"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: במהלך שנת 2008, הוזנקו צוותי מד"א 60,078 פעמים בשל תאונות דרכים

צוותי מד"א, טיפלו ב- 77,477 מקרי טראומה של נפגעי תאונות דרכים ◄ שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "אחת הסיבות העיקריות לירידה במספר ההרוגים מתאונות דרכים בשנים האחרונות היא השיפור המתמיד של זמן פינוי הנפגע מרגע התאונה ועד הגעתו לחדר הטראומה".
אור ירוק: במהלך שנת 2008, הוזנקו צוותי מד
אור ירוק: במהלך שנת 2008, הוזנקו צוותי מד"א 60,078 פעמים בשל תאונות דרכים

במהלך שנת 2008, טיפלו צוותי מד"א ב- 77,477 נפגעי תאונות דרכים, גידול של 6% ביחס לשנת 2007, כך מדווחת עמותת "אור ירוק" בהסתמך על נתוני מד"א לסיכום פעילותם לשנת 2008. תאונות הדרכים מהוות כ- 55% מכלל פגיעות הטראומה שטופלו על ידי מד"א באותה שנה.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק; "אחת הסיבות העיקריות לירידה במספר ההרוגים מתאונות דרכים בשנים האחרונות היא השיפור המתמיד של זמן פינוי הנפגע מרגע התאונה ועד הגעתו ל’חדר הטראומה’. פרק זמן זה, הינו פרק זמן חשוב ביותר, אשר יכול לחרוץ את גורלו של הנפגע לחיים או למוות או לחילופין, בין מצב של נכות תמידית לשיקום הנפגע. שעה זו נקראת ’שעת הזהב’".

עוד מוסיף אבואב; "בשל החשיבות הרבה לזמן הגעת הנפגע אל בית החולים, חשוב מאוד לפנות את הדרך לאמבולנסים ולתת להם אפשרות לעשות את עבודתם החשובה באופן המהיר והמקצועי ביותר".

עוד נמצא על פי הנתונים, אותם כתב, ועיבד אלון חן, מנהל מדיה מקומית ומגזרית ב"אור ירוק", כי על פי חלוקה למרחבים, במרחב ירושלים, הוזנקו כ-8,900 אמבולנסים (על כל סוגיהם) בשנת 2008, יותר מכל מרחב אחר בארץ. במקום השני, נמצא מרחב איילון עם כ-8,500 הזנקות.

לאחריו מרחב דן, עם כ- 8,300 הזנקות, מרחב ירקון עם כ- 7,060 הזנקות, מרחב כרמל עם כ- 5,500 הזנקות, מרחב שרון עם כ- 4,500 הזנקות, מרחב לכיש עם כ- 4,400 הזנקות לנפגעי תאונות דרכים, מרחב אשר עם כ- 4,000 הזנקות, מרחב נגב עם כ- 3,970 הזנקות, מרחב גלבוע עם כ- 2,500 הזנקות וסוגר את הרשימה מרחב ירדן עם כ- 2,300 הזנקות של מד"א לתאונות דרכים בשנת 2008.

מתוך כלל ההזנקות מד"א ל’תאונות דרכים’, כ- 43,200 הזנקות, היו של אמבולנסים רגילים (72%) וכ- 16,840 הזנקות של ניידות טיפול נמרץ ו-אט"ן (28%).

בנובמבר 2006, החל מד"א, בשיתוף חברת "להק", להפעיל מסוק טיפול נמרץ בחלקה הצפוני של המדינה, אשר מוצב במנחת בי"ח "פוריה".

לצורך הפעלת המסוק הוכשרו פרמדיקים בקורס טיפול נמרץ תעופתי ראשון מסוגו. על פי נתוני מד"א, במהלך שנת 2008, הוזנק המסוק כ- 200 פעמים. בשני שליש מהמקרים הפינוי נעשה לבי"ח רמב"ם.

שמואל אבואב; "פינוי פצועים בהיטס נועד להציל חיים על ידי קיצור זמן התגובה של הצוות הרפואי והגעתו אל מקום האירוע וקיצור זמן ההגעה עם הפצוע לבית החולים.

כך גם עולים סיכויי ההצלחה להציל את חייו וגם זמן האשפוז שלו מתקצר מאוד, מה שמקטין באופן משמעותי את מספר הפצועים שנפטרים מאוחר יותר וחוסך למדינה עשרות מיליוני שקלים".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן