חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות נדל"ן רחובות

רחובות – אושרה קרקע משלימה לפרויקט פינוי-בינוי

הנהלת רשות מקרקעי ישראל, תאפשר קידום מהיר יותר של הפרויקט פינוי-בינוי הגדול בישראל ב'קריית משה' בעיר ברחובות ◄יושב ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מר חיים אביטן: "מדובר בבשורה משמעותית עבור תושבי 'קריית משה' בפרט ועבור הציבור בכלל; הדבר יסייע בהגדלת היצע הדיור בישראל. אנו עוברים מדיבורים למעשים. אני מודה ל-רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) על שיתוף הפעולה ובטוח, כי נמשיך בהתקדמות חיובית זו בנושא הקצאת קרקע משלימה מעיר לעיר.
0
0
חיים אביטן, יושב ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית
חיים אביטן, יושב ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית

לראשונה תוקצה קרקע משלימה לטובת פרויקט פינוי בינוי בעיר רחובות, שתאפשר את זירוז הפרויקט- כך נקבע והוחלט  בישיבת הנהלה של ‘רשות מקרקעי ישראל’  (רמ”י) בהשתתפות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ההחלטה, קובעת, כי ניתן יהיה  לייעד קרקע משלימה לצורך יצירת כדאיות כלכלית ליזמים בפרויקט לפינוי-בינוי הגדול ביותר בישראל, בשכונת קריית משה בעיר רחובות.

זהו הפרויקט הראשון בו תיושם החלטת מועצת מקרקעי ישראל, מסוף 2017, בנושא קרקע משלימה לטובת פרויקטים של פינוי בינוי. הפרויקט בו מדובר הוא  שכונת קריית משה בעיר רחובות המאופיינת במבנים רעועים ובתשתיות מיושנות, ומאוכלסת בשיעור גבוה של בני העדה האתיופית.

דוברת רשות מקרקעי ישראל וממונה על יחסי ציבור, הגב’ אורטל צבר, הוסיפה לפורטל כאן ישראל | kan-naim || אתר האינטרנט של כל המדינה כי שכונת קריית משה, נכללת בהחלטת ממשלה בנושא קידום שילובם המיטבי של יוצאי אתיופיה, כאחת מ-5 השכונות שלגביהן, נקבע, כי יקודמו תהליכי התחדשות עירונית.

על-פי ההחלטה, חטיבת הקרקע הקיימת מדרום-מערב לשכונה – אשר במשך שנים ארוכות הוקפאה לבנייה לאור מגבלת הרעש הנובעת מהקרבה לשדה התעופה הצבאי בתל נוף – היא זו אשר תשמש קרקע משלימה. כחלק מתהליכי קידום התכנית לקריית משה, הוסרה ההסתייגות מהבנייה באזור זה, בתנאי שהבנייה תתמוך בתהליכי ההתחדשות העירונית.

שטח התכנית שגובשה הוא כ-1,200 דונם. התכנית כוללת בנייה גבוהה של 20 קומות לאורך הצירים הראשיים, שילוב מסחר ושטחים ציבוריים בקומות הקרקע, ובנייה של 9 קומות במתחמים העורפיים.

כיום, כוללת השכונה 1,326 יחידות דיור בבנייה רוויה, המיועדות כולן לתהליכי פינוי-בינוי.

█ אביטן; “אנו ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, עוברים מדיבורים למעשים…”

על-פי התכנית המוצעת, תיבנינה 9,500 יחידות דיור; 350 יחידות דיור בדיור מוגן, 300 יחידות דיור לסטודנטים. מתוך סך היחידות המתוכננות, כ-3,500 מתוכננות להיבנות ב’קרקע המשלימה‘. התכנית מקודמת בוותמ”ל ובימים אלה נמצאת לקראת הפקדתה.

יושב ראש ‘הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית’ כיום וראש עיריית חדרה לשעבר מר חיים אביטן; “מדובר בבשורה משמעותית עבור תושבי קריית משה בעיר רחובות בפרט ועבור הציבור בכלל; הדבר יסייע בהגדלת היצע הדיור בישראל. אנו ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, עוברים מדיבורים למעשים.

אני מודה ל-רשות מקרקעי ישראל (רמ”י) על שיתוף הפעולה ובטוח, כי נמשיך בהתקדמות חיובית זו בנושא הקצאת קרקע משלימה מעיר לעיר. כעת, פנינו קדימה ואנו פועלים יחד עם הצוותים המקצועיים של הרשויות על ייעול התהליכים, הסרת חסמים והגברת הוודאות בכל נושא ההתחדשות העירונית“. סיכם מר אביטן.

הדמיה של הרשות להתחדשות עירונית
הדמיה של הרשות להתחדשות עירונית

סמנכלית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הגב’ עינת גנון, אמרה, כי; “הקצאת הקרקע המשלימה, מהווה פתח להקצאות נוספות בעתיד, דבר שיאפשר לבצע התחדשות עירונית בהיקפים גדולים בכל רחבי המדינה.

הפרויקט בשכונת קריית משה לווה בהליכי שיתוף ציבור מעמיקים וליווי חברתי של שיקום שכונות ואף הוקמה לאחרונה מנהלת שכונתית חברתית, המיועדת למתן מענה וליווי שוטף של התושבים.

נוסף על כך, נערכים מפגשים פרטניים בכל בנין ובנין, לצורך הנחיה של התושבים להתארגנות לקראת מימוש הפרויקט“. אמרה הגב’ גנון.

מנהלת מרחב מרכז של רשות מקרקעי ישראל הגב’ חלי קונטנטה;אישור ההחלטה מהווה אבן דרך נוספת במימוש מחויבותה של רשות מקרקעי ישראל, לפעול להגדלת היצע הדיור באמצעות שימוש יעיל במשאב הקרקע המצומצם בישראל, תוך הגדלת זכויות בניה, שדרוג תשתיות ושיפור הבינוי, לרבות עבור אוכלוסיות מוחלשות.

במסגרת זו, מייעדת הרשות – קרקעות משלימות למיזמים מתאימים בערכי קרקע נמוכים ובתנאים משופרים, הכל בהתאם להחלטות המועצה ולנהליה המעגנים את הירתמותה למטרה זו.

בכלל זה ובמקביל לקידום התכנית במוסדות התכנון, פועלים הצוותים המקצועיים ברשות מקרקעי ישראל אל מול הרשות להתחדשות עירונית ויתר הגורמים הרלוונטיים, בין היתר לצורך פדיון קרקע חקלאית בכלים העומדים לרשותה על פי החוק”.

סיכמה מנהלת מרחב מרכז של רשות מקרקעי ישראל הגב’ קונטנטה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן