מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: במהלך שנת 2008, הוזנקו צוותי מד”א 60,078 פעמים בשל תאונות דרכים

צוותי מד”א, טיפלו ב- 77,477 מקרי טראומה של נפגעי תאונות דרכים ◄ שמואל אבואב, מנכ”ל עמותת אור ירוק: “אחת הסיבות העיקריות לירידה במספר ההרוגים מתאונות דרכים בשנים האחרונות היא השיפור המתמיד של זמן פינוי הנפגע מרגע התאונה ועד הגעתו לחדר הטראומה”.
אור ירוק: במהלך שנת 2008, הוזנקו צוותי מד
אור ירוק: במהלך שנת 2008, הוזנקו צוותי מד”א 60,078 פעמים בשל תאונות דרכים

במהלך שנת 2008, טיפלו צוותי מד”א ב- 77,477 נפגעי תאונות דרכים, גידול של 6% ביחס לשנת 2007, כך מדווחת עמותת “אור ירוק” בהסתמך על נתוני מד”א לסיכום פעילותם לשנת 2008. תאונות הדרכים מהוות כ- 55% מכלל פגיעות הטראומה שטופלו על ידי מד”א באותה שנה.

שמואל אבואב, מנכ”ל עמותת אור ירוק; “אחת הסיבות העיקריות לירידה במספר ההרוגים מתאונות דרכים בשנים האחרונות היא השיפור המתמיד של זמן פינוי הנפגע מרגע התאונה ועד הגעתו ל’חדר הטראומה’. פרק זמן זה, הינו פרק זמן חשוב ביותר, אשר יכול לחרוץ את גורלו של הנפגע לחיים או למוות או לחילופין, בין מצב של נכות תמידית לשיקום הנפגע. שעה זו נקראת ’שעת הזהב’”.

עוד מוסיף אבואב; “בשל החשיבות הרבה לזמן הגעת הנפגע אל בית החולים, חשוב מאוד לפנות את הדרך לאמבולנסים ולתת להם אפשרות לעשות את עבודתם החשובה באופן המהיר והמקצועי ביותר”.

עוד נמצא על פי הנתונים, אותם כתב, ועיבד אלון חן, מנהל מדיה מקומית ומגזרית ב”אור ירוק”, כי על פי חלוקה למרחבים, במרחב ירושלים, הוזנקו כ-8,900 אמבולנסים (על כל סוגיהם) בשנת 2008, יותר מכל מרחב אחר בארץ. במקום השני, נמצא מרחב איילון עם כ-8,500 הזנקות.

לאחריו מרחב דן, עם כ- 8,300 הזנקות, מרחב ירקון עם כ- 7,060 הזנקות, מרחב כרמל עם כ- 5,500 הזנקות, מרחב שרון עם כ- 4,500 הזנקות, מרחב לכיש עם כ- 4,400 הזנקות לנפגעי תאונות דרכים, מרחב אשר עם כ- 4,000 הזנקות, מרחב נגב עם כ- 3,970 הזנקות, מרחב גלבוע עם כ- 2,500 הזנקות וסוגר את הרשימה מרחב ירדן עם כ- 2,300 הזנקות של מד”א לתאונות דרכים בשנת 2008.

מתוך כלל ההזנקות מד”א ל’תאונות דרכים’, כ- 43,200 הזנקות, היו של אמבולנסים רגילים (72%) וכ- 16,840 הזנקות של ניידות טיפול נמרץ ו-אט”ן (28%).

בנובמבר 2006, החל מד”א, בשיתוף חברת “להק”, להפעיל מסוק טיפול נמרץ בחלקה הצפוני של המדינה, אשר מוצב במנחת בי”ח “פוריה”.

לצורך הפעלת המסוק הוכשרו פרמדיקים בקורס טיפול נמרץ תעופתי ראשון מסוגו. על פי נתוני מד”א, במהלך שנת 2008, הוזנק המסוק כ- 200 פעמים. בשני שליש מהמקרים הפינוי נעשה לבי”ח רמב”ם.

שמואל אבואב; “פינוי פצועים בהיטס נועד להציל חיים על ידי קיצור זמן התגובה של הצוות הרפואי והגעתו אל מקום האירוע וקיצור זמן ההגעה עם הפצוע לבית החולים.

כך גם עולים סיכויי ההצלחה להציל את חייו וגם זמן האשפוז שלו מתקצר מאוד, מה שמקטין באופן משמעותי את מספר הפצועים שנפטרים מאוחר יותר וחוסך למדינה עשרות מיליוני שקלים”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן