"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

בעלי חיים חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות הזהיר מ’ביו דוג’ בעל העסק אכל מהמזון

משרד החקלאות פרסם הודעה בה הוא מזהיר את הציבור, כי אין להגיש לבעלי החיים מזונות שיוצרו על ידי חברת "ביו דוג" וקרא לצרכנים, אשר רכשו את מוצרי החברה, ליצור קשר עם חברת "ביו דוג" ◄בעל המפעל המייצר מר עמיקם גולן, דחה הטענות האשים כי; "החליטו לעשות לנו שיימינג בנוסח 2015" ופרסם סרטון קצרצר ישן שבו נראה אוכל בעבר את המוצר "ביו דוג עוף" המיועד לכלבים.
עמיקם גולן בעל חברת 'ביו דוג' אוכל ממזון הכלבים שמייצר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עמיקם גולן בעל חברת 'ביו דוג' אוכל ממזון הכלבים שמייצר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות, הורו לחברת 'ביו דוג' בבעלותו של מר עמיקם גולן (45) להפסיק מיידית לייצר ולשווק מזון לבעלי חיים במפעלה שבעיר טירת הכרמל ולבצע החזרה יזומה מן השוק (Recall) לכלל המוצרים אשר יוצרו על ידה החל מתאריך 20.8.17 ונמצאים בשוק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

לטענת אנשי משרד החקלאות המפעל פעל בניגוד לחוק בכך שהמשיך לייצר מזון לבעלי חיים, ללא היתר בתוקף, לאחר שהאמור פג תוקף בחודש אוגוסט השנה וכן על אף ממצאי ביקורת שנערכה במפעל, טרם פקיעת ההיתר, שבה נתגלו שורה של ליקויים אותם עליו לתקן, במקביל לתהליך היתר הייצור.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגברת דפנה יוריסטה, מסרה לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי בבדיקות מעבדה שערכו מפקחי המשרד בחנות לממכר מזון בעלי חיים, שם נמצא מזון של "ביו דוג" שיוצר ב-8.10.17, לאחר פקיעת ההיתר, כאמור.

נמצא חיידק הסלמונלה, כמו כן נמצאו 'חיידקי אנטרובקטריצה' ברמות גבוהות החורגות מהרמות המותרות, כל זאת בניגוד לדרישות המיקרוביאליות של האגף לפיקוח על מזון לבעלי חיים במשרד החקלאות. המדובר באצווה אשר יוצרה בתאריך; 8.10.17 של המוצר "ביו דוג עוף".

 עקב הממצאים החמורים, פנה משרד החקלאות למפעל לאלתר בדרישה לבצע החזר יזום של כלל הסחורה (Recall) שיוצרה החל מתאריך ה- 20.8.17, כיוון שיש יסוד סביר להניח כי כלל האצוות יוצרו תחת אותם תנאי ייצור.

משרד החקלאות נוקט ב"אפס סובלנות" כלפי המצאות חיידק הסלמונלה במזון לבעלי חייםסלמונלה ואנטרובקטריצה עלולים לסכן את בריאות בעלי החיים ואת בריאות הציבור.

במשרד החקלאות, מציינים, כי ביום (חמישי כט' תשרי תשע"ח, 19-10-17) כי העמדה המקצועית העדכנית של מומחי המשרד, הינה, כי הזנת חיות מחמד ב-מזון נא, אינה עולה בקנה אחד עם המטרה של שמירה על בריאות בעלי החיים ובריאות הציבור.

ככלל, הסיכון לציבור הינו ממשי, ולא ניתן לאפשר ייצור ושיווק של מזון נא בישראל ללא טיפול הנועד לבצע אלימינציה של מחוללי המחלה בטרם שיווקו להזנת בעלי חיים.

 "לקוחות יקרים. כידוע לכם משרד החקלאות, הכריז מלחמה על התזונה הטבעית לכלבים…"

אתמול פרסם מר עמיקם גולן, בן 45, סרטון קצרצר (מלפני שנתיים) שבו נראה אוכל את המוצר "ביו דוג עוף" תחת הכיתוב; "מי שמייצר אוכל לכלבים טועם את האוכל?" אותו הוא מגדיר "מורכב מרכיבים טריים וטבעיים בלבד. הבשר, העוף והדגים טריים והם מטופלים ונטחנים בסטנדרטים ובתקן ייצור של בני-אדם".

בדף הפייסבוק של חברת "ביו דוג", הציג מר גולן, הודעה מיוחדת ואת תגובתו ל'אזהרת משרד החקלאות' ובה כתב; "לקוחות יקרים. כידוע לכם משרד החקלאות, הכריז מלחמה על התזונה הטבעית לכלבים. כן, אותו מזון שהציל את הכלב שלכם ממחלות וצרות שונות ומשונות.

לפני כשעה, החליטו לעשות לנו שיימינג בנוסח 2015. כמו שכולכם יודעים, סלמונלה אינה מסכנת את הכלבים כלל וכלל! ונמצאת באופן קבוע במעיים של כל כלב.

"הטענות שפורסמו" -טען מר גולן והוסיף; "מונעות מאינטרסים של גורמים עלומים. אנחנו פה כדי להישאר. המזון שלנו בטוח והכי בריא מכל מזון אחר. מתנצלים שהטלפונים שלנו עמוסים, בתאבון לכולם.

כמענה להפניית הצרכנים אליו מטעם משרד החקלאות ביקש וכתב; "הם צריכים לשמוע את קולכם; שלמה גראזי מנהל השירותים הווטרינריים (בפועל) Shlomoga@moag.gov.il".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן