מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

כאן סלבס ישראל

חופי ישראל – נוף הולך ונעלם

חוף הים התיכון של ישראל הוא משאב במחסור, המצוי תחת איום הולך וגובר. מתוך 190 ק”מ של חופים, תפוסים 60 ק”מ על ידי מתקני תשתית, מחנות צבא ושטחי תעשייה – וסגורים בפני הציבור
חוף הים התיכון של ישראל הוא משאב במחסור, המצוי תחת איום הולך וגובר. מתוך 190 ק”מ של חופים, תפוסים 60 ק”מ על ידי מתקני תשתית, מחנות צבא ושטחי תעשייה – וסגורים בפני הציבור.

gulf_binyamin_215_k-n_01.jpg

כ-60 ק”מ הם חופים המצויים בתחומי ערים, חופים אורבניים , המצויים בשנים האחרונות תחת לחצי פיתוח עצומים. בחלק מערי החוף (אשקלון, הרצליה, תל אביב חיפה ועוד) בוצע בשנים האחרונות בינוי מאסיבי בחוף הים ונבנו מבנים ימיים אשר גרמו לפגיעה בלתי הפיכה בזכות הציבור להנות מן החוף ובסביבה: חופי רחצה הצטמצמו ובחלקם נעלמו, מצוקי כורכר נהרסו, הנוף אל הים נחסם מאחורי חומת מבנים, והגישה החופשית של הציבור אל החוף נחסמה.

לאורך כל ערי החוף מקודמים פרויקטים נוספים הכוללים בינוי בהיקף רב על החוף ובמים – ללא תכניות עירוניות כוללות, וללא התחשבות מספקת בהגנה על החוף.

בחינת מכלול התכניות המקודמות על ידי גורמים שונים לאורך החופים מעלה, כי לא קיים כמעט קילומטר אחד רצוף הפנוי מיוזמת פיתוח כלשהי… אין ספק, כי אם תמשך מגמה זו של “עסקים כרגיל” תגרם לחופי הארץ פגיעה בלתי הפיכה, ומשאב טבעי וציבורי זה יעלם לחלוטין.

הסיכונים העיקריים הם:

תפיסת חוף הים על ידי בינוי מאסיבי, וה”סנוניות” הראשונת כבר כאן: מגדלי חוף הכרמל בחיפה, “סי אנד סאן” בתל אביב, כפר הים בחדרה, מרינה אשקלון.

בנית מבנים וגדרות לאורך החוף מקטינה את תחום החוף הנגיש לציבור ואת חופש המעבר של הציבור אל ולאורך החוף.

גרעון מחמיר במאזן החול החופי, המעניק לחוף את אופיו המיוחד ומגן עליו מפני ארוזייה וכלייה. הקמת מבנים ימיים גורמת להפרעה לתנועות החולות ולצמצום חופי הרחצה.

בעיות זיהום קשות ממקורות שונים, אשר בחלקם הגדול הם בבחינת פצצת זמן מתקתקת.

מאמר זה מוגש באדיבות החברה להגנת הטבע. תצלום מפרץ בנימין, כפר הים, חדרה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן