קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: רק 23% מבין המעורבים בתאונות דרכים בשנים 2003-2010, היו נשים

נשים מהוות 10% מהנהגים המעורבים בתאונות קטלניות ◄ לקראת יום האישה הבינלאומי, מדווחת עמותת אור ירוק, כי הנהגות בעיר תל אביב היו מעורבות ביותר תאונות דרכים מנהגות כל עיר אחרת ב-2010 ◄ מחקרים, מוכיחים, כי ל’נשים’, יכולת להשפיע באופן חיובי על נהיגתם של גברים
אור ירוק: רק 23% מבין המעורבים בתאונות דרכים בשנים 2003-2010, היו נשים
אור ירוק: רק 23% מבין המעורבים בתאונות דרכים בשנים 2003-2010, היו נשים

הלו, עמיתי הגברים. תעצרו רגע. יש לי חדשות עבורכם; עכשיו זה רשמי, ומוכח, גם אם ניתן גז וניסע 280 קמ"ש, לא נוכל להתחמק, מהעובדה, כי: נשים, הן זהירות יותר בנהיגה. בקיצור הן נהגות טובות יותר. יאללה, תחליפו כיסא. למסקנה זו ניתן להגיע ‏מדווח של עמותת ’אור ירוק’, לקראת ’יום האישה הבינלאומי’, על פי ניתוח נתוני הלמ"ס.

מן הנתונים עולה, כי 23% מבין כלל הנהגים המעורבים בתאונות דרכים בין השנים 2003-2010, היו; נשים. מבין הנהגים שהיו מעורבים בתאונות קטלניות, הנשים, מהוות 10% בלבד. יש לציין, כי אחוז הנשים מכלל המורשים לנהוג עומד על כ-42%.

שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק, מקשחי ליבו עם נהגים גברים, וקובע, כי; "נשים מאופיינות בנהיגה זהירה יותר מאשר גברים בכל קבוצות הגיל. הדבר מתבטא במעורבותן הנמוכה יותר באופן משמעותי בתאונות דרכים קשות וקטלניות".

עוד מוסיף אבואב; "לנשים, יש יכולת השפעה חיובית על נהגים גברים ונכונות לבטא התנגדות לנהיגה לא בטיחותית.

הדבר מתבטא בנהיגה פחות אגרסיבית מאשר גברים, הן מתייחסות לנהיגה מסוכנת כהתנהגות לא מקובלת ולא רצויה, הן נוסעות לאט יותר, מבצעות פחות עקיפות ונוהגות פחות במצב שכרות".

◄ גברים נפגעים יותר

במהלך השנים 2003-2010, היו מעורבים 189,389 נהגים גברים בתאונות דרכים, פי שלושה יותר מ- 59,666 נשים נהגות שהיו מעורבות בתאונות בשנים אלה.

נהגים גברים גם נהרגו יותר מנשים; 1291 לעומת 142 בלבד, פי תשעה.

◄ המצב ב-5 הערים הגדולות בישראל (ת"א, חיפה, ירושלים, אשדוד ו-ראשל"צ)

ב-2010 נפגעו 784 נשים נהגות בעיר תל אביב, לבדה, מתוכן אחת נהרגה, 9 נפצעו קשה ו-386 נפצעו קל. בעיר ירושלים, נפגעו 327 נהגות, 7 מתוכן נפצעו קשה ו-212 נפצעו קל; בעיר חיפה, נפגעו 242 נהגות, מתוכן פצועה קשה ו-145 פצועות קל; בעיר ראשון לציון, נפגעו 253 נהגות, מתוכן 2 נפצעו קשה ו-164 נפצעו קל, ובעיר אשדוד, נפגעו 93 נהגות, מתוכן 68 נפצעו קל.

◄ נשים צעירות נפגעות יותר

אבואב, מנכל אור ירוק: לנשים, יש יכולת השפעה חיובית על נהגים גברים

במבט לפי קבוצות גיל, ניתן לראות, כי נשים בקבוצת הגיל 20-34, היא הקבוצה בה המספר הגדול ביותר של נפגעות בתאונות דרכים לעומת קבוצות הגיל האחרות.

בין 2003-2010, נפגעו 40,914 נשים בגילאים אלה, לעומת 24,264 ילדות בגילאי 0-19, ו-6,572 קשישות בגילאי 85-65+.

בשנת 2010, לבדה נפגעו 2,134 נשים בגילאי 20-34, לעומת 270 קשישות בנות 85-65+, ו-203 ילדות בגילאי 0-19.

◄ פרויקט הדרייב הנשי

מחקרים, מוכיחים, כי ל’נשים’, יכולת להשפיע באופן חיובי על נהיגתם של גברים, וכי ניתן להשתמש באפקט הממתן של נשים על נהיגת גברים, באמצעות העצמת תפקידן כמתנגדות פעילות לנהיגה מסוכנת. לכן, זה כ-5 שנים מפעילה אור ירוק בתיכונים ובבסיסי צה"ל את תוכנית "הדרייב הנשי".

התוכנית נועדה לתת מענה לבעיית הבטיחות של נהגים צעירים, בהתבסס על מחקרים אלה. במסגרת זו, הבנות המשתתפות בפרויקט עוברות הדרכה, במהלכה הן רוכשות כלים לחיזוק דימויין העצמי ולחיזוק מעמדן החברתי.

כתוצאה מההדרכה וההעצמה, ההערכה, היא, כי הבנות, יפעלו על מנת להשפיע על בנים הנוהגים בצורה פרועה, לשנות את התנהגותם.

בסופו של התהליך, המטרה היא ש’התנהגות כביש’ לא אחראית תיחשב התנהגות שאיננה מקובלת מבחינה חברתית בקרב צעירים, ותוביל לשינוי התנהגותי אמיתי הן בקרב נהגים והן בקרב הנוסעים עימם.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן