מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל מזג אוויר

רשות הכינרת: מאות נופשים הגיעו לחופי הכינרת חקלאים נאלצים להשקות

רפי נוי, מנכ"ל אגודת מים בגליל; "עד כה נאלצנו להשקות אלפי דונמים של שדות חקלאיים ובמידה ולא ירד גשם המצב רק יחמיר" - עשור האחרון, נאלצנו רק פעם אחת להשקות במהלך פברואר, זה היה בשנת 2014 שהוגדרה כ"שנת בצורת" לחקלאות ◄ הבעלים של יקב בזלת הגולן, יואב לוי; "לגפנים בכרמי היין, הנמצאים ב"תרדמת חורף", עדיפה התעוררות לאדמה יבשה ולא רטובה מגשמים. שילוב של מנות קור ויובש, מטיב עם איכות הענבים.
נופשים בחופי הכינרת
נופשים בחופי הכינרת

שרב באמצע פברואר? באמצע החורף? אכן כך, כבר מיום שני השבוע, החלו להגיע עשרות משפחות ובני נוער לחופי הכינרת, בהמשך השבוע ככל שהטמפרטורה עלתה, כמו היום עם טמפרטורות שנשקו ל-30 מעלות, הגיעו נופשים רבים יותר אל חופי הכינרת. עדכון לשעה זו בעוד הלילה, על פי השירות המטאורולוגי הישראלי, בשבת, ייתכן טפטוף ורק בראשית השבוע הבא, יהיה מעונן חלקית בצפון הארץ, יחל לרדת גשם שיתפשט בהדרגה עד למרכז הארץ.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מנהל “חוף חלוקים – כורסי – לבנון” של רשות הכינרת, מר גדי שטרית, אמר, כי; “אני עובד בכינרת כבר שנים רבות ולא זכור לי מתי היה חום כזה באמצע חודש חו. בהחלט מדובר בחום קיצוני ונופשים רבים הגיעו לחופי הרשות ליהנות מהקיץ שבאמצע החוף…”.

משרד ’תקשורות – יעל שביט יחסי ציבור ותקשורת’, מסר באמצעות שלום אלבז לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ | סקירת חדשות ואירועים ב’רשויות מקומיות’ כי; ברשות הכינרת, החלו בשבועות האחרונים בהיערכות לחודשי הקיץ ופתיחת עונת הרחצה כשבין היתר נציגי הרשות הגיעו אל חופי הכינרת על מנת לאסוף דגימות מים לבדיקה.

השנה השחונה, נותנת אותותיה לא רק באגם הכנרת, שעלה עד כה רק ב-36 סנטימטר, גם הספיקה בנחלי הצפון, נמוכה במיוחד 5.20 מ”ק מים לשנייה בלבד, כשהממוצע הינו 7.59 מ”ק מים לשנייה.

נאלצנו להשקות אלפי דונמים של שדות חקלאיים

בניגוד לנופשים בכינרת, מי שאינם נהנים ממזג האוויר החם הם ה’חקלאים’ שנאלצים באופן חריג להשקות את השטחים החקלאיים כבר כעת, באמצע פברואר.

“עד כה נאלצנו להשקות אלפי דונמים של שדות חקלאיים ובמידה ולא ירד גשם המצב רק יחמיר” – אמר תא”ל (במיל) רפי נוי, מנכ”ל אגודת מים בגליל; “בעשור האחרון, נאלצנו רק פעם אחת להשקות במהלך פברואר, זה היה בשנת 2014 שהוגדרה כ’שנת בצורת’ לחקלאות. המצב לא טוב, ל’מאגרי המים’ בגולן עד כה לא נכנס אפילו קוב אחד של מים והם ריקים…” ציין מר נוי.

כרם פארס 900 מטר מעל פני הים  צילום יקב בזלת הגולן  עיבוד צילום שולי סונגו ©
כרם פארס 900 מטר מעל פני הים

ראוי לציין כי, החקלאים נמצאים בעיצומו של מאבק כנגד התיקון ב’חוק המים’ המציע להלאים את אגודות המים ולהפוך את חברת “מקורות” למונופול, מה שייקר באופן משמעותי את מחיר המים לחקלאות.

מר עופר ברנע מחברת ג”ג של החברה לפיתוח הגליל; “פברואר השנה, מאוד שחון וניחן מזג אוויר קיצי, אין אנו יכולים להמתין לגשמים שאולי יגיעו בהמשך וכבר התחלנו להשקות את גידולי החורף; החיטה, תפוחי האדמה הגזר ואפונה בצורה אינטנסיבית, כאילו שיורדים כ-50 מ”מ גשם, כפי שהיה בשנים עברו. ברור לכולנו, כי יהיו השלכות גם על ’גידולי הקיץ’ ונצטרך לבצע שינויים בתכניות”.

ההתמודדות עם הצורך בהשקיה רבה בעונת ’חורף שחון’ זה, יחד עם הקיצוץ של רשות המים ב-25% מכמות המים ל’חקלאות’ עקב השנה השחונה והדיונים בכנסת סביב תיקון 27 ב’חוק המים’, הגבירו את החששות בקרב החקלאים.

הבעלים של יקב בזלת הגולן, מר יואב לוי, אומר, כי; “לגפנים ב-כרמי היין, הנמצאים ב”תרדמת חורף”, עדיפה התעוררות לאדמה יבשה ולא רטובה מגשמים. שילוב של מנות קור ויובש, מטיב עם איכות הענבים. אך יחד עם זאת עבור שאר ענפי החקלאות, מקווים, כולנו, כי יהיו אירועי גשם נוספים”.

תחזית בראשית השבוע הבא: מעונן חלקית בצפון הארץ, יחל לרדת גשם

בעוד הלילה, על פי השירות המטאורולוגי הישראלי, יהיה מעונן חלקית בעננות בגובה רב עד בהיר. מחר (שישי); יהיה נאה. יוסיף להיות חם ויבש מהממוצע עד שרבי בשפלה, בעמקים ובנגב.

לקראת הצהריים, יוסע לאזורנו אוויר קריר יותר ולח, הטמפרטורות, ירדו לאורך החוף והשפלה. יתכנו הגבלות ראות. רק בשבת, ייתכן טפטוף, כשבמהלך השבת, יהיה מעונן חלקית והטמפרטורות ירדו במידה ניכרת אך עדיין תהינה מעט גבוהות מהממוצע.

בראשית השבוע הבא ביום ראשון (21/02), יהיה מעונן חלקית. תנשבנה רוחות דרום מערביות ערות. בצפון הארץ, יחל לרדת גשם שיתפשט בהדרגה עד למרכז הארץ. הטמפרטורות, יוסיפו לרדת. יתכן אובך. לקראת ערב, הגשמים יתחזקו וילוו בסופות רעמים בודדות. קיים חשש משיטפונות בים המלח ומדבר יהודה.

שני (22/02), יהיה מעונן עם גשמים לפרקים מצפון הארץ עד לנגב. ייתכנו סופות רעמים בודדות. קיים חשש משיטפונות והצפות במקומות המועדים. הטמפרטורות, תהינה מעט נמוכות מהממוצע.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן