פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

כאן עכו

עכו, זוכת פרס התרבות הארצי מטעם שרת התרבות והספורט הגב’ לימור לבנת

העיר עכו, זכתה במקום הראשון בתחום התרבות ב’קטגוריית ערים קטנות’ זכתה בפרס על השקעתה והישגיה בתרבות והצטיינותה בקיום מופעי תרבות מקצועיים מקומיים ומיובאים, המעשירים את חיי התושבים בני כל השכבות ופותחים בפניהם אפיקים לעולם תרבות רבגוני, הרחבת מעגלי העשייה התרבותית ביישוב, עידוד אפיקי ההבעה האמנותית של התושבים וכן ייזום הפקת מופעי חובבים בתחומים מגוונים.
עכו, זוכת פרס התרבות הארצי מטעם שרת התרבות והספורט הגב’ לימור לבנת
עכו, זוכת פרס התרבות הארצי מטעם שרת התרבות והספורט הגב’ לימור לבנת

שרת התרבות והספורט הגב’ לימור לבנת תעניק ביום שלישי, 17 בדצמבר 2013 במרכז “נא לגעת” ביפו לראש העיר עכו מר שמעון לנקרי את ’פרס התרבות הארצי על הישגי העיר והשקעתה בתרבות’. מדובר בפרס כספי בשווי 75 אלף ₪. ההחלטה על מתן הפרס לעיר עכו התקבלה על ידי ועדה ציבורית.

שרת התרבות והספורט הגב’ לימור לבנת, אמרה; “אני מברכת את עכו על זכייתה בפרס. אני שמחה, שפרס זה, אותו יזמתי, הפך למפעל חשוב המעודד רשויות מקומיות לפתח ולקדם באופן מרשים את תחום התרבות בתחומן ובכך להשפיע ולשפר את תרבות הפנאי של התושבים ואיכות חייהם”.

ראש העיר עכו מר שמעון לנקרי, אמר, כי הוא גאה על כך שהעיר עכו נבחרה לקבל את הפרס; “פרס התרבות הארצי מצטרף ל’פרס החינוך המחוזי’ שבו זכתה העיר עכו, וזוהי ההוכחה שאנו משקיעים בחינוך ובתרבות ועתה קוצרים את הפירות. גם בשנה הבאה אנו נשקיע משאבים רבים בתחומים אלו, כמו גם בתחומים אחרים לרווחת תושבי העיר עכו”, הוסיף לנקרי.

השרה לבנת, יזמה בשנת 2011 את חלוקת הפרס ל’רשויות מקומיות’ על מנת לעודד את הרשויות המקומיות לקדם ולטפח פעילות מגוונת וענפה בתחומי התרבות והספורט לרווחת התושבים.

שרון דהאן, דובר עיריית עכו מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; “זוהי השנה השלישית ברציפות שבה מוענק הפרס היוקרתי בשווי כולל של כ – 1.1 מיליון שקלים. הפרס בתחום התרבות מחולק לערים שזכו בשלושת המקומות הראשונים בקטגוריות הבאות; עיר גדולה, עיר קטנה, מועצה מקומית, מועצה אזורית.

לערים שזכו במקום הראשון בכל קטגוריה, יוענק פרס כספי בסך 75 אלף שקל. בסך הכול, יוענקו פרסים כספיים ל-12 רשויות מקומיות. העיר עכו, כאמור, זכתה במקום הראשון בתחום התרבות ב’קטגוריית ערים קטנות’.

◄ “עכו, הצטיינה בקיום מופעי תרבות מקצועיים מקומיים ומיובאים”

בנימוקי השופטים, נקבע, כי עכו, הצטיינה בקיום מופעי תרבות מקצועיים מקומיים ומיובאים, המעשירים את חיי התושבים בני כל השכבות ופותחים בפניהם אפיקים לעולם תרבות רבגוני, הרחבת מעגלי העשייה התרבותית ביישוב, עידוד אפיקי ההבעה האמנותית של התושבים וכן, ייזום הפקת מופעי חובבים בתחומים מגוונים.

משרד התרבות והספורט, שם דגש על מתן הזדמנות שווה לכלל הרשויות להציע את מועמדותן בשתי הקטגוריות של הפרס, התרבות והספורט. לכן, נקבע בתקנון הפרס, כי שתי ועדות הפרס, יבחרו בכל קטגוריה את שלושת המקומות הראשונים כשבכל אחד מהמקומות 4 רשויות זוכות; עיר גדולה; עיר קטנה; מועצה מקומית; מועצה אזורית.

כחלק מתנאי הסף של התקנון, נדרשו הרשויות לצרף התחייבות אישית חתומה מטעם ראש הרשות שסכומי הפרס, ישמשו לשיפור וקידום נושאי הספורט והתרבות בתחומן לרווחת התושבים”.

חבר השופטים לפרס ב’תחום התרבות’ כלל את; אורלי פרומן – מנכ”לית משרד התרבות והספורט, מר רן בר – סמנכ”ל משרד התרבות והספורט, מר שמעון אלקבץ – ראש מינהל תרבות, איש התקשורת מר מולי שפירא, מר תום כהן, הסופרת גאולה רון-פדר והגב’ רות דיין.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן