"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

כדורסל ספורט ישראל פלילים

סמי בכר שופט הכדורסל לשעבר, הורשע בהעלמות מס

בית המשפט המחוזי, קיבל את עמדת המדינה וקבע, כי בית משפט השלום, שגה, כשקבע, כי לשופט הכדורסל לשעבר סמי בכר, יש וחלה הגנה מן הצדק ובעקבות זאת הרשיע את שופט הכדורסל הבינלאומי לשעבר, בעבירות שיוחסו לו. בעקבות המלצת בית המשפט, הסכימו הצדדים לעונש של מאסר על תנאי וקנס.
שופט הכדורסל לשעבר סמי בכר, הורשע בהעלמות מס | צילום: עודד קרני, אתר מנהלת הליגה)
סמי בכר

בית משפט המחוזי בעיר תל אביב (הרכב בראשותה של כב' השופטת דבורה ברלינר) קיבל את עמדת המדינה בערעור על פסק דינו של בית משפט השלום בתל אביב בעניינו של שופט הכדורסל הבינלאומי לשעבר, סמי בכר וקבע, כי לא חלה במקרה זה הגנה מן הצדק הנשענת על אכיפה בררנית. בית המשפט הרשיע את בכר בביצוע עבירות מס, וכן גזר את דינו ל- 8 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 20,000 ₪.

  ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

דוברת מחוז מרכז של משרד המשפטים עורכת דין רוני ליבנה, מסרה, לפורטל כאן נעים, כי; כזכור, ביום 18.12.16, קבע בית משפט השלום בתל אביב, כי כתב האישום כנגד בכר, הנו בטל בגין הגנה מן הצדק אכיפה בררנית, וזאת למרות שקבע שבכר ביצע שורה של עבירות של העלמות מס.

בכך, נטען השמיט השופט בכר, במרמה הכנסה בסך 850,000 ש"ח בין השנים; 2001-2008 וזאת במסגרת עיסוקו כשופט כדורסל בחוץ לארץ, בהם במסגרת היורוליג, במסגרת יול"ב ו-פיב"א. ואף קבע, כי הסבריו של בכר להעלמת ההכנסות הינם; "תירוצים קלושים ואומללים".

 הסבריו של בכר להעלמת ההכנסות הינם; "תירוצים קלושים ואומללים"

בית משפט השלום, קבע, כי היות שרק כנגד בכר, הוגש כתב אישום בגין העלמת הכנסות בחוץ לארץ מבין כל השופטים שנחקרו בגין העלמת הכנסות מעיסוק השפיטה בחוץ לארץ , הרי שדין כתב האישום כנגדו להתבטל, וזאת למרות שהוא העלים את סכום ההכנסות הגבוה ביותר מבין כל השופטים שעסקו בשיפוט בחוץ לארץ  וכן פעל בדרכים שונות של מרמה על מנת להעלים הכנסות אלה מפקיד השומה.

המדינה ערערה על הכרעת הדין וטענה, כי בין בכר לשופטים האחרים, יש כאמור שוני מהותי ובכל מקרה לא היה מקום לבטל את כתב האישום כנגדו. בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת המדינה וקבע, כי בית משפט השלום, שגה, כשקבע, כי לבכר, יש וחלה הגנה מן הצדק ובעקבות זאת הרשיע את שופט הכדורסל הבינלאומי לשעבר, סמי בכר בעבירות שיוחסו לו.

בעקבות המלצת בית המשפט, הסכימו הצדדים לעונש של מאסר על תנאי וקנס. בית המשפט, ציין בהחלטתו כי; "אנו רואים להבהיר, כי קיבלנו את עמדת המדינה לפיה לא עומדת למשיב במקרה זה הגנה מן הצדק הנשענת על אכיפה בררנית וגם לא כל היבט אחר של הגנה מן הצדק. נראה לנו, כי בנושא זה, שגה בית משפט קמא שעל כן גם המלצנו כפי שהמלצנו"(עמוד 9).

את התיק ניהלו עורך הדין אלון גילדין ועורכת דין פנינית בן עמי מטעם פרקליטות מיסוי וכלכלה.

אל פסק דין בערעור שופט הכדורסל סמי בכר מיום 29.05.17.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן