"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל צרכנות ירוקה

משרד החקלאות יהיה סלט בחגים אבל בלי הרבה עגבנייה

משרד החקלאות, מבהיר; אין צפי למחסור בתוצרת הטרייה, שכוללת; בשר, ביצים, ירקות ופירות, כאמור, פרט לעגבניות, בהן צפוי מחסור של כ- 20% (אחוזים) מכמות העגבניות לאור עומסי החום בענף החלב, למרות עומס החום בקיץ הנוכחי, שגורם לירידת תנובת החלב ב- 4 קילוגרם בממוצע ליום לפרה, הערכה לא צפוי מחסור בחלב ומוצריו. משרד החקלאות, יעקוב אחר השינויים בשוק ויעדכן את הציבור לקראת החגים.
משרד החקלאות מרגיע, יהיה סלט בחגים אבל בלי הרבה עגבנייה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
משרד החקלאות מרגיע, יהיה סלט בחגים אבל בלי הרבה עגבנייה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

כחלק מהיערכות לקראת חגי תשרי הבאים עלינו לובה ובעקבות ניתוח של נתוני התוצרת החקלאית הטרייה, הודיע, משרד החקלאות, כי יהיה סלט בחגים אבל בלי עגבנייה. אם נדייק יותר בהודעת המשרד, הרי שמדובר בצפי למחסור של כ- 20% מכמות העגבניות שתשווק זאת לאור עומסי החום ששרו הקיץ.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

בכך כמובן לא תמו הסיבות של משרד החקלאות ל"הסמיק" מן המצב, כי הוא ייאלץ לבצע ייבוא מחוץ לארץ של העגבניות מחוץ לארץ, כדי לצנן את העליה במחירים הצפויה  ב'מחיר העגבניות' לקראת החג.

משרד החקלאות מבהיר, מיד, כי אין צפי למחסור בתוצרת הטרייה, אשר כוללת; בשר, ביצים, ירקות ופירות, כאמור, פרט לעגבניות, בהן צפוי מחסור של כ- 20% (אחוזים) מכמות העגבניות לאור עומסי החום בענף החלב, למרות עומס החום בקיץ הנוכחי, שגורם לירידת תנובת החלב ב- 4 קילוגרם בממוצע ליום לפרה, הערכה לא צפוי מחסור בחלב ומוצריו.

בענף בשר הבקר לא צפוי מחסור. בענף העוף (פטם לבשר), לא צפוי מחסור, היקף הייצור נמצא בתפוקה מקסימאלית ואף צפויים עודפים בעוף הקפוא.

█ ביום ראשון שלאחר שני ימי החג של ראש השנה והשבת, יהיה מחסור בביצים בנקודות המכירה שלא התארגנו לקראתו מראש.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגברת דפנה יוריסטה מסרה לפורטל 'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינהכי בענף הביצים, במטרה למנוע מחסור בביצים בשוק המקומי לקראת חגי תשרי בהם עולה הביקוש לביצים, ולאור בקשות נציגי החקלאים, פתח משרד החקלאות את מכסת ייבוא לתקופת החגים בהיקף של כ-30 מיליון ביצים במכסה פטורה במכס.

פתיחת המכסה לייבוא ביצים הינה הליך שגרתי החוזר על עצמו כמדי שנה בתקופת החגים. פתיחת המכסה, נעשתה מבעוד מועד, מתוך ההנחה שהיבואנים, יביאו ביצים רק בהתאם לביקוש ולצרכים של המשווקים. הביצים צפויות להיות מיובאות ממדינות, כמו; ספרד, פורטוגל ואיטליה.

ביום ראשון (24.09.17) שלאחר שני ימי החג של ראש השנה והשבת, יהיה מחסור בביצים בנקודות המכירה שלא התארגנו לקראתו מראש.

מאחר ובשני ימי החג וכן בשבת, לא יאספו ביצים בלולים, הביצים תגענה לחנויות לקראת יום ראשון בלילה. על כן, המליץ משרד החקלאות ל-רשתות השיווק להתארגן בהתאם, מבעוד מועד, על מנת להבטיח אספקה סדירה של ביצים ביום ראשון בבוקר.

משרד החקלאות ממשיך לעקוב אחר השינויים בשוק ויעדכן את הציבור לקראת החגים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן