מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

סקר אור ירוק: רבע מהציבור סבור שלנהגים צעירים מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול

חושבים לצאת בחג פורים? כדאי שתחשבו פעמיים; במחוז השרון, קרוב ל-40% סבורים, כי נהגים צעירים, רשאים לנהוג לאחר ששתו אלכוהול ◄ שמואל אבואב, מנכ”ל ’אור ירוק’; “מדי שנה, מתרחשות מאות תאונות, המוגדרות כתאונות הקשורות לאלכוהול. הסיפור העצוב של שחר גרינשפן, שנפגעה ע”י נהג משאית ששתה אלכוהול, ונותרה צמח, התפרסם באחרונה והוא לצערנו דוגמא אחת מני רבות.
סקר אור ירוק: רבע מהציבור סבור שלנהגים צעירים מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול
סקר אור ירוק: רבע מהציבור סבור שלצעירים מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול

סקר שערכה ’עמותת אור ירוק’, בחן את המודעות לחוק החדש הקובע כי אסור לנהגים צעירים ולנהגי רכב כבד לנהוג לאחר שתיית אלכוהול ולו בכמות מזערית. מהסקר, עולה, כי המודעות לחוק, אינה גבוהה מספיק: קרוב לרבע מהציבור (24%), סבורים, כי נהגים צעירים עד גיל 24, רשאים לנהוג ברכב לאחר ששתו אלכוהול. בנוסף, גברים, יותר מנשים, סבורים, כי נהגים צעירים רשאים לנהוג לאחר שתיית אלכוהול (29% לעומת 21%, בהתאמה).

המצב חמור אף יותר כאשר מתייחסים לנהגים באופן כללי – במקרה זה כ-40% מהציבור, סבורים, כי נהגים באופן כללי רשאים לנהוג לאחר ששתו אלכוהול.

באופן כללי נמצא, כי ככל שיורדים בגיל – כך עולה, שיעור הסבורים, כי מותר לנהוג לאחר שתיית אלכוהול ביחס לכל סוגי הנהגים; 48% מבני 18-34, סבורים כך, לעומת 37% מקבוצת הגיל 35-54, ו-30% מבני קבוצת הגיל 55 ומעלה.

שמואל אבואב, מנכ”ל ’אור ירוק’; “מדי שנה, מתרחשות מאות ’תאונות’, המוגדרות כתאונות הקשורות לאלכוהול. הסיפור העצוב של שחר גרינשפן, שנפגעה ע”י נהג משאית ששתה אלכוהול ונותרה צמח, התפרסם באחרונה על רקע העונש הקל, שניתן לנהג, והוא לצערנו, דוגמא אחת מני רבות.

מדובר בתאונות בהן הנהג, ביצע בחירה מודעת לשתות משקה הפוגע ב’כישורי הנהיגה’ שלו ועדיין להתיישב מאחורי ההגה. הסכנה הטמונה בכך נראית אמנם ברורה לכל, אך בפועל, אנו שומעים שוב ושוב על אותן תאונות בהן מעורבים נהגים צעירים, ששבו מבילוי בשעות הקטנות של הלילה או נהגים שרק שתו משקה אחד או שניים”.

על פי הסקר, מחוז השרון, מוביל בשיעור הסבורים, כי ל’נהגים צעירים’, מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול (כ-40%). במחוז ירושלים, דיווחו כך 33.8% מהנשאלים, במחוז המרכז, דיווחו 21.6% מהנשאלים, ובמחוז הצפון, דיווחו 20.7% מהנשאלים, כי נהגים צעירים רשאים לנהוג לאחר ששתו אלכוהול. במחוז הדרום, דיווחו כך 16.9% מהנשאלים.

אבואב מנכ”ל אור ירוק: מדי שנה, מאות תאונות, הקשורות לאלכוהול

אבואב; “בשנים האחרונות ביצעה מדינת ישראל התקדמות משמעותית בטיפול בבעיה חמורה זו. התוצאות של המהלכים שנעשו על ידי הגורמים השונים ובראשם משטרת ישראל, מניבים פירות, וניתן לזהות ירידה במספר התאונות הקשורות לאלכוהול ובמספר הנפגעים בתאונות אלו.

עם זאת, הציבור עדיין אינו מודע לחוק החדש, ולאיסור לנהוג תחת השפעת אלכוהול, במיוחד אצל נהגים צעירים.”

כאשר נשאלו לגבי נהגי רכב כבד, שגם עליהם, חל החוק החדש, עמדו שיעורי המודעות של הציבור על ערכים דומים לאלה של הצעירים. התמונה מחמירה אף יותר, כאשר אנשים נשאלו לגבי נהגים באופן כללי;

במחוז השרון, כמעט 50%, סבורים, כי לנהגים מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול, במחוז המרכז, דיווחו כך 36.8%, במחוז הדרום – דיווחו 25.8%, במחוז הצפון – דיווחו 43.2%, ובמחוז ירושלים, דיווחו – 45.2%.

הסקר נערך עבור אור ירוק ע”י מכון גיאוקרטוגרפיה, בשיטת אומניבוס טלפוני בקרב 500 משיבים, גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת במדינת ישראל.

הסקר בוצע במהלך השבוע השלישי של חודש ינואר 2011. טווח השגיאה הסטטיסטית המרבית בנסיבות דגימה זו הוא 4.4% +, ברמת מובהקות של 95%.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן