"מוזר, נחמד וטוב": 50 שנה להתנדבות בקיבוצים

התנועה הקיבוצית מציינת 50 שנה להגעת המתנדבים והמתנדבות – אותם צעירים שבאו מחו"ל לעזור בעבודה בקיבוצים ולחוות מקרוב חיים שיתופיים. כתבתו של רובי המרשלג, מתוך חדשות הערב 18.10.18.

פורום כאן נעים

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות בכנסת

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות חגיגית בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת לפני שנתיים 26.12.16. שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – זוחלים

זוחלים - מדוע הנחשים ויתרו על הרגליים, ההבדל בין נשיפה לשיפה, מטבעונים עושים אהבה, ההצלחה הגדולה של הצפע, והחרדון הקדמון מהערבה. צלם ובמאי: משה אלפרט. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות. חנוכה שמייח.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה, צמחוני יותר בריא בקלי קלות

חוזליטו

חוסה חימנס פרננדס (1943), הידוע בשם הבמה חוזליטו (חוסליטו), זמר ספרדי שהתפרסם והצליח בשנות ה-50 וה-60. אחד מילדי הפלא המפורסמים והמצליחים בכל הזמנים. התפרסם בקול סופרן מיוחד במינו. הפופולריות שלו הייתה לא רק במדינות דוברות ספרדית, אלא גם במדינות צפון אירופה ובאגן הים התיכון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל

מרכז מורשת בגין בסרט: ’חומות של שתיקה’ על ההדלפות

בסרט החשוב "חומות של שתיקה" עולה את סוגיית ההדלפות מ-’ועדת חוץ וביטחון של הכנסת’ תקציב הביטחון של המדינה, המעורר מדי שנה מאבקים גדולים, הקרבות בין צה"ל לדרג הפוליטי ב’מבצע צוק איתן’ ועוד. בין המרואיינים שמספרים על חשיבות עבודת הוועדה והמידע אליו נחשפו, לעומת התקופה בה כיהנו חלק כ’שרי קבינט’.

ב’מרכז מורשת בגין’ בירושלים, יתקיים הערב (יום שני ה-5 בספטמבר, ב אלול התשע’ו, בשעה 19.45) אירוע מיוחד ומסקרן לכבוד סרט התעודה; "חומות של שתיקה" שנעשה עבור ’ערוץ הכנסת’ אותו ביימו גדעון אלון ויהודית אגסי, המספקים הצצה ייחודית אל החדרים הסגורים של ’ועדת חוץ וביטחון של הכנסת’ לאורך השנים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

אל הקדימון של הסרט "חומות של שתיקה" שודר לראשונה ב-ערוץ הכנסת בחודש שעבר.

לאחר הקרנתו של הסרט (שאורכו כ-45 דקות) יתקיים דיון בהנחיית הבמאי, העיתונאי והכתב הפרלמנטרי של עיתון ’ישראל היום’ מר גדעון אלון, בו יועלה נושא מעמדה של ’ועדת החוץ והביטחון’ ועל יכולתה לפקח ולבקר את צה"ל ומערכת הביטחון.

בדיון, ישתתפו יו"ר הועדה ח"כ אבי דיכטר (סיעת הליכוד) ח"כ יעקב פרי (סיעת יש עתיד) וח"כ עומר בר-לב (סיעת המחנה הציוני). הכניסה לציבור הרחב – ללא כל תשלום!

בסרט החשוב הזה "חומות של שתיקה" עולה את סוגיית ההדלפות מ-’ועדת חוץ וביטחון של הכנסת’ תקציב הביטחון של המדינה, המעורר מדי שנה מאבקים גדולים, הקרבות בין צה"ל לדרג הפוליטי ב’מבצע צוק איתן’ ועוד.

בין המרואיינים שמספרים על חשיבות עבודת הוועדה והמידע אליו נחשפו, לעומת התקופה בה כיהנו חלק כ’שרי קבינט’ תוכלו לצפות בכב’ נשיא המדינה מר ראובן ריבלין, השר יובל שטייניץ, ח"כ עפר שלח, השר לשעבר מר משה ארנס, השר יוסי שריד ז"ל ועוד.

"דברים שרואים מכאן לא רואים משם"

בין השאלות העולות בסרט, האם לוועדה המקיימת את דיוניה ב-דלתיים סגורות, יש את הכלים והיכולת לקיים פיקוח של ממש על צה"ל ומערכת הביטחון, האם הדיונים שלה אפקטיביים, או שחברי הוועדה הם רק בבחינת שותפי סוד הנחשפים למידע רגיש ומדוע הוקמו ועדות המשנה.

בסרט, יבחן גם תפקוד הוועדה ב-מלחמות ובמבצעים כמו; מלחמת לבנון השנייה, המלחמה בעיראק, האינתיפאדה השנייה ו-מבצע צוק איתן.

סרט התעודה; "חומות של שתיקה" חושף מאבקים קשים שהיו בין משרד הביטחון וצה"ל לבין הכנסת בעקבות המלחמה בעיראק (בין יו"ר הוועדה דאז, ח"כ יובל שטייניץ לבין שר הביטחון דאז מר שאול מופז) וכן ביקורת קשה של מופז שכיו"ר הוועדה אשר האשים את ראש הממשלה מר בנימין נתניהו באמירת שקר ל’ועדת חוץ וביטחון של הכנסת’.

סרט התעודה; ’חומות של שתיקה’ על הרושם הראשוני בכל זאת ו/או בסופו של דבר, נותנים, משום שיש גם מקום אל חומות של תקווה.

הציבור הרחב מוזמן אל ’מרכז מורשת בגין’ בירושלים, בו יתקיים הדיון בסרט מחר, יום שני ה-5 בספטמבר, ב אלול התשע’ו, בשעה 19.45.

אל הקדימון של הסרט "חומות של שתיקה" שודר לראשונה ב-ערוץ הכנסת בחודש שעבר.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! לחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
 • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

  Add Comment

  Click here to post a comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  דילוג לתוכן