פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

כדורסל ספורט ישראל פלילים

סמי בכר שופט הכדורסל לשעבר, הורשע בהעלמות מס

בית המשפט המחוזי, קיבל את עמדת המדינה וקבע, כי בית משפט השלום, שגה, כשקבע, כי לשופט הכדורסל לשעבר סמי בכר, יש וחלה הגנה מן הצדק ובעקבות זאת הרשיע את שופט הכדורסל הבינלאומי לשעבר, בעבירות שיוחסו לו. בעקבות המלצת בית המשפט, הסכימו הצדדים לעונש של מאסר על תנאי וקנס.
שופט הכדורסל לשעבר סמי בכר, הורשע בהעלמות מס | צילום: עודד קרני, אתר מנהלת הליגה)
סמי בכר

בית משפט המחוזי בעיר תל אביב (הרכב בראשותה של כב’ השופטת דבורה ברלינר) קיבל את עמדת המדינה בערעור על פסק דינו של בית משפט השלום בתל אביב בעניינו של שופט הכדורסל הבינלאומי לשעבר, סמי בכר וקבע, כי לא חלה במקרה זה הגנה מן הצדק הנשענת על אכיפה בררנית. בית המשפט הרשיע את בכר בביצוע עבירות מס, וכן גזר את דינו ל- 8 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 20,000 ₪.

  ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

דוברת מחוז מרכז של משרד המשפטים עורכת דין רוני ליבנה, מסרה, לפורטל כאן נעים, כי; כזכור, ביום 18.12.16, קבע בית משפט השלום בתל אביב, כי כתב האישום כנגד בכר, הנו בטל בגין הגנה מן הצדק אכיפה בררנית, וזאת למרות שקבע שבכר ביצע שורה של עבירות של העלמות מס.

בכך, נטען השמיט השופט בכר, במרמה הכנסה בסך 850,000 ש”ח בין השנים; 2001-2008 וזאת במסגרת עיסוקו כשופט כדורסל בחוץ לארץ, בהם במסגרת היורוליג, במסגרת יול”ב ו-פיב”א. ואף קבע, כי הסבריו של בכר להעלמת ההכנסות הינם; “תירוצים קלושים ואומללים“.

 הסבריו של בכר להעלמת ההכנסות הינם; “תירוצים קלושים ואומללים”

בית משפט השלום, קבע, כי היות שרק כנגד בכר, הוגש כתב אישום בגין העלמת הכנסות בחוץ לארץ מבין כל השופטים שנחקרו בגין העלמת הכנסות מעיסוק השפיטה בחוץ לארץ , הרי שדין כתב האישום כנגדו להתבטל, וזאת למרות שהוא העלים את סכום ההכנסות הגבוה ביותר מבין כל השופטים שעסקו בשיפוט בחוץ לארץ  וכן פעל בדרכים שונות של מרמה על מנת להעלים הכנסות אלה מפקיד השומה.

המדינה ערערה על הכרעת הדין וטענה, כי בין בכר לשופטים האחרים, יש כאמור שוני מהותי ובכל מקרה לא היה מקום לבטל את כתב האישום כנגדו. בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת המדינה וקבע, כי בית משפט השלום, שגה, כשקבע, כי לבכר, יש וחלה הגנה מן הצדק ובעקבות זאת הרשיע את שופט הכדורסל הבינלאומי לשעבר, סמי בכר בעבירות שיוחסו לו.

בעקבות המלצת בית המשפט, הסכימו הצדדים לעונש של מאסר על תנאי וקנס. בית המשפט, ציין בהחלטתו כי; “אנו רואים להבהיר, כי קיבלנו את עמדת המדינה לפיה לא עומדת למשיב במקרה זה הגנה מן הצדק הנשענת על אכיפה בררנית וגם לא כל היבט אחר של הגנה מן הצדק. נראה לנו, כי בנושא זה, שגה בית משפט קמא שעל כן גם המלצנו כפי שהמלצנו”(עמוד 9).

את התיק ניהלו עורך הדין אלון גילדין ועורכת דין פנינית בן עמי מטעם פרקליטות מיסוי וכלכלה.

אל פסק דין בערעור שופט הכדורסל סמי בכר מיום 29.05.17.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן