מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

אינטרנט חדשות

גוגל (Google), חוגג היום 27.09.2014, יומולדת 16 שנים להיווסדו

לכבוד האירוע, מוחלף הלוגו של החברה למשך 24 שעות בכל גרסאותיו של מנוע החיפוש ◄ גם היום גוגל (Google), הוא מנוע החיפוש הפופולרי ביותר כיום ברשת האינטרנט העולמית ◄ בשנים 2004-2005, נפל יום ההולדת ליום השביעי בחודש. לחידה הזו, מדוע תאריכים שונים מדי פעם? ענו דוברי החברה, בעבר; “יום ההולדת, משתנה בהתאם לעיתוי של מתי שבא להם לטעום מן העוגה” ◄ מזל טוב, גוגל.
גוגל (Google), חוגג היום 27.09.2014, יומולדת 16 שנים להיווסדו
גוגל (Google), חוגג היום 27.09.2014, יום הולדת 16 שנים להיווסדו

היום (שבת) 27.09.2016, חוגג אתר גוגל (Google), המספק שירותי חיפוש מידע ופרסום ברשת, רשתות חברתיות מקוונות ומערכת הפעלה למכשירים ניידים את יום הולדתו ה-16 מאז פרץ אל רשת האינטרנט העולמית. כהרגלו, בירך מנוע חיפוש גוגל (Google), את עצמו באיור, אנימציה, המאנישה את הלוגו של “גוגל”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’.

האות; ’G’ בלוגו של “גוגל” מסמלת את ההורים שעם כובע מסיבה (כובע ליצן) מסמנים בעיפרון על הקיר הלבן את גובהה הראשון של האות; ’O’ האדומה ולאחר מכן, את גובהה של האות; ’l’ הירוקה הגבוהה. האות; ’O’, שבתחילה הייתה כל כלך נלהבת, כמה גדלה מאז המדידה האחרונה שלה, מתאכזבת בראותה, כי האות; ’l’ היא הרבה יותר גדולה. כדי לציין את המספר 16. לכבוד האירוע המיוחד, מחליף האיור את הלוגו של חברת “גוגל” למשך 24 שעות בכל גרסאותיו של מנוע החיפוש.

בעוד שבשנים 2004-2005, נפל יום ההולדת של Google ליום השביעי בחודש. לחידה הזו, מדוע תאריכים שונים מדי פעם? ענו דוברי החברה, בעבר, כי; יום ההולדת, משתנה בהתאם לעיתוי של מתי שבא להם לטעום מן העוגה. זכותם, לא?!

◄ דברים מדהימים שלא ידעת על Google ענק מנועי חיפוש

כאמור, השנה שנת 2014, הגיע ענק מנועי החיפוש ’Google’ ליום הולדתו ה-16. חב’ גוגל, נוסדה על ידי לארי פייג ו-סרגיי ברין אשר מחזיקים כיום ב- 14% (אחוזים) מהמניות. שני המייסדים היו סטודנטים לדוקטורט ב’אוניברסיטת סטנפורד’ באותו הזמן.

Google התאגד כחברה פרטית ב -4 בספטמבר, 1998. ההנפקה הראשונה של ענקית האינטרנט התקיימה ב- 19 באוגוסט, 2004. חברת מנוע החיפוש, הוקמה במטרה “לארגן את המידע בעולם ולהפוך אותו לנגיש ושימושי”.

▼ “אל תהיי רשע!”

מעטים יודעים, כי הסיסמה הלא רשמית של גוגל באותו הזמן הייתה; “אל תהיי רשע!”… כשכוונתה בפנייתה זו הייתה לבקש מהגולשים לשתף מידע, תוכן וכיו”ב לטובת הכלל. גוגל, הפכה את עצמה ליותר מסתם מנוע חיפוש. יותר מעיתון דיגיטלי.

החברה לא הגבילה את עצמה ל’מנוע חיפוש’, אלא הוסיפה והרחיבה את מספר שירותים לאורך השנים: שרות הדוא”ל (Gmail), אתרי רשתות חברתיות (Orkut, Google +), שירות אחסון בענן (Google Drive), עורך תמונות (Picasa), ודפדפן אינטרנט (כרום – Google Chrome) הם חלק ממוצרי הדגל שלה.

עובדה שאין להכחיש לגבי גוגל היא; כל אדם שגלש באינטרנט, השתמש בגוגל לפחות פעם אחת בחייו. הסיפור של גוגל הוא ספר פתוח. יש הרבה דברים שכולנו יודעים על Google, אבל יש עובדות רבות שאינכם מודעים להן. הנה מספר עובדות בלתי מתקבלות על הדעת ואפילו משעשעות;

▼ שפת חייזרים;

לגוגל, יש תרגום זמין של למעלה מ- 123 שפות, לגוגל, יש גם שפה שונה ל’חייזרים’ הידועה כ’קלינגונית’. זוהי אותה השפה בה השתמשו חייזרים ב”מסע בין כוכבים”. לכל מקרה שחייזרים, יתקפו את העולם, גוגל, תוכננה מראש, כדי לעזור להם לנווט דרכם בכדור שלנו. (מצחיק, כן! עוד ארוכה הדרך לשם…).

▼ הם לא רוצים שנשתמש במנוע החיפוש שלהם;

כן, גוגל, עשויה להיות החברה הראשונה שקבעה לה למטרה להפחית את כמות התנועה (אנשים פעילים בדף אינטרנט), כדי להימנע מכל בעיה בשרת. יש להם עובדים ש”מפילים” את הדפים של משתמשים שמחפשים דברים לא רצויים בנקודת הזמן מסוימת.

אז בפעם הבאה שאתה מחפש ’איפה לתרום הזרע שלי’ והדף שלך קורס, זכור תמיד שיש הרבה אנשים שבאמת עובדים שם בחוץ…

▼ רק Google.com לא מספיק;

’טיפ לבעלי אתרים’ ו’מקדמי אתרים’; גוגל, מתברר, מחזיקה גם קבוצה של שמות דומיין כמו; Gooogle.com Gogle.com, Googlr.com ועוד. כל קבוצת הדומיינים הזו נרכשה, כדי שבכל מקרה של שגיאת כתיב בדפדפן שלך, תוכל לנחות על Google.com תמיד כברירת מחדל וזה לא סוף דבר, גוגל גם בעלים של תחום בשם; 466453.com, מבולבל, אה!

נסה להקליד בטלפון שלך את המספרים לעיל ותראה שאתה מקבל בצירוף את המילה Google. עכשיו נסה 466453.com בדפדפן האינטרנט שלך ואתה נוחת על Google.com. גוגל פרשה רשת בטחון שלא לתת לגולש להגיע לשום אתר אחר במקרה…

▼ ראשיתה של Google Doodle;

גוגל מציגה את היצירתיות שלה על ידי הצגת ’Google Doodles’ שונה לאירועים שונים (יש אחד גם להיום יום ההולדת ה-16). Google Doodle הראשון, נוצר בשנת 1999, זה היה איור של גבר מרים זרועותיו כלפי מעלה.

הוא נוצר כאשר לארי פייג ו-סרגיי ברין, הלכו להשתתף ב”פסטיבל האיש הבוער” בנוודה. שניהם לקחו חופש לסוף השבוע והודיעו לגולשים דרך האיור, שהם לא יהיו זמינים בסוף השבוע הזה, כדי לתקן את בעיות ה”נפילות” ואת קריסת השרת.

Google Doodle גוגל (Google), חוגג 27.09.2014, יומולדת 16 שנים להיווסדו

כיום גוגל, זהו מנוע החיפוש הפופולרי ביותר כיום ברשת האינטרנט‏‏‏‏. בויקיפדיה, יודעים לספר, כי בעתיד תוצאות החיפוש, יגיעו בצורה הרלוונטית ביותר לחיפוש, החל מקובץ וידאו/אודיו או טקסט, דוחות או סיכום הדעות והמגמות ועד המלצה לפנות לאדם מסוים, כדי לקבל תשובה לשאלה במקום לקרוא עליה מסמכים.

זהו מנוע הדומה יותר למתווך אינטליגנטי, ובכדי להגיע אליו צריך לעשות מעבר מחיפוש ברשת המחשבים לחיפוש נרחב יותר בשלל מכשירים, דבר אשר החל כבר במכשירים הסלולריים ומחשבי כף יד וצפוי להמשיך להתפתח עד שהחיפוש יובנה אל תוך כל מכשיר דיגיטלי הנוגע לחיינו, ובעתיד יוצמד לכל דבר בעל ערך תגית אלקטרונית זעירה שנוכל לאתר אותם בעזרתה. (חפצים, חיות ואפילו אנשים). כל דבר שאיבדת תוכל למצוא באמצעות השבב וגוגל‏.

התחלה של רשת חכמה כזו, מופיעה בחיפוש הקולי של גוגל (search by voice). זהו מותג של גוגל אשר מאפשר לחפש על ידי אמירת מילות החיפוש במקום להקליד אותן.

ה’חיפוש לפי קול’, קיים כאפליקציה במכשירי אייפון ואנדרואיד ומקצר תהליך וזמן החיפוש. ב-14 ביולי 2011, הודיעה חברת גוגל, על כוונתה להשיק את המוצר וימים ספורים, לאחר מכן, הוא יצא לשוק. החיפוש הקולי קיים בלמעלה מ-24 שפות, ביניהן ערבית ועברית שהן התוספות החדשות ביותר.

הלוגו של גוגל, השתנה מעט מאז עוצב עם הקמת החברה. הגרסה הנוכחית של הלוגו, המשמשת את החברה מאז אוגוסט 1999, עוצבה על ידי המעצבת הישראלית רות קדר.

לכבוד אירועים מיוחדים, כגון; חגים או ימי הולדת של אנשים מפורסמים, מוחלף הלוגו של גוגל בראש עמוד החיפוש למשך יממה, לכזה שיש בו שילוב של אלמנטים גרפיים שונים הקשורים לאותו אירוע. סמלילים אלה ידועים בכינוי “גוגל דודלס – Google Doodles”.

16 שנים כבר חלפו מאז, שני הסטודנטים באוניברסיטת סטנפורד, מר לארי פייג’, ואת מר סרגי ברין, הגיעו יחד כדי ליצור חברה שתשנה את פני האינטרנט, לנצח.

אנחנו כאן באתר kanisrael.co.il, בן 12 השנים, רוצים לנצל את ההזדמנות לברך את גוגל, את מר לארי פייג’, ואת מר סרגי ברין, לרגל יום הולדת ה-14 של גוגל! מי ייתן ומנוע החיפוש, ימשיך לעשות חיל גם בשנים הבאות עלינו לטובה!

כיום גוגל, הוא מנוע החיפוש הפופולרי ביותר כיום ברשת האינטרנט‏‏‏‏. אל מנוע חיפוש; גוגל.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן