ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

חדשות כאן ישראל

איכות השלטון אל היועמש לפתוח מיד בבדיקת התנהלות לשכת שרת התרבות

פניית התנועה לאיכות השלטון, אל היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין לבדיקת התנהלות לשכת שרת התרבות בעקבות החשדות; "מינויים פוליטיים של אנשים חסרי התאמה לדרישות התפקיד, כמו גם העברת כספים והתקשרויות ללא מכרז – מהווים פגיעה חמורה בכללי המנהל התקין, ויתרה מכך אף פוגעים קשות באמון הציבור ברשויות השלטון".
0
0
מירי רגב שרת התרבות ו-היועץ המשפטי לממשלה עורך דין יהודה וינשטיין | רקע: לוגו התנועה למען איכות השלטון בישראל
מירי רגב | יהודה וינשטיין

בעקבות תחקיר ערוץ 10 על “יומן הג’ובים” הודיעה היום (יום חמישי, ל’ בחשון, תשע”ו) התנועה למען איכות השלטון בישראל (ע”ר) כי פנתה אל היועץ המשפטי לממשלה עו”ד יהודה וינשטיין העומד בראש המערכת המשפטית של הרשות המבצעת ושל השירות המשפטי הציבורי, בקריאה לבדיקת התנהלות שרת התרבות ח”כ מירי רגב בעקבות חשדות למינויים פוליטיים בלתי ראויים והתקשרויות אסורות ללא מכרז.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בתחקיר, אשר פורסם ב’ערוץ 10’ נחשף יומן של איתן כהן, ראש המטה המוניציפאלי במשרד התרבות, אשר בו הופיעה רשימת מינויים פוטנציאלים של פעילים פוליטיים הקשורים למפלגת הליכוד, לתפקידים שונים בגופים ציבוריים הכפופים למשרד התרבות והספורט.

רות מרגולין, דוברת התנועה למען איכות השלטון, הוסיפה ומסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; יתרה מכך, בראיון שנערך הבוקר עם מאיר סוויסה, יועץ התקשורת של השרה מירי רגב, טען סוויסה לגבי “פרשת המינויים”, כי “כך צריך להיות” זאת לאחר שאישר את קיומם של היומן ורשימת המינויים.

התבטאויות אלו המצדיקות מינויים פוליטיים של מקורבים לתפקידים בגופים הכפופים למשרד התרבות רק מחזקות את החשש לאי-סדרים והתנהלות בלתי תקינה של לשכת השרה.

פרשה זו, מצטרפת לחשד שהתעורר לאחרונה לפיו כ-2.5 מיליון ₪ הועברו למשרד הפרסום יהושע TBWA על ידי משרד התרבות, ללא מכרז ובניגוד לחוק, וזאת בתמורה לקבלת שירותי פרסום.

לאחר חשיפת פרשת המכרז פנתה התנועה ביום 3.9.2015 אל משרד התרבות בבקשה על פי חוק חופש המידע, תשנ”ח–1998 לקבלת חוזי ההתקשרות עם משרד הפרסום ומסמכים נוספים.

מאז פניית התנועה, חלפו למעלה מחודשיים, ולא נמסרה כל תגובה מטעם משרד התרבות, זאת בניגוד מוחלט להוראות החוק.

מתוך הפנייה של התנועה למען איכות השלטון, אל יועמ”ש, עולה, כי נכתב בין היתר; “מינויים פוליטיים של אנשים חסרי התאמה לדרישות התפקיד, כמו גם העברת כספים והתקשרויות ללא מכרז – מהווים פגיעה חמורה בכללי המנהל התקין, ויתרה מכך אף פוגעים קשות באמון הציבור ברשויות השלטון”.

אמש פרסמה שרת התרבות והספורט חברת כנסת מטעם סיעת הליכוד הגב’ מירי רגב את תגובתה הראשונה בדף הפייסבוק שלה, לא נגענו; “חברות וחברים, זה לא סוד שתבעתי את ערוץ 10 ב-מיליון שקלים על דברי הדיבה כנגדי ועל השקרים שהם פרסמו עלי ושהתבררו במהרה כחסרי שחר. הם חזרו בהם וגם כלי תקשורת נוסף התנצל.

בעלי דרור, יעץ לי לוותר על התביעה, כי בכל זאת מדובר בהמון כסף שאני משלמת מכיסי הפרטי, אבל החלטתי שאני לא מוותרת ונלחמת על שמי הטוב במטרה להעביר מסר שנחצה כאן גבול מסוכן.

מאז אני נמצאת תחת מתקפה ספציפית של ערוץ 10. זה כולל שאילתות הזויות ובדיקות שכתבי הערוץ עורכים עלי באופן חריג ויוצא דופן. ברור לי שאני אשת ציבור שאמורה להתנהל בשקיפות וכמובן ביושר ובהגינות – כך אני פועלת. אני מצפה שכך תנהג גם התקשורת. אם לא באובייקטיביות אז לפחות בהוגנות.

כולנו בני אדם, כולנו ברגע של כעס אומרים דברים קשים לקרובים לנו ומותר לנו. לא גאה בזה אבל זה קורה.

הערוץ, פנה לתגובתי בדבר הקלטה בה נאמרים דברים קשים על היועץ ויינשטיין. לא שמעתי אותה ואינני זוכרת שאמרתי אמירה זו. אם אכן הדברים נאמרו, הם נאמרו בעידנא דריתחא ואין באמירה זו, אם אכן נאמרה, לשקף את עמדתי ואת תחושותיי כלפי היועץ אותו אני מעריכה, מכבדת ומוקירה. התקשרתי אליו והתנצלתי בפניו על אמירה זו, אם אכן נאמרה”. כתבה שרת התרבות והספורט הגב’ רגב.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן