חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות מאפשר יבוא ביצים במכסות פטורות ממכס

במטרה למנוע מחסור בביצים בשוק המקומי, המכסה, שנפתחה בהתייעצות עם מועצת הלול, בהיקף של 12 מיליון ביצים למשווקי הביצים ועוד כ- 1.2 מיליון ביצים לתעשייה◄מדינת ישראל, מייצרת לעצמה את הרוב המכריע של הביצים הנצרכות בישראל בהיקף של כ-2 מיליארד ביצים בשנה, למעט מחסור מובנה קבוע בהיקף של כ- 150 מיליון ביצים.
0
0
ביצים מייבוא במכסות פטורות ממכס
משרד החקלאות מאפשר יבוא ביצים במכסות פטורות ממכס |  עיבוד צילום: שולי סונגו ©

משרד החקלאות מאפשר את יבוא הביצים למדינת ישראל ב’מכסות פטורות ממכס’ כדי למנוע מחסור בביצים ב’שוק המקומי’. במשרד החקלאות, מזדרזים ומבהירים, כי המחסור הנוכחי, נוצר בגלל פער ב’מחזורי הטלה’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

פתיחת ה’מכסות פטורות ממכס’ לוותה בהתייעצות עם ‘המועצה לענף הלול’ בהיקף של 12 מיליון ביצים ל‘משווקי הביצים’ ועוד כ- 1.2 מיליון ביצים ל‘תעשייה הביצים’.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים, כי; מדינת ישראל, מייצרת לעצמה את הרוב המכריע של הביצים הנצרכות בישראל בהיקף של כ-2 מיליארד ביצים בשנה, למעט מחסור מובנה קבוע בהיקף של כ- 150 מיליון ביצים.

בתקופות בהן הביקוש עולה על ההיצע, בעיקר סביב חגי תשרי וחג פסח, מאשר משרד החקלאות את ייבוא הביצים, כדי למנוע מחסור בשוק.

במחצית השנה הזו, ייבאו ביצים, מ-ספרד, פורטוגל ואיטליה לאחר בחינת המדינות לעיל. מתחילת השנה עד יולי 2017, יובאו כ-52 מיליון ביצים למדינת ישראל.

המחסור בביצים בשוק המקומי, נובע בשל תנודות עונתיות גם ב’הטלה’ וגם בביקוש ו’חידוש מחזורי הטלה’. המחסור בביצים מושלם באמצעות ‘ייבוא פטור ממכס’. הוסיפה דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

יצוין, כי מקור מרבית ה’ביצים המיובאות’ הוא ספרד והיבוא, נעשה בפיקוח מלא וקפדני של השירותים הווטרינרים וכן משרד הבריאות.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן