מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה

ידוע בציבור, האם הוא זכאי למחצית הזכויות בדירה של זוגתו

בתביעה שהגיש גבר, הוא טען, כי הנו זכאי למחצית הזכויות בדירת המגורים הרשומה על שם זוגתו בהיותו הידוע בציבור שלה ◄ האישה ביקשה מנגד לסלקו מהדירה ◄ כב’ השופטת גליק; “מעבר לכך שלא הוכחה כוונת שיתוף בין התובע לנתבעת, הוכח, כי דווקא נהג בה באלימות והפחדה, וניהל קשרים זוגיים עם נשים נוספות” ◄ ביהמ”ש לענייני משפחה במחוז תל אביב, דחה התביעה.
ידוע בציבור, האם הוא זכאי למחצית הזכויות בדירה של זוגתו
ידוע בציבור, האם הוא זכאי למחצית הזכויות בדירה של זוגתו

גבר, שטען, כי הוא זכאי למחצית הזכויות בדירה בה התגורר יחד עם זוגתו, וממנה הורחק ב’צו הרחקה’, הגיש נגדה תביעה ל’ביהמ”ש לענייני משפחה’, בטענה, כי מאחר שהוא הידוע בציבור שלה, הוא זכאי למחצית הזכויות בדירת המגורים, הגם שזו רשומה על שמה בלבד.

לטענתו, במשך כ-5 שנים הם גרו יחד תחת קורת גג אחת, תכננו עתיד משותף וכן השתתפו זה בשמחות של זה.

לטענתו בשנת 2004, רכשו יחד דירת מגורים אותה ריהט ושיפץ על חשבונו, ומשיקולים כלכליים בלבד, נרשמה הדירה רק על שמה של האישה, תוך שסיכמו ביניהם, כי הדירה שייכת לשניהם באופן שווה.

האישה טענה מנגד, כי רכשה את הדירה בגפה, עוד בטרם התגוררה עם התובע, וכי רשמה את הזכויות על שמה במכוון, מתוך רצון לקיים הפרדה מוחלטת בין הרכוש שלה לשלו.

לטענתה, התובע, נהג להתעלל בה פיזית ונפשית, וכעת הוא מנצל את הפחד המתמיד שמקונן בה, בכדי להשתלט על נכסיה. בנוסף טענה, כי היא והתובע, ישנו בחדרים נפרדים, והוא שהה בדירתה על תקן “אורח” בלבד.

לטענתה, של הנתבעת, הוא היה נוהג להיעלם לעיתים קרובות, ואף ניהל יחסים אינטימיים עם אישה אחרת מ-אוקראינה.

לבסוף טענה, גם כי היא מעולם לא הייתה ’הידועה בציבור’ שלו, ואף הגישה תביעה לפינויו מן הדירה.

◄ מעמדו של התובע בדירה- בר רשות בלבד

כב’ השופטת שפרה גליק, דחתה את התביעה של הגבר, וקיבלה את תביעת סילוק היד של האישה. נקבע, כי אכן, במשך מספר שנים, התקיימו בין בני הזוג יחסים של ’ידועים בציבור’, הגם שלא יציבים במיוחד. בתקופה זו, קבעה כב’ השופטת, ניהלו השניים ’משק בית משותף’ אך לא התכוונו בשום צורה לשתף את הרכוש, ולאורך כל הדרך הייתה כוונה מפורשת להפרדתו.

בנוסף נקבע, כי בעוד שהנתבעת, הוכיחה ששילמה על הדירה לבדה, כשל התובע מלהוכיח את טענותיו בדבר השיפוץ, וגם אם היה עושה כן – אין בכך כדי להקנות לו זכויות בנכס.

כב’ השופטת גליק, ציינה, כי “,מעבר לכך שלא הוכחה כוונת שיתוף בין התובע לנתבעת, הוכח, כי דווקא נהג בה באלימות והפחדה, וניהל קשרים זוגיים עם נשים נוספות”.

לפיכך, קבעה כב’ השופטת, כי; “התובע היה בר רשות בלבד, ומשהנתבעת הודיעה לו, כי אינה רוצה שיגור בדירה, עליו לפנות אותה”.

עו”ד נורית מנחם, העוסקת בדיני משפחה, מגיבה; “פסק דין זה ממחיש דווקא את חשיבות שיקולי תום הלב, ההגינות והיושר בין הצדדים. לא כל ניהול משק בית משותף הופך את הצדדים ל”ידועים בציבור” ש’חזקת השיתוף’ חלה עליהם באופן אוטומטי, אלא יש להוכיח כוונת שיתוף מפורשת אשר יש בה להעיד על גמירות דעתם של הצדדים”.

“על כן” – ממשיכה עו”ד מנחם; “יש לבחון כל מקרה על פי נסיבותיו ומתוך סקירת מערכת היחסים על פי המרכיבים השונים, כגון; יחסי אישות, קיום חיי משפחה והיסוד הרגשי בין בני הזוג אשר יש בו להאיר על טיב היחסים – זוהי למעשה התפיסה הסובייקטיבית של יחסי בני הזוג בינם לבין עצמם”.

“בסיכומו של עניין, נטל ההוכחה לקיומם של יחסי “ידועים בציבור”, רובץ לפתחו של הטוען למעמד של “ידוע בציבור”, על פי הכלל “המוציא מחברו עליו הראיה – וכדאי שיהיה באמתחתו/ה ראיה”.

☚ אל פסק הדין בעניין י.צ. נגד א.פ.

● ב”כ התובע; עו”ד חיים דויטש.
● ב”כ הנתבעת; עו”ד יעל שגיא.

________

● הידיעה הובאה באדיבות אתר המשפט הישראלי “פסק-דין”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן