"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

סקר אור ירוק: רבע מהציבור סבור שלנהגים צעירים מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול

חושבים לצאת בחג פורים? כדאי שתחשבו פעמיים; במחוז השרון, קרוב ל-40% סבורים, כי נהגים צעירים, רשאים לנהוג לאחר ששתו אלכוהול ◄ שמואל אבואב, מנכ"ל ’אור ירוק’; "מדי שנה, מתרחשות מאות תאונות, המוגדרות כתאונות הקשורות לאלכוהול. הסיפור העצוב של שחר גרינשפן, שנפגעה ע"י נהג משאית ששתה אלכוהול, ונותרה צמח, התפרסם באחרונה והוא לצערנו דוגמא אחת מני רבות.
סקר אור ירוק: רבע מהציבור סבור שלנהגים צעירים מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול
סקר אור ירוק: רבע מהציבור סבור שלצעירים מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול

סקר שערכה ’עמותת אור ירוק’, בחן את המודעות לחוק החדש הקובע כי אסור לנהגים צעירים ולנהגי רכב כבד לנהוג לאחר שתיית אלכוהול ולו בכמות מזערית. מהסקר, עולה, כי המודעות לחוק, אינה גבוהה מספיק: קרוב לרבע מהציבור (24%), סבורים, כי נהגים צעירים עד גיל 24, רשאים לנהוג ברכב לאחר ששתו אלכוהול. בנוסף, גברים, יותר מנשים, סבורים, כי נהגים צעירים רשאים לנהוג לאחר שתיית אלכוהול (29% לעומת 21%, בהתאמה).

המצב חמור אף יותר כאשר מתייחסים לנהגים באופן כללי – במקרה זה כ-40% מהציבור, סבורים, כי נהגים באופן כללי רשאים לנהוג לאחר ששתו אלכוהול.

באופן כללי נמצא, כי ככל שיורדים בגיל – כך עולה, שיעור הסבורים, כי מותר לנהוג לאחר שתיית אלכוהול ביחס לכל סוגי הנהגים; 48% מבני 18-34, סבורים כך, לעומת 37% מקבוצת הגיל 35-54, ו-30% מבני קבוצת הגיל 55 ומעלה.

שמואל אבואב, מנכ"ל ’אור ירוק’; "מדי שנה, מתרחשות מאות ’תאונות’, המוגדרות כתאונות הקשורות לאלכוהול. הסיפור העצוב של שחר גרינשפן, שנפגעה ע"י נהג משאית ששתה אלכוהול ונותרה צמח, התפרסם באחרונה על רקע העונש הקל, שניתן לנהג, והוא לצערנו, דוגמא אחת מני רבות.

מדובר בתאונות בהן הנהג, ביצע בחירה מודעת לשתות משקה הפוגע ב’כישורי הנהיגה’ שלו ועדיין להתיישב מאחורי ההגה. הסכנה הטמונה בכך נראית אמנם ברורה לכל, אך בפועל, אנו שומעים שוב ושוב על אותן תאונות בהן מעורבים נהגים צעירים, ששבו מבילוי בשעות הקטנות של הלילה או נהגים שרק שתו משקה אחד או שניים".

על פי הסקר, מחוז השרון, מוביל בשיעור הסבורים, כי ל’נהגים צעירים’, מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול (כ-40%). במחוז ירושלים, דיווחו כך 33.8% מהנשאלים, במחוז המרכז, דיווחו 21.6% מהנשאלים, ובמחוז הצפון, דיווחו 20.7% מהנשאלים, כי נהגים צעירים רשאים לנהוג לאחר ששתו אלכוהול. במחוז הדרום, דיווחו כך 16.9% מהנשאלים.

אבואב מנכ"ל אור ירוק: מדי שנה, מאות תאונות, הקשורות לאלכוהול

אבואב; "בשנים האחרונות ביצעה מדינת ישראל התקדמות משמעותית בטיפול בבעיה חמורה זו. התוצאות של המהלכים שנעשו על ידי הגורמים השונים ובראשם משטרת ישראל, מניבים פירות, וניתן לזהות ירידה במספר התאונות הקשורות לאלכוהול ובמספר הנפגעים בתאונות אלו.

עם זאת, הציבור עדיין אינו מודע לחוק החדש, ולאיסור לנהוג תחת השפעת אלכוהול, במיוחד אצל נהגים צעירים."

כאשר נשאלו לגבי נהגי רכב כבד, שגם עליהם, חל החוק החדש, עמדו שיעורי המודעות של הציבור על ערכים דומים לאלה של הצעירים. התמונה מחמירה אף יותר, כאשר אנשים נשאלו לגבי נהגים באופן כללי;

במחוז השרון, כמעט 50%, סבורים, כי לנהגים מותר לנהוג לאחר ששתו אלכוהול, במחוז המרכז, דיווחו כך 36.8%, במחוז הדרום – דיווחו 25.8%, במחוז הצפון – דיווחו 43.2%, ובמחוז ירושלים, דיווחו – 45.2%.

הסקר נערך עבור אור ירוק ע"י מכון גיאוקרטוגרפיה, בשיטת אומניבוס טלפוני בקרב 500 משיבים, גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת במדינת ישראל.

הסקר בוצע במהלך השבוע השלישי של חודש ינואר 2011. טווח השגיאה הסטטיסטית המרבית בנסיבות דגימה זו הוא 4.4% +, ברמת מובהקות של 95%.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן