ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

מסחר | תעשייה

ניתן לייבא סבון תמרוקים על בסיס הצהרת יבואן בלבד

ההחלטה זו צפויה להפחית עלויות היבוא בכ-300,000 ₪ בשנה ◄ הממונה על התקינה, מר יעקב וכטל: "אנו פועלים, במטרה להביא להפחתת יוקר המחיה. אני מצפה, כי הורדת עלויות הייבוא עבור היבואנים, תבוא לידי ביטוי בהפחתת עלויות המוצרים עבור הצרכנים".
ממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל; ניתן לייבא סבון תמרוקים על בסיס הצהרת יבואן בלבד
ממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל | עיבוד: שולי סונגו©

מריח נהדר: החל מה- 1 באפריל 2017, לא נדרשים עוד ‘בדיקות יבוא לסבון תמרוקים’ ומוצרים אלו נכנסו אל השוק על סמך הצהרות היבואנים באשר להתאמת  המוצרים ל’תקן הרשמי’ החל עליהם – כך אישר והודיע אתמול (שני, ז’ ניסן תשע”ז) הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

על פי נתוני משרד הכלכלה והתעשייה, החלטה זו תפחית את עלויות היבוא בכ- 300 אלף ₪ בשנה.

הממונה על התקינה, מר יעקב וכטל; “אנו בוחנים את כלל המוצרים המיובאים ובכל מקום, בו ניתן להקל על הנטל הרגולטורי, להסיר חסמים ולהפחית עלויות – אנו פועלים, במטרה להביא להפחתת יוקר המחיה. אני מצפה, כי הורדת עלויות הייבוא עבור היבואנים, תבוא לידי ביטוי בהפחתת עלויות המוצרים עבור הצרכנים“.

█ הממונה על התקינה, מר וכטל; בכל מקום בו ניתן להקל על הנטל הרגולטורי, להסיר חסמים ולהפחית עלויות – אנו פועלים

משרד הכלכלה, מקדם מדיניות זו באשר למגוון מוצרים נוספים, תוך הבטחת בטיחות ובריאות המשתמשים וזאת על ידי העמקת פעילות הפיקוח והאכיפה בשווקים.

יודגש, כי המשמעות של הקלה בבדיקות והעברת המוצר לקבוצה 3 – הינה שהחל מהיום ‘מכון התקנים’ יסתמך רק על הצהרת היבואן ללא בדיקות נוספות, לשם מתן היתר היבוא, בשונה מהמצב היום, המחייב גם בדיקת דגם המוצר עצמו.

מדובר בהקלה רגולטורית המביאה עמו ציפייה להשפעה על מחיר המוצרים ומשכך, על התחרות בשוק והיצע המחירים.

█ מנהל התקינה

מנהל התקינה פועל מכוח חוק התקנים תשי”ג – 1953 ופועל במטרה;

  • להעלות את איכות המוצרים.
  • להבטיח את בטיחות המוצרים.
  • להגביר תחרותיות התעשייה הישראלית בשווקים הבינלאומיים והמקומיים.
  • להסיר חסמי סחר בין לאומי.
  • להקל על ההכרה ההדדית בין ישראל לשותפותיה בבדיקות התאמה של מוצרים לדרישות התקנים.

תחומי אחריות:
הכרזה, בקרה ואכיפת התקנים הרשמיים בישראל. תקנים רשמיים מחייבים בייצור, בייבוא ובשיווק. קביעת המדיניות המקרו-כלכלית באמצעות מהלכים בתקינה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן