונות והוגשו בתיקים כתבי אישום באמצעות הלשכה המשפטית במשרד.

פסיקות אלו מצטרפות לשורה של פסקי דין שניתנו בתקופה האחרונה ובהם הרשיעו בתי המשפט, בתי עסק לממכר מזון (מינימרקטים, פיצוציות ומכולות) אשר הפקיעו מהציבור מחירי מצרכי יסוד, וגזרו עליהם קנסות עונשיים מרתיעים ועונשים נוספים.

פסיקות אלו הושגו באמצעות הגברת מאמצי האכיפה שמשקיע משרד הכלכלה והתעשייה כדי להפחית את יוקר המחייה ועל מנת למנוע ניצול לרעה ופגיעה בציבור הצרכנים, וזאת תוך ניהול חקירות ופעולות אכיפה באמצעות מינהל אכיפה, מסחר ומדידה.

לאחרונה, ניתן בתיקים דגש מיוחד לנושא תיקון ההפרות שהתגלו בביקורות תוך הפסקת הפקעת המחיר האסורה מהציבור והחזרת המצב לקדמותו, כאשר בדעת משרד הכלכלה והתעשייה לבקש מבתי המשפט במקרים המתאימים, פיצוי הולם למי שנפגע מהעבירה של הפקעת המחיר האסורה.

במקביל, גזרי הדין, אשר ניתנו לאחרונה, מבטאים את המשך מגמת ההחמרה ההדרגתית שחלה בענישה כחלק מהפנמת ההשלכות של הפקעת המחירים על הציבור תוך הדגשת החשיבות הציבורית של אכיפת החוק.

█ אנו קוראים לכל מי שנפגע כתוצאה מהפקעת מחירים בתחומי המזון המפוקח, להגיש תלונה למשרד הכלכלה והתעשייה

בפסק דין שניתן לאחרונה, הרשיע בית משפט השלום בעיר רמלה לאחר הסדר טעון, בעלים ומנהל של בית עסק לממכר מזון בראשון לציון, שהפקיע מחירי 4 מצרכי מזון בסיסיים וגזר עליו קנס עונשי בסך של 22,600₪.

כמו כן, חויב בעל העסק לממכר מזון לחתימה על התחייבות בגובה של 100,000 ₪ למשך 3 שנים לבל יעבור הנאשם עבירה על חוק זה.

במקרה דומה של סופרמרקט באזור ירושלים, התגלה, כי הופקעו בו מחירי שמונה  מצרכי מזון (לרבות לחם, ביצים, גבינה, שמנת ועוד) ולפיכך, הגישה הלשכה המשפטית במשרד הכלכלה והתעשייה אל בית משפט השלום בירושלים, כתב אישום בגין ביצוע עבירות אלו.

לאחר שהחברה הנאשמת הודתה והורשעה בביצוע העבירות, ונוהלו טיעונים לעונש, קבע בית משפט, כי מתחם הענישה הראוי להטיל על נאשמים במקרים כאלו, הנו; הטלת קנס עונשי בטווח שבין 15,000 ₪ לבין 40,000 ₪.

לאור נסיבות ספציפיות של הנאשמת גזר עליה בית המשפט קנס עונשי בסך של 18,000 ₪ וכן חייב אותה לחתום על התחייבות בסך של 50,000 ₪ למשך 3 שנים.

מנהלת מינהל אכיפה ומדידה של משרד הכלכלה והתעשייה, הגב’ נאוה זקן, אמרה בעקבות מאמצי האכיפה והפסיקות האחרונות שהתקבלו בתחום הפקעות המחירים; “משרד הכלכלה והתעשייה, משקיע מאמצעים רבים על מנת להפחית את יוקר המחיה ולמנוע ניצול לרעה של צרכנים באמצעות ‘הפקעת מחירי מזון בסיסיים’ ולכן, נערכים בנושא זה מבצעי אכיפה בכל רחבי הארץ ולאורך כל השנה.

במסגרת זו, יינתן דגש מיוחד להסרת ההפרות שהתגלו בביקורת וכן לפיצוי מתלוננים על ידי בית המשפט וזאת לצד ביצוע אכיפה ממוקדת לגבי מפרים חוזרים וסדרתיים.

בית עסק שיימצא מפר את החוק ומפקיע מחירים, ייפתחו כנגדו בהליכים פליליים ובנוסף לכך תבוצע בו ביקורות נוספות, כדי לוודא שההפקעות תוקנו והוראות החוק נשמרות.

אנו קוראים לכל מי שנפגע כתוצאה מהפקעת מחירים בתחומי המזון המפוקח, להגיש תלונה אל משרד הכלכלה והתעשייה באמצעים המפורטים בכתובת הבאה; לחצו כאן .

באחריות כל העוסקים במכירת מוצרים הנתונים בפיקוח מחירים, הן במכירה לקמעונאי והן במכירה לצרכן, להתעדכן במחיר המרבי העדכני למוצרים וכן בעדכוני המחירים השוטפים המופיעים בחוק ולמנוע מצב שבו הצרכן משלם עבור מוצר יסוד יותר מן הקבוע בחוק“. סיכמה מנהלת מינהל אכיפה ומדידה של משרד הכלכלה והתעשייה, הגב’ זקן.

ניתן להתעדכן במחירים בין היתר בכתובת הבאה; לחצו כאן .
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן