מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני משפחה וירושה

סבתא שערבה לשובו של נכדה מחו”ל, חויבה במלא הסכום עקב אי חזרתו במועד

כב’ השופט אסף זגורי, מ’בית המשפט לענייני משפחה’, בעיר טבריה, פסק, כי; “גם אם לא נקבע כממצא, כי אכן הייתה קנוניה של הערבה ואם הקטין להרחיקו לקנדה, עדיין מדובר בהתנהלות בלתי אחראית ורשלנית של הערבה, ולכן, ובהתחשב בנזקים שנגרמו לאב, מוצדק לחייבה לפצותו במלא סכום הערבות עליה חתמה”.
סבתא שערבה לשובו של נכדה מחו
סבתא שערבה לשובו של נכדה מחו”ל, חויבה במלא הסכום עקב אי חזרתו במועד

צו עיכוב יציאה מהארץ ביחס לבנו של התובע בוטל בכפוף להמצאת התחייבות על סך 70,000 ש”ח, מצד סבתו של הילד באם לא יושב עד תאריך מסוים. בפועל, אם הקטין, הרחיקה אותו לקנדה שלא על מנת לשוב לארץ. לאחר מאבק משפטי הוחזר הקטין, וביהמ”ש לענייני משפחה בעיר טבריה, חייב את הסבתא לשלם לאב את מלוא סכום הערבות.

האב ובתה של הערבה, ניהלו מערכת יחסים ללא נישואין ממנה נולד בנם הקטין. בתביעה שהגישה האם ל’בית המשפט לענייני משפחה’, במסגרתה ביקשה להנפיק דרכון לקטין על מנת שיוכל לצאת עמה ועם משפחתה לחו”ל, טענה האם, כי אין בכוונתה לנסוע לחו”ל מבלי לשוב, והאב התנגד לתובענה, וטען, כי האם מתכוונת להגר לקנדה, הסכים להנפקת הדרכון וליציאת הקטין מהארץ בין היתר בכפוף לצו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד הקטין שיבוטל בכפוף לחתימת אם התובעת על כתב ערבות של 70,000 ש”ח.

צו העיכוב, בוטל, בעקבות בקשת האם לצאת עם הקטין לחופשה בת שבועיים בעיר מוסקבה, אך בתום השבועיים לא שבה האם ארצה, ולאחר זמן התברר, כי היגרה עם הקטין לארץ קנדה, ואינה מתכוונת לשוב ארצה. רק כעבור מספר חודשים, ובעקבות הליך משפטי שניהל האב במדינת קנדה, הוחזר הקטין לארץ.

בתביעה שהגיש, בה דרש לחייב את הסבתא במלוא סכום ערבותה, טען האב, כי חטיפתו של הקטין, תוכננה היטב על ידי אמו ועל ידה במשך שנתיים וחצי לפרטי פרטים.

הסבתא, טענה, כי לא ידעה כי אין בכוונת בתה לשוב מייד עם תום החופשה, וכי אין זה צודק לחייבה במלוא סכום ההתחייבות, כאשר זמן קצר לאחר המועד הנקוב בכתב ההתחייבות, הושב בסופו של דבר הקטין ארצה.

כב’ השופט אסף זגורי, קיבל כאמור את התביעה, וחייב את הסבתא, במלא סכום הערבות.

כב’ השופט השופט זגורי, דחה את טענת הסבתא לפיה לא הבינה, כי ניתן יהא לאכוף התחייבותה גם מקום שהקטין יחזור במועד מאוחר יותר, וקבע כי אין ’לגמד’ את משמעות חתימתה על גבי כתב ההתחייבות.

עוד נפסק, כי במקרה הנדון, מדובר בהתחייבות לשיפוי ולא בערבות במובנה הקלאסי, ולפיכך, הערבה מאבדת הגנות שונות הקבועות ב’חוק הערבות’, ובנוסף יש לפרש את ההתחייבות בצורה מצמצמת, כך שאין לקבל את טענתה לפיה חזרת הקטין ארצה בכל מועד מפקיעה את תוקף ההתחייבות, וכך גם מבחינת שיקולי מדיניות משפטית.

“הרחקת קטין ממרכז חייו ומאחד מהוריו לתקופה ארוכה הינה פגיעה בזכויותיו החוקתיות של הקטין ושל האב. משמורחק הקטין, ולא חוזר בדיוק במועד שנקבע בהסכמות ולא ניתנה הסכמה של האב להארכת המועד, מחייב האינטרס הציבורי, פירוש דווקני של כתב ההתחייבות ויתר ההסכמות.

אינטרס זה כולל מאליו את אינטרס הקטין, אינטרס האב ואינטרס הציבור בכלל” – הוסיף וכתב כב’ השופט זגורי, ופסק, כי גם אם לא נקבע כממצא, כי אכן, הייתה קנוניה של הערבה ואם הקטין להרחיקו לקנדה, עדיין מדובר בהתנהלות בלתי אחראית ורשלנית של הערבה, ולכן, ובהתחשב בנזקים שנגרמו לאב, מוצדק לחייבה לפצותו במלוא סכום הערבות, עליה חתמה.

• ב”כ התובעים; עו”ד ניסים שלם.
• ב”כ הנתבעים; עו”ד עמיהוד בורוכוב.

• אל פסק הדין בעניין; א.ק נגד א.א.

__________

הידיעה הובאה באדיבות אתר המשפט הישראלי “פסק-דין”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן