פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות מאפשר יבוא ביצים במכסות פטורות ממכס

במטרה למנוע מחסור בביצים בשוק המקומי, המכסה, שנפתחה בהתייעצות עם מועצת הלול, בהיקף של 12 מיליון ביצים למשווקי הביצים ועוד כ- 1.2 מיליון ביצים לתעשייה◄מדינת ישראל, מייצרת לעצמה את הרוב המכריע של הביצים הנצרכות בישראל בהיקף של כ-2 מיליארד ביצים בשנה, למעט מחסור מובנה קבוע בהיקף של כ- 150 מיליון ביצים.
ביצים מייבוא במכסות פטורות ממכס
משרד החקלאות מאפשר יבוא ביצים במכסות פטורות ממכס |  עיבוד צילום: שולי סונגו ©

משרד החקלאות מאפשר את יבוא הביצים למדינת ישראל ב’מכסות פטורות ממכס’ כדי למנוע מחסור בביצים ב’שוק המקומי’. במשרד החקלאות, מזדרזים ומבהירים, כי המחסור הנוכחי, נוצר בגלל פער ב’מחזורי הטלה’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

פתיחת ה’מכסות פטורות ממכס’ לוותה בהתייעצות עם ‘המועצה לענף הלול’ בהיקף של 12 מיליון ביצים ל‘משווקי הביצים’ ועוד כ- 1.2 מיליון ביצים ל‘תעשייה הביצים’.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים, כי; מדינת ישראל, מייצרת לעצמה את הרוב המכריע של הביצים הנצרכות בישראל בהיקף של כ-2 מיליארד ביצים בשנה, למעט מחסור מובנה קבוע בהיקף של כ- 150 מיליון ביצים.

בתקופות בהן הביקוש עולה על ההיצע, בעיקר סביב חגי תשרי וחג פסח, מאשר משרד החקלאות את ייבוא הביצים, כדי למנוע מחסור בשוק.

במחצית השנה הזו, ייבאו ביצים, מ-ספרד, פורטוגל ואיטליה לאחר בחינת המדינות לעיל. מתחילת השנה עד יולי 2017, יובאו כ-52 מיליון ביצים למדינת ישראל.

המחסור בביצים בשוק המקומי, נובע בשל תנודות עונתיות גם ב’הטלה’ וגם בביקוש ו’חידוש מחזורי הטלה’. המחסור בביצים מושלם באמצעות ‘ייבוא פטור ממכס’. הוסיפה דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

יצוין, כי מקור מרבית ה’ביצים המיובאות’ הוא ספרד והיבוא, נעשה בפיקוח מלא וקפדני של השירותים הווטרינרים וכן משרד הבריאות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן