חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

דיני משפחה וירושה

ידוע בציבור, האם הוא זכאי למחצית הזכויות בדירה של זוגתו

0
0

בתביעה שהגיש גבר, הוא טען, כי הנו זכאי למחצית הזכויות בדירת המגורים הרשומה על שם זוגתו בהיותו הידוע בציבור שלה ◄ האישה ביקשה מנגד לסלקו מהדירה ◄ כב’ השופטת גליק; “מעבר לכך שלא הוכחה כוונת שיתוף בין התובע לנתבעת, הוכח, כי דווקא נהג בה באלימות והפחדה, וניהל קשרים זוגיים עם נשים נוספות” ◄ ביהמ”ש לענייני משפחה במחוז תל אביב, דחה התביעה.
ידוע בציבור, האם הוא זכאי למחצית הזכויות בדירה של זוגתו
ידוע בציבור, האם הוא זכאי למחצית הזכויות בדירה של זוגתו

גבר, שטען, כי הוא זכאי למחצית הזכויות בדירה בה התגורר יחד עם זוגתו, וממנה הורחק ב’צו הרחקה’, הגיש נגדה תביעה ל’ביהמ”ש לענייני משפחה’, בטענה, כי מאחר שהוא הידוע בציבור שלה, הוא זכאי למחצית הזכויות בדירת המגורים, הגם שזו רשומה על שמה בלבד.

לטענתו, במשך כ-5 שנים הם גרו יחד תחת קורת גג אחת, תכננו עתיד משותף וכן השתתפו זה בשמחות של זה.

לטענתו בשנת 2004, רכשו יחד דירת מגורים אותה ריהט ושיפץ על חשבונו, ומשיקולים כלכליים בלבד, נרשמה הדירה רק על שמה של האישה, תוך שסיכמו ביניהם, כי הדירה שייכת לשניהם באופן שווה.

האישה טענה מנגד, כי רכשה את הדירה בגפה, עוד בטרם התגוררה עם התובע, וכי רשמה את הזכויות על שמה במכוון, מתוך רצון לקיים הפרדה מוחלטת בין הרכוש שלה לשלו.

לטענתה, התובע, נהג להתעלל בה פיזית ונפשית, וכעת הוא מנצל את הפחד המתמיד שמקונן בה, בכדי להשתלט על נכסיה. בנוסף טענה, כי היא והתובע, ישנו בחדרים נפרדים, והוא שהה בדירתה על תקן “אורח” בלבד.

לטענתה, של הנתבעת, הוא היה נוהג להיעלם לעיתים קרובות, ואף ניהל יחסים אינטימיים עם אישה אחרת מ-אוקראינה.

לבסוף טענה, גם כי היא מעולם לא הייתה ’הידועה בציבור’ שלו, ואף הגישה תביעה לפינויו מן הדירה.

◄ מעמדו של התובע בדירה- בר רשות בלבד

כב’ השופטת שפרה גליק, דחתה את התביעה של הגבר, וקיבלה את תביעת סילוק היד של האישה. נקבע, כי אכן, במשך מספר שנים, התקיימו בין בני הזוג יחסים של ’ידועים בציבור’, הגם שלא יציבים במיוחד. בתקופה זו, קבעה כב’ השופטת, ניהלו השניים ’משק בית משותף’ אך לא התכוונו בשום צורה לשתף את הרכוש, ולאורך כל הדרך הייתה כוונה מפורשת להפרדתו.

בנוסף נקבע, כי בעוד שהנתבעת, הוכיחה ששילמה על הדירה לבדה, כשל התובע מלהוכיח את טענותיו בדבר השיפוץ, וגם אם היה עושה כן – אין בכך כדי להקנות לו זכויות בנכס.

כב’ השופטת גליק, ציינה, כי “,מעבר לכך שלא הוכחה כוונת שיתוף בין התובע לנתבעת, הוכח, כי דווקא נהג בה באלימות והפחדה, וניהל קשרים זוגיים עם נשים נוספות”.

לפיכך, קבעה כב’ השופטת, כי; “התובע היה בר רשות בלבד, ומשהנתבעת הודיעה לו, כי אינה רוצה שיגור בדירה, עליו לפנות אותה”.

עו”ד נורית מנחם, העוסקת בדיני משפחה, מגיבה; “פסק דין זה ממחיש דווקא את חשיבות שיקולי תום הלב, ההגינות והיושר בין הצדדים. לא כל ניהול משק בית משותף הופך את הצדדים ל”ידועים בציבור” ש’חזקת השיתוף’ חלה עליהם באופן אוטומטי, אלא יש להוכיח כוונת שיתוף מפורשת אשר יש בה להעיד על גמירות דעתם של הצדדים”.

“על כן” – ממשיכה עו”ד מנחם; “יש לבחון כל מקרה על פי נסיבותיו ומתוך סקירת מערכת היחסים על פי המרכיבים השונים, כגון; יחסי אישות, קיום חיי משפחה והיסוד הרגשי בין בני הזוג אשר יש בו להאיר על טיב היחסים – זוהי למעשה התפיסה הסובייקטיבית של יחסי בני הזוג בינם לבין עצמם”.

“בסיכומו של עניין, נטל ההוכחה לקיומם של יחסי “ידועים בציבור”, רובץ לפתחו של הטוען למעמד של “ידוע בציבור”, על פי הכלל “המוציא מחברו עליו הראיה – וכדאי שיהיה באמתחתו/ה ראיה”.

☚ אל פסק הדין בעניין י.צ. נגד א.פ.

● ב”כ התובע; עו”ד חיים דויטש.
● ב”כ הנתבעת; עו”ד יעל שגיא.

________

● הידיעה הובאה באדיבות אתר המשפט הישראלי “פסק-דין”.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן