קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

תחקיר ’מבט שני’, חושף את הטיפול הלקוי של הרשויות בכביש 31, המכונה כביש הדמים

ביורוקרטיה, הזנחה, וגלגול אחריות, נחשפים בתחקיר "מבט שני" בערוץ הראשון; "כביש הדמים" ◄ שמואל ריפמן ראש המועצה האזורית רמת הנגב, מאשים באופן נחרץ את הבדואים ברוב התאונות; "ב’חברה הלאומית לדרכים’, שעוסקת בעבודות הרחבת הכביש מנהלים עם הבדואים משא ומתן מתיש, כדי להפקיע קרקעות לטובת ההרחבה…".
תחקיר ’מבט שני’, חושף את הטיפול הלקוי של הרשויות בכביש 31, המכונה כביש הדמים
תחקיר ’מבט שני’, חושף את הטיפול הלקוי של הרשויות בכביש 31, המכונה כביש הדמים

תחקיר "מבט שני" בטלוויזיה הישראלית בערוץ הראשון, חושף את הסיפורים הקשים שמאחורי ה"טיפול" ב’כביש 31’ בין להבים לעיר ערד, בו נהרגו עשרות בני אדם בתאונות דרכים בשנים האחרונות. הכביש, שבעייתיות הנסיעה בו ידועה היטב לרשויות, לא זוכה לטיפול הולם. התחקיר חושף שורה של האשמות קשות בין הרשויות השונות כאשר משפחות ההרוגים נותרות המומות ואלפי נהגים נמצאים בסיכון יומיומי. "מבט שני" תשודר ביום רביעי, 19.12 בשעה 21:00 בערוץ הראשון.

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית, ניתן ללמוד, כי "כביש 31", הוא כביש רוחב המתחיל ב’צומת להבים’ וחולף דרך להבים, לקיה, חורה, כסיפה, והעיר ערד, ומסתיים בצומת זוהר סמוך לים המלח. אורכו כ-70 ק"מ. הכביש הינו ציר רוחב עיקרי המחבר את כביש 90 לכביש 40 לכיוון מרכז הארץ, ולכביש 60 לכיוון באר שבע.

בתחילת 1961, בוצעו עבודות המדידה של הקטע המערבי של הכביש מלהבים לערד‏ וביולי 1961, הוחל בסלילת הכביש. התחלת העבודה, צוינה בטקס בנוכחותו של מי שהיה אז שר האוצר מר פנחס ספיר. עבודות העפר על הכביש נמשכו עד מאי 1962, ואז הוחל בהנחת תשתיות.

במחצית השנייה של 1962, בוצעו עבודות הזיפות, והכביש נחנך בפברואר 1963‏. במעמד החנוכה, נקרא הכביש על שם גרשון דובנבוים איש הפלמ"ח אשר נהרג באזור. בקטע המזרחי של הכביש, מערד לים המלח, החלו עבודות הפריצה ביולי 1961, אך הם לקחו זמן רב יותר בגלל המתווה התלול של הכביש, והסתיימו בספטמבר 1962‏. קטע זה של הכביש נחנך ביוני 1964‏.

למרות חשיבותו, הכביש הדו-מסלולי והחד-נתיבי; ’כביש 31’ מ’להבים’ גבה בשנים 2010-2012, יחד 30 הרוגים. מאות בני אדם נוספים, נפצעו על הכביש המתפתל, נטול גדרות בטיחות ומעקות הפרדה.

בשנת 2010, החלה החברה הלאומית לדרכים בישראל, בביצוע פרויקט להרחבת הכביש לדו-נתיבי בשני המסלולים.

הפרויקט כולל הקמת אי תנועה רחב ומגונן בין המסלולים. הובטח, בעבר, כי במסגרת העבודות יבוצע טיפול אינטנסיבי לפיתוח הנופי ולגינון בשולי הדרך, יוקמו מדרכות ותותקן תאורה לכל אורך הקטע.

בנוסף, ייסלל שביל אופניים ויוצבו מעקות בטיחות לכלי רכב ולהולכי רגל. בצומת הכניסה לעיר ערד, יוצב רמזור להסדרת התנועה בין כביש 31 לרחובות שמיר וקנאים. העבודות צפויות להסתיים בשנת 2014.

ביום רביעי 19.12 בשעה 21:00, יביא תחקיר "מבט שני", את סיפוריהם הקשים של משפחות שאיבדו על הכביש המדמם את יקיריהם; יהודים, בדואים, ילדים, ומבוגרים.

תוואי הדמים, מוכר כבר שנים ככזה, אולם רק באחרונה, העבירה הממשלה את התקציבים לשפרו. אנשי האוצר, שרואים בכל ישראלי הרוג, הפסד של 5 מיליון שקל בתל"ג, בחרו רק לאחרונה, סופסוף להשקיע בעבודות כמיליארד שקלים. הביורוקרטיה, מתברר, "הורגת גם את הסטטיסטיקה".

שמואל ריפמן ראש המועצה האזורית רמת הנגב, שבתחומה עובר הכביש, מאשים באופן נחרץ את ה’בדואים’ ברוב התאונות; "ב’חברה הלאומית לדרכים’, שעוסקת בעבודות הרחבת הכביש מנהלים עם הבדואים משא ומתן מתיש, כדי להפקיע קרקעות לטובת ההרחבה…".

"ב’רשות הלאומית לבטיחות בדרכים’, עושים פעולות הסברה נרחבות בקרב ה’בדואים’; בעמותת "אור ירוק", זועקים, כי הכול נעשה לאט ומאוחר מדי, ואחרי כל אלה, במאות בתים בכל הארץ, ממשיכות לדמם מאות המשפחות של נפגעי כביש הדמים".

’מבט שני’ תוכנית הטלוויזיה לתחקירים עיתונאיים, תשודר ביום רביעי, 19.12 בשעה 21:00 ב’ערוץ הראשון’ של רשות השידור.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן