ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

גינון

משתלות וונדי, יקיימו תערוכת זני קמליות (Camellias) מיוחדים מכל העולם

הקמליה (Camellia), פורחת מהסתיו עד סוף החורף. ניתן לגדל אותה בגינות או במיכלים. היא מעדיפה אזורים קרירים ופינות מוצלות, אדמה עשירה בחומר אורגני ומנוקזת היטב ◄ משתלות וונדי בעין ורד בשרון, בשילת ליד מודיעין וב”עד הלום” ליד אשדוד◄ הכניסה ללא תשלום.
משתלות וונדי, יקיימו תערוכת זני קמליות (Camellias) מיוחדים מכל העולם
משתלות וונדי, יקיימו תערוכת זני קמליות (Camellias) מיוחדים מכל העולם

משתלות וונדי, עורכות תערוכה חורפית מרהיבה (יום שישי, 27 בינואר, יום שישי, 3 בפברואר) של מבחר גדול של זני קמליות (Camellias). בתערוכה, יוצג אוסף הקמליות הגדול בישראל אותן ייבאו משתלות וונדי, מאירופה, ארצות הברית, אוסטרליה ו-ניו זילנד.

קמליה (Camellia), היא אחד הפרחים המיוחדים. דווקא בעונה זו, כשמרבית צמחי הגינה נמים את שנת החורף, נמצאות הקמליות בשיא פריחתן ומעניקות יופי מיוחד לסביבתן.

בישראל גדל מגוון עשיר של קמליות במגוון צורות וצבעים מהקמליות היפניות המצטיינות בפרחים גדולים ובולטים ועד למינים אחרים, כמו; הססנקווה ששפעת הפרחים, הריחנית לעיתים, משווה מראה אלגנטי ומיוחד לצמח. בתערוכה, יוצג מבחר גדול של זנים שונים של קמליות במגוון צבעים וגדלים.

הקמליה, זכתה לפרסום רב בספר “הגברת עם הקמליות” של אלכסנדר דיומא והפכה לחלק בלתי נפרד מהתרבות העולמית.

יש לדעת שאחותן של הקמליות הפורחות בגן היא ה’קמליה הסינית’, שמעליה מפיקים את התה, שאנו שותים. תהליך ההפקה אינו פשוט כלל ועיקר ואת הזן של התה לא מגדלים בארץ, אבל הייחוס קיים.

הקמליה, פורחת מהסתיו עד סוף החורף. ניתן לגדל אותה בגינות או במיכלים. היא מעדיפה אזורים קרירים, ופינות מוצלות, אדמה עשירה בחומר אורגני ומנוקזת היטב.

הקמליה היא צמח מאד מיוחד. היא זקוקה לקצת יותר תשומת לב מצמחים רגילים, אך המאמץ שווה ביותר וישנם בארץ גינות רבות שמתפארות בגידולים יפיפיים של קמליות.

במהלך ימי התערוכה, ימכרו לאוהבי הקמליות צמחים במיכלים קטנים וזולים מן הרגיל של 25 שקל.

התערוכה, תהיה פתוחה במשך שבוע מיום שישי, 27 בינואר ועד יום שישי, 3 בפברואר בשעות 9:00-16:00 במשתלות וונדי ב-עין ורד בשרון, בשילת – ליד מודיעין וסמוך למחלף “עד הלום” בכניסה הדרומית לעיר אשדוד. הכניסה ללא תשלום. (משתלות עין ורד, ועד הלום סגורות בשבת).
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן